Pc za pár kaček na RENDERING

Sestavil jsem levnější pc pro rendering ve V-Ray a kancelářskou práci. Prosím vás o názor zda takto sestavená sestava splní svůj účel popřípadě jestli nejít radši do AMD když aplikace využije i více jader. Dik za rady http://www.czc.cz/2510rnghaeggf99vhnqb3ecvv...

Odpovědi na otázku

Tento seznam není označen jako veřejný.

Opraveno

vsak on V ray ma iste na svoje stranke uvedene odporucane konfiguracie...

V-ray jako takový rozjede i relativně slabý stroj, ale doba renderingu se dost lisi. HT je výhodou, i když ne zas takovou (zalezi na rozdilu ceny). Rozhodne bych nesetril na chladici, render zatizi pocitac na 100% po dobu nekolika hodin. http://www.cgchannel.com/wp-content/uploads/2012/1...

Amd urcite ne, intel s ht je lepsi....ale za mna ti tam chyba graficka karta... urcite na render nvidiu geforce... na quadro nemas, ale vray rt tie cuda jadra vyuzije

záleží aký program používa spolu s vray. v scetchupe gpu render nefunguje, aj keď v iných prostrediach s vray funguje bez problémov. preto by som radšej vygooglil program, z ktorého ten render vychádza a zistil si podporu hw a až potom sa rozhodoval nad kúpou grafiky, ak ju je možné využiť.

Ten chladič je zbytečný, nemáš tam AMD topení. AMD určitě ne, pokud požaduješ výkon a pokud tu GPU tak nVidiu. AMD se zkrátka vyhni a předejdeš problémum a podvýkonu.

V-Ray umí renderovat přes CUDA, takže určitě i7 s HT a aspoň GTX980

Buď pár kaček , alebo rendering . Vyber si . Pridaj ešte nejakých 230-300€ za GK a bude to OK. Len nie lacné...A AMD až nakoniec , keď nebudeš vedieť čo urobiť s peniazmi!

Aby som doplnil svoju odpoved... v kazdom pripade ti tam chyba graficka karta a tu jednoznacne Nvidia.Co sa tyka renderu... to co skladas neni vykonny stroj na render, to ani omylom. Predpokladam teda ze sa bavime o renderi animacii, lebo staticky obrazok renderovat mozes aj na tomto stroji... bude to sice trvat 2x dlhsie ako normalne ale da sa to...Takze pri animacii tu existuje pre teba jedno riesenie- na svojom PC si spravis koncept v malom rozliseni.. hoci 480 x 320... cele to zrenderujes na tejto kvalite aby si videl nejake chyby v prechode kamery, nedostatocneho nasvietenia a podobne...Potom si vyber par klucovych zaberov (framov) a vyrenderuj si ich v rozliseni akom chces mat finalne video. Ak si spokojny s tym co vidis, tak to mozes zbalit a poslat na Render Farmu, ktora ti vyslednu animaciu vyrenderuje a posle naspat. Dnes ich je strasne vela a ceny na render farmach su tak nizke ze niekedy ani nema zmysel investovat do draheho HW ak nerenderujes kazdy den.... cca 10 minutove video v HD ktore bolo renderovane 3x stalo cca 8€... Samozrejme si pozri sw v ktorom farma renderuje, aby ste mali aj rovnake verzie.Este na okraj.. Pri niektorych animaciach sa renderuje na 2-nasobne rozlisenie ako bude finalny produkt.... a potom sa to konvertuje na polovicne rozlisenie... vysledok byva casto lepsi ako ked to renderujes normalne.

Diky za rady renderovat se chystam pouze staticke snimky a to jen pres procesor. Renderoval jsem to i na starem notebooku s AMD akorat jsem ho usmazil zaziva :D ale šlo to! Grafiku koupim nasledne s prichodem dalsich financi. Chtel jsem se jen zeptat jestli jsem v sestave na neco nezapomnel nebo nahodou neni něco zbytecne.

v akom programe pracuješ, resp. v ktorom ten vray používaš?

" Grafiku koupim nasledne s prichodem dalsich financi. " Textu nerozumiem... A tiez mi tam chyba pevny disk... skratka dost podstatna zalezitostZakladna doska nema integrovanu graficku kartu. Bez nej pocitac spustis a akurat ti 4x kratko pipne- lebo zisti ze nema graficku kartu a mozes to vypnut. Finito.Na to aby si pocitac vobec spustil, jednoducho tu grafiku potrebujes. Aj ked by si si vybral dosku s integrovanou grafikou, tak ti na takom stroji nepojde nainstalovat ziaden graficky soft na render, lebo jednoducho nesplnis minimalne HW poziadavky. Takze ked budes mat prachy na grafiku, potom kup zvysok zostavy, lebo takto to mas len kopu suciastok ktore su sice pekne, ale spolu nebudu fungovat.

mýliš sa, veľa dnešného rendrovacieho softu sa zaobíde s integrovanou grafikou, lebo primárne rendruje cez cpu. ako som spomínal vyššie, sketchup spolu s vray for sketchup nedokáže momentálen na gpu rendrovať a spolieha sa len na procesor. preto treba najskôr zistiť o aký soft sa jedná.program rozhodne spustí bez problémov aj bez dedikovanej grafiky."Zakladna doska nema integrovanu graficku kartu. Bez nej pocitac spustis a akurat ti 4x kratko pipne- lebo zisti ze nema graficku kartu a mozes to vypnut. Finito." ehm, grafika je v cpu a doska má výstupy na monitor, tak neviem o čom hovoríš.

Přesně tak jsem to myslel i5-6600 má docela dostačující grafiku integrovanou na "spuštění pc". Budu pracovat v 3dsmaxu a ano vím že umí render přes Cudu ale vyplatí se mi až u grafiky za cenu přes 10k tudíž render mi stačí přes cpu a až si na sebe pc vydělá lze koupit grafiku. Samozřejmě kvalita renderu přes cpu se s kvalitou přes grafiku nedá srovnávat. Gpu je dobré používat pro rychlé rendery a cpu až na ten závěrečný. Disk mám už doma není nutné kupovat. Co deska na které to vše leží? Je OK?

áno, doska je dobrá. je pre odomknuté procesory a aj ten tam máš. trocha to pretočíš a rendrovať bude celkom svižne. možno by som zvolil 2x8GB ram miesto 2x4 a stačí 2133MHz, kapacita mu pomôže viac, ako rýchlosť.grafiku, ako vravíš, stačí dokúpiť časom. uvidíš, ako dlho samotný render bude trvať. ak to bude prijatelný čas pod 10 min, tak v podstate nad gpu veľmi uvažovať nemusíš, iné by to bolo, ak by mu to trvalo hodiny, vtedy má grafika zmysel a rozdiel bude markantný.

Dik za radu přesně nějak takhle jsem uvažoval

Operační systém bude live na flash usb