PC Upgrade

Upgrade:https://pcpartpicker.com/list/zhG3NQBudu upgradovat ze stávajícího buildu takže si nechám jen disky a case:_________________________CPU: Intel Core i5 4430 @ 3.00GHzGPU: NVIDIA GeForce GTX 1050Motherboard: MSI B85-G41 PC Mate(MS-7850)RAM: 8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 800MHzPS: CHIEFTEC 400WCase: HAL3000 AIO Bohemian TAB01SSD: Kingston 120GBHDD: Seagate BarraCuda - 1TB_______________________________________Bude PC fungovat bez problémů? Budu rád za každý názor.Prosím nenabízejte mi o několik tisíc dražší komponenty protože "budou lepší", hodně mě limituje rozpočet.

Odpovědi na otázku

- B450M PRO-VDH - odpad, neočekávej vyšší frekvenci pamětí než certifikovanou AMD- Adata RAM - GAYming předražená blikátka, proč?- A400 low-end bez cache - používat ho je stejné utrpení, jako nainstalovat Windows na flashku- MSI GTX 1060 OCV1 - osekaný model, vysoká pravděpodobnost pískání cívek- Corsair VS550 - zábavní pyrotechnika, nefungující ochrany- Windows 10 Home OEM - retail stojí o pár korun více

RAM co jsem vybral má frekvenci 3000MHz, certifikovaná AMD je 2933MHz takže prakticky žádný rozdíl. Předražená? Jedna z nejevnějších 8GB 3000MHz RAMek na CZC.S SSD A400 jsem spokojenej už rok, používám ho na hraní a hlavně na systém a programy u kterých potřebuju rychlost. Za 700Kč nic lepšího neseženeš. MSI GTX 1060 OCV1 6GB - čím je osekaný? Nechci platit o několik tisíc víc jen abych měl GTX 1060 od jiné značky a jinak zpracovanou. Jsou i levnější, ale do toho bych nešel..Windows 10 Home vlastním už dlouho a nevidím důvod proč bych měl kupovat něco jiného. S tím zdrojem nejste jediný kdo mi tohle píše, ve zdrojích se fakt nevyznám a rád bych aby jste mi doporučil lepší za podobnou cenu.

Rozhodne nie zdroj Corsair - VS 550W,Corsair vyraba aj kvalitne zdroje (vlastne nevyraba, nechava si vyrobit), ale rada VS je "zabavna pyrotechnika" a nie zdroj.

Jaký jiný zdroj za podobnou by jste doporučil?

Proč pořád chcete něco v podobné ceně? To máte na každou komponentu přesně daný rozpočet? Takhle se PC nestaví!!!Už jste to řešil dnes zde:https://www.zive.cz/poradna/upgrade-pc/sc-20-... Dejte celkový rozpočet a nechá se něco vymyslet. Je teď hodně věcí s SSD zdarma atd... My neříkejte, že pak někde neušetříte 500Kč navíc na pořádný zdroj.Rovnou vám tady můžu napsat, že okolo 1200Kč začínají teprve zdroje, co se už dají označit za zdroj, nikoli ale kvalitní zdroj. Vše pod tím je totiž elektroodpad už ve výrobní fabrice. Pokud chcete něco trochu lepšího, tak to prostě nemůže stát 1200Kč.

Rozpočet je maximum 17-18tis Kč. Budu rád za každý tip, ale musím se vejít do rozpočtu

No ale za ty prachy není ani to co máte nyní v tom odkaze!! Na dolary to sice v přepočtu sedí, ale kde máte DPH? Si to zkuste naházet do košíku v nějakém e-shopu.

To jsem už udělal a právě že se vejdu akorát do rozpočtu.https://www.czc.cz/204479,233925,230068,2418...

Jo tááák, ale nahoře jsou v odkazu ještě disky a windows!!

Sorry Simuloval jsem tam můj aktuální PC+Nové komponenty=To co je v odkazu. (bez case, ten je custom HAL3000)

Jo pak je pravda, že to 18tis trochu míjí, ale jen o fous. Upřímně moc nechápu vaše uvažování s tím upgradem. Ta 4430 je pořád velice dobrá, nemůže vás nikde brzdit!!! Ano, v nových hrách bude dýchavičná, ale jen na max detaily. Normálně bych koupil zdroj a grafiku a pak se rozmýšlel, nebo vůbec počkal na Vánoce. Nárůst výkonu ve hrách ostatních komponent (kromě grafiky) nebude takový, aby to stálo za ty peníze.

No, neříkám že je 4430 špatná, ale 1600MHz 8GB DDR3 RAM tomu fakt nepomáhá a ve hrách jako je GTA 5 a PUBG jede RAM+CPU na max takže bych musel přikoupit ideálně RAM a lepší grafiku a zdroj, ale na 4-5 let staré základní desce a procesoru, který se ty min. 4 roky používá denno denně průměrně 6 hodin to není úplně ideální, proto jsem se rozhodl o větší upgrade a nemusím to řešit do budoucna.

Jako já ty hry hraju taky na i5 Haswellu (4670) a v POBG jsem měl na max detaily okolo 130fps a nevím o tom, že by byl procesor problém. GTA jsem měl jen Story mod (online nehraju) a tak jsem to měl taky skoro na max a šlo to 60-70fps, nicméně uznávám, že jsem pár nastavení stáhl, protože to opravdu v určitých místech táhlo procesor na max (zatím jediná hra, co jsem hrál, u které jsem měl tenhle problém). Ale to bylo jen na pár místech a stačilo stáhnout pár nastavení (především v advanced grafic). V kombinaci s GTX 1050 vás nemá, kromě té grafiky, co brzdit. Kdyby to 4jádra nedávala, tak to nemůže hrát 90% hráčů, co to hrají!!!! Nicméně OK, respektuji vaše rozhodnutí, nemám s tím problém. Pak ale tedy chci PC, kde to bude v pohodě. Sám tvrdíte, že to má být zase na dlouho a že to běží min 6h denně v zátěži. Pak to přeci nebudu stavět z nějakých levných nic moc komponent. Opravdu má cenu bazírovat na přesné částce? Neříkám cenu hnát astronomicky nahoru, ale trvat přesně na dané částce také není optimální. Když vím, že to co chci, bude fungovat dle představ, a stojí to o 1000Kč více, tak těch 1000Kč prostě dám, to už mě přeci nerozhází. Typicky ten zdroj. Raději koupím něco se zárukou 10let, kdy vím, že jim to omlátím o hlavu, pokud chcípne, než kupovat něco o čem vím, že je reálná šance na umření těsně po dvouleté záruce.

Takhle, můj limitovaný rozpočet je hlavně kvůli tomu, že je mi 17, studuji a vydělávám na brigádách kde se dá a peněz fakt moc nemám, protože nejsem rozmazlenej fakan který neví co je to práce rodiče ho financují. Brzo mi bude 18 a musím šetřit na řidičák, auto a podobně. A taky fakt že jsem 5 let odehrál na shit zdroji tedy podle všech tady "na zábavné pyrotechnice" bez sebemenších problémů.. každopádně děkuji za pomoc ..Takto by mohl vypadat finální upgrade po všech radách co jsem nasbíral jak tady tak na redditu.https://www.czc.cz/233925,241829,176623,1951...

Ja tiez nepochadzam zo zbohatlickej rodiny, ale nechapem:"musím šetřit na řidičák, auto a podobně"Nemusis (podla ziadneho zakona v CZ), mozes si vybrat :dobre PC tento rok a "řidičák" az o rok ..." je mi 17 ... fakt že jsem 5 let odehrál", takze 12 rokov len tlces do klavesnice na nejake blbe hry, to neni zrovna dobry start do realneho zivota.Ale je to Tvoj problem.

Nejprodávanější zdroj ze všech (na CZC), je dražší, ale momentálně je ve slevě (opravdové slevě) https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-620-620w/7... Ten by šel, ne?

Nejprodávanější je proto, že je to Seasonic + 620W + vypadá dobře + moc nestojí. Ale je to 10 let stará koncepce, kterou nemá smysl do moderního PC kupovat. Navíc je docela hlučný. Já mám doma S12II-520 už 8 let a i když to tehdy byl super zdroj, dnes bych si ho rozhodně nekoupil. Už se dělají lepší. Za stejnou cenu třeba CX450M. Na to, co je nejprodávanější, se koukat nedá. Na 4. místě je Zalman ZM600-GSII = odpad, na 6. VS550, na 7. Fortron SP500-A, na 8. CoolerMaster MWE 500W - nádherné ukázky toho, čemu se vyhnout. Takže na to, co kupují lidi, co tomu nijak nerozumí, se koukat fakt nedá.

Jsem z těch zdrojů zmatenej. Doslova u každýho zdroje je polovina recenzí typu:+Tichý+Dělá svou prácia druhá polovina-Hlučný!!-Po měsíci nefunguje!Můj názor je takový že musím mít štěstí na kus. I u toho CX450M jsou přesně takové recenze....

U CXM vyšla přesně před rokem vadná série s vadnými větráky, rachtaly a zdroje se ve velkém vracely. Všimni si, že všechny tyto recenze jsou z přelomu srpen, září 2017.Co se hluku týče, je to dost individuální záležitost. Jsou lidi, kterým nevadí startující letadlo a jsou schopni to označit za ticho. Když dáš hlučný zdroj do hlučné sestavy, kde rachtá HDD, vrčí nekvalitní větráky bez regulace na 100% a celá bedna rezonuje, tak se tam může ztratit. Ale dej ho do tiché sestavy a v klidu noci budeš mít chuť ho vyrvat a vyhodit z okna. Proto jsem časem musel vyměnit větrák za Noctuu, protože to fakt nešlo.

V čem je Zalman GSII (mám 500W) odpad?

Najdi si recenze zdrojů od Zalmana, všechny dopadly stejně, nesplňují normu ATX nebo rovnou nepřežily test. A to dokonce ani o dost dražší kousky s cenovkou okolo 3000,-.Prodávají se jen proto, že mají namalováno hodně W, ale stojí jako opravdové zdroje, které mají cca o 200W méně.

Tak to jsem zvědavý, jak dlouho mi bude sloužit ten můj :D Mám ho rok a zatím pohoda (tuším ještě 2 roky záruka - czc)

Já vybral Corsair CX450M, 450W 2017 na doporučení, ale hlavně chci něco s 5+ letou zárukou. Četl jsem že dost těch zdrojů s 2 letou zárukou selžou za 2-3 roky těsně po záruce.. Na druhou stranu já hrál 5 let 6 hodin denně na "zábavní pyrotechnice" za 700Kč a nikdy jsem s tím neměl sebemenší problém, asi je to o štěstí na kus

Ten zdroj už je fakt starota, nejprodávanější je tento i se zalmanem 600w, který je opravdu slušný odpad. To je tak když člověk napíše recenzi a už nehledí, jestli se hřeje na kolik otáček jede apod., Myslí si akorát, že koupili zdroj za první a jak na všechno vyzrali.