PC Upgradé

Zdravím, potřeboval bych poradit, jestli by někdo neměl čas a chuť brouzdat po internetu. V Těchto věcech se moc nevyznám. Můj počítač je cca 3 roky starý. Obsahuje CPU AMD FX(tm)-6100 Six-Core Processor 3.30GHz, GTX 750 Ti, 16GB ram, MB ASUS M5A97 LE R2.0 + ještě můj zdroj Fortron FSP460-60HCN, 460WHledám nadšence, kteří tomu rozumí o něco více než já. Za každou radu předem děkuji. Prosím případně o odkazy na určitě komponenty, mohl bych investovat okolo 10,000 kč.

Odpovědi na otázku

Max je FX-8300, ale vysoko nepretaktuješ, lebo nemá chladení VRM. A výkon nejako brutálne nenavýšiš. RAM OK, GK max asi GTX 1070 (nechce sa mi hľadať koľko stojí), zdroj je hádam použiteľný keď má 6+8 PIN. A hlavne na čo chceš upgradé? Na filmy máš až až výkon. PC NIE je cca 3 roky starý

Nataktoval bych procesor a k tomu koupil lepší grafiku se zdrojem, které bych pak využil v dalším PC. Čekal bych na více peněz.

https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-1060-gam... ahttps://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x... 200 pod limitNic jiného tam nevyjde nebo nebude tak výkonné jako zvolená karta

Nicméně do nového PC už bude ta 1060 slabá, počítám že v té době už bude nová generace GTX a výkonově už to bude totální low end.Kdyby bylo o 4,5 tisíce navrch, bude tam výrazně výkonnější 1070Ti, která je dnes asi nejlepší volbou na trhu, dá se sehnat už lehce nad 12 tisíc.