PC začne pískat v max zátěži

Ahoj,před pár dny sem zakoupil gtx 960 4gb a byl sem s ní naprosto spokojen, jenže sem pak k ní koupil nový procesor fx 8350 od amd a v náročných hrál jako (witcher 3, gta 5) se asi po 15 minutách hra začne sekat a z počítače jde slyšet takový pisklavý zvuk. Myslel sem že to je tím, že se něco přehřívá, ale grafika ani procesor nedosahují takových hodnot. Procesor mě chladí noctua, takže v tom by problém být neměl. Nechápu spíš že to začlo dělat až po koupi nového procesoru. Neví někdo co by to mohlo být? popřípadě jak to opravit?PC: gtx 960 gigabyte 4GB AMD fx 8350 4.1ghz 16 gb ram hypeX 1tb disk 600w zdroj corsair chladič cpu Noctua NH-U12P

Odpovědi na otázku

A typ desky by nebyl (a co tam bylo puvodne za procesor)? Mozna se prehriva napajeci kaskada. Piskat tam bude nejaka civka.

Puvodni procesor byl AMD fx 6100 a zakladovka je gigabyte-970a-ds3 ..

je CPU přetaktovanej ?

Nene nikdy sem netaktoval cpu je na normální rychlosti od základu.

http://www.zive.cz/poradna/samovolne-restart... všecho je tady, pořádně prostuduj co jsem tam psal1 musíš chladit kaskádu 2 zkontroluj teploty v zátěži

Pokud jsi nezaregistroval, tak jsem psal ze teploty jsou v normálu. Gpu při max zátěži bylo na 65 stupních a Cpu na 48 - 50 stupních. AMD overdrive mě to měřilo a HW monitor. Moc se v pc nevyznám jen tak zhruba. Ještě mě napadlo upgradovat BIOS jak jsi psal, ale stejně mi nepřipadá že mám stejný problém jako ten chlápek. Říkáš že mám chladit kaskádu, takže koupit nějakej větrák jen?

Co jsem koukal, tak ta deska nema napajeni resene idealne pro takhle zrave procesory. Rozdil v TDP mezi tim 6ti a 8mi jadrem je na 30W (ok, neni to spotreba, ale i tak to podle testu +- odpovida). Minimalne nejaky ofuk by se tam hodil. Nebo zkusit CPU mirne podtaktovat a otestovat, jak se to bude chovat pak (na voltaz bych nesahal, kdyz s tim nejsou zkusenosti).

takže zkusit ten vetrak na to napajeni nebo popřipade co kdybych koupil novou desku?

Jeste jsem pridavne chlazeni na kaskadu nebastlil ;)V mem okoli mam jedinou osobu, ktera chtela stavet za par poslednich let na Vishere (hlavnim duvodem bylo blbnuti ve virtualkach, kde ma AMD prece jenom smysl). Tak pod CPU hodil MSI 970A Krait Edition a nestezuje si.Vyhoda ceny toho procesoru se okamzite smaze na desce a nekdy i na zdroji (ten si lide stejne kupuji hodne naddimenzovany, tak to casto nehraje roli).

Takze asi koupim tu novou desku no.. Dik za odpovedi :)

Hele, ještě jsem na něco přišel .. zkusim sem odebrat 1x 8gb ram a jede to bez sekání, ale ramky mám pár dní nové a stejné obě dvě.. ramkama to být nemůže .. žeby nestíhala ta deska nebo něco takového? protože když přidám dalších 8 gb tak to začne dělat po pár minutách ve hře.. nevíte co to může dělat?

Byly ty ramky provereny memtestem, alespon pres noc? I kdyz chyba by se projevovala spis padem systemu/aplikaci nez zasekavanim hry (ale zalezi, kde v kodu te hry k chybe dojde).

Ano bez problému jsem memtest dělal :)Hele v te hre to nebude, ne že se to sekne akorát spadnou fpska tak na 10 takže se hra seká jak prase ..

popřípadě mohl by jsi mi poslat jakej větrák by byl nejlepší?

Mám tam ventilátor 90mm bez regulace +12V, zemNa plný kule, vykuchal jsem ho z něčeho.