Zdravim, mám PC bednu "Crono MT-750i" se zdrojem nahoře. Jsou v ní dva 12cm ventilátory, ale kvůli hluku jsem je odpojil a několik měsíců funguju bez nich - teploty jsou OK.Teď jsem koupil jeden potichej 12cm ventilátor 4pin a chci ho umístit dozadu pod zdroj. Bude lepší ho nastavit aby foukal studenej vzduch dovnitř, nebo radši teplý ven?
Zdroj fouká ven dozadu, takže je nesmysl, abys druhým větrákem vedle něj foukal dovnitř. Aiflow v bedně musí jít jedním směrem. Tj. Vepředu větráky foukající dovnitř a vzadu foukající ven. Ideálně spíš kdyby ten větrák šel dát dopředu.
Měřil jsem to a kabel na desku dostane i když ho dám dopředu, jen mi přijde, že bude muset foukat už přes dost překážek, je to k CPU a GPU dál než když bych ho dal dozadu.
To je přece jedno. Tam jde o proudění vzduchu v bedně, ne o přímé foukání vzduchu na CPU/GPU, na to mají přece vlastní ventilátory. Jde o to, aby v bedně bylo co nejvíc chladného vzduchu zvenčí a to uděláš právě tak, že skrze bednu půjde rovnoměrný proud vzduchu. Úplně ideální je, když má bedna vepředu prachový filtr, tak dát dopředu dva ventilátory a dozadu jeden, aby v bedně byl mírný přetlak. Díky tomu potom bedna nenasává všemi škvírami prach. Ale nevím, jak je tvoje bedna udělaná
zle :) ja by som ju nechcel a vymenil by som ju.. ak tam teda nema nejaku i3/ryzen s integrovanou grafikou a nesluzi to ako kancelpc
Jo, díval jsem se na ni a je to fakt nějaký základ na kancl 🙂
ok dám ho teda dopředu ať nasává studenej a fouká dovnitř
Co máš v té bedně za desku? Už dobrých pár let lze regulovat všechny větrány přímo v BIOSu. Proč sis je tedy nezpomalil? Případně v nejhorším to jde i nějaký SW z Win.
Ten jeden byl červenej RGB, což je sám o sobě důvod to nemít a ten druhej byl prostě hlučnej. Teď jsem koupil ARCTIC P12 PWM
Neptal jsem se na větráky, ale na základní desku.
kup este jeden rovnaky a daj dole dopredu aby tahal dnu studeny vdzuch. Druhy daj hore dozadu aby vyfukoval von teply..
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.