PC "stále běží" i po vypnutí

Ahoj, asi tak poslední dva týdny se mi dělo to, že moje klávesnice i po vypnutí PC stále svítila, to by mi až tak nevadilo ale po znovu zapnutí PC se mi počítač přehříval, zasekával atd... asi tak předevčírem jsem zjistil ve správci úloh, že i přesto že za týden byl počítač minimálně 7x vypnut mám vytížený procesor na 100% a "doba od spuštění" mi ukazovala 8 dní. Neřešil jsem to protože mi měl přijít úplně nový PC jenže i u tohoto PC se mi to děje, schválně jsem zapojil i jinou podsvícenou klávesnici a i u té se to děje.Počítač jsem zapnul až teď po noci a stejně mi to ukazuje že jede už přes jeden den.Nevíte někdo co stím?https://imgur.com/BiH1Uf3

Odpovědi na otázku

1) To jako že se i ten nový zasekává a přehřívá? To snad s vypínáním nemá vůbec nic společného. Pokud se tak děje, tak odstraňte přehřívání.2) Windows 10 už se dávno nevypínají, ale jen uspávají. Najděte si něco o funkci "rychlé spuštění". Zkuste tuto funkci vypnout:https://www.technimax.cz/blog/zajimavosti/rychle-s... 3) Vypínejte proud do PC na zásuvce. Případně pokud bude klávesnice pořád svítit, tak to může být takto nastavené v biosu. Prostě deska nechává aktivní USB. Může to být ve spojitosti s bodem 2, případně prolezte bios a zkuste to vypnout.

a nie náhodou na úplné vypnutie aj u W10 funguje Alt+F4-enter?

Ne. Hned jsem to na rozdíl od tebe místo teoretizování vyzkoušel vypnout tímto způsobem a systeminfo hlásí, že počítač byl nabootovaný před týdnem.

1) nevím co nechápete na tom že pokud mi to ukazuje že mi počítač jede týden v kuse a dokud ho nerestartuju tak mam vytížení procesoru na 100% a furt se mi to seká..2) ano to jediné jsem našel na googlu, kdybych nehledal tak bych se tu neptal, i přesto že mam vše nastavené jak radí na officiálních windows stránkách, nepomáhá to a stále mi klávesnice svítí.3) přijde mi divné že na starym pc to po dobu pěti let nedělalo ale najednou nedavno se to začalo dít... sám se mi bios asi nepřepíše nebo jo?

Ad 1. Nevím, co nechápeš na tom, že když ti systeminfo hlásí, že počítač byl nabootovaný před týdnem, i když ho "vypínáš" každý den, že to není chyba, ale vlastnost Windows 10.Vytížení procesoru: Restartem jenom ukončíš nějaké procesy, které ti vytěžují procesor, možná nějaký malware, který ti tam těží bitcoiny.Ad 2. Jo, mě taky stále svítí myš. Opět, není to chyba, ale vlastnost a nejspíš se to dá ovlivnit v biosu základové desky, aby vypínala napětí do USB-portů. Nehledej na oficiálních stránkách Microsoftu, ale v biosu počítače experimentuj s úspornými režimy vypnutí.Ad 3. Vypni počítač, odpoj od elektřiny, vyndej HDD a zapni a hned uvidíš, jestli ti ta klávesnice bude svítit. Pokud ano, asi to nebude softwarem na odpojeném disku.

1) ale mě jde o to, že když mi to ukazuje dobu od spuštění třeba tři a více dnů, tak hned mam vytížení procesoru na 100%, větráky jedou na maximum a strašně se mi seká pc. Malware jsem projel předchvílí i na tomhle novém pc a žádný mi to nenašlo.3) HDD nemám, pouze nový ssd, starý hdd jsem nechal ve starém pc.a 2) zkusím hned jak mi bude k dispozici kamarád který je v oblasti biosu o dost více způsobilejší než já =D

Vypni rychlé spuštění https://www.technimax.cz/blog/zajimavosti/rychle-s... aby se pc opravdu vypínal.

to nefunguje

Tak zkuste zakázat hibernaci. Spusťe příkazový řádek jako správce a zadejte příkaz "powercfg -h off".

ani to, je zajímavé že když do stejnýho usb portu zapojím třeba telefon tak se nenabíjí, ale když do jakéhokoliv portu "PŘED" vypnutím dám myš nebo klávesnici, tak po vypnutí stále svítí, ale pokud ji po vypnutí odpojím a znovu zapojím tak nesvítí...

Vím, co s tím. Přestat spojovat dohromady dvě naprosto nesouvisející jevy.Počítač se tedy asi nevypínal, ale uspával do RAM.Napájení USB portů v různých úsporných stavech (ba dokonce i při zcela vypnutém počítači, pouze se zapnutým zdrojem) se dá nastavit někde v UEFI setupu. Tamtéž se taky dá nastavit, jestli se má dát počítač probouzet / zapínat klávesnicí. Taková funkce samozřejmě vyžaduje nějaké to neustálé napájení.Naprosto nechápu, proč chce někdo vypínat počítač. Jenom se tím zbytečně zkracuje životnost součástek. Drtivá většina selhání různých kondenzátorů na motherboardu by nikdy nepřišla, nebýt neustálého nesmyslného zapínání / zahřívání / ochlazování počítače.Takže bych to shrnul tak, že má možná v tomhle případě počítač víc rozumu než uživatel.Že je na pár sekund vytížený procesor na 100% -- no a co má být? To jako že by neměl být vytížený? Že by se nepoužíval? Že by počítač schválně běžel pomalu a plánovač vždycky na pár milisekund všechna vlákna uspal, aby ten procesor opravdu (ale opravdu) nikdy nedosáhl 100%? To by se mělo dít proč přesně? Trochu to připomíná dotazy typu "proč mi skoro 100% paměti zabírá disková cache". Jo, to je proto, že hardware má být využitý.Pokud se počítač nějak zasekává, třeba jde o špatnou volbu operačního systému a software. Ale fakt by mě zajímalo, jak přesně se zasekává, když je (podle jakýchsi údajů kdovíodkud) neustále spuštěný. Takže se asi až tak moc nezasekává, ne?

Po vypnutí PC na Win7 i mě klávesnice a myš stále svítí, ale nemá to nijak vliv jak i vás na výkon. Zkusil jste vypojit PC od proudu nebo popřípadě aspoň vypnout zezadu na vašem PC přívod do zdroje? Pokud ano pomohlo to nějak?

pokud vypojím pc od proudu tak se samozřejmě klávesnice vypne a nesvítí, mě spší jde o to abych nemusel furt lézt pod stůl a vypínat ho manuálně =D

Bohužel teď na Discord/Skype nemohu, ale pošlu vám to celé přeložené Googlem..Zdá se, že váš počítač přejde do režimu hibernace místo vypnutí. Navrhuji, abyste tyto metody dodržovali a zkontrolovali, zda to pomůže: Metoda 1: Spusťte Poradce při potížích s napájením. Následuj tyto kroky:a) Stiskněte klávesu „Windows + W“ na klávesnici.b) Do vyhledávacího pole zadejte Poradce při potížích a stiskněte klávesu enter.c) Klepněte na systém a zabezpečení a spusťte Poradce při potížích s napájením. Metoda 2: Zkuste obnovit možnosti napájení provedením následujícího příkazu ze zvýšeného příkazového řádku.a) Stiskněte klávesu Windows + X, klikněte na příkazový řádek (Admin),b) Zkopírujte a vložte (nebo zadejte) následující příkaz „cmd powercfg.exe –restoredefaultschemes“do pole Otevřítc) Poté stiskněte klávesu ENTER:Můžete také zkusit změnit plán napájení. Změňte nastavení „Plány napájení“. Plán napájení je sada hardwarových a systémových nastavení (jako je displej, spánek atd.), Která řídí, jak váš počítač využívá energii. Plány napájení, které můžete použít, závisí na druhu počítače, který máte.Kliknutím na níže uvedený odkaz zobrazíte „Jak vytvořit a odstranit plán napájení“.Plány napájení: Často kladené otázkyhttp://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/power-pla... Metoda 3: Zapněte rychlé spuštění. a) Z moderního uživatelského rozhraní "Start" typ stránky "Změnit napájení"b) V levé části obrazovky klikněte na „Změnit funkce tlačítek napájení“.c) Klikněte na „Změnit Ukázat celý příspěvek

Není to překlad na 100%, ale určitě věřím, že si poradíte. Kdyby nikoliv dnes dnes vám napíšu abychom se mohli spojit v hlasové komunikaci

tohle jsem dělal jako první ale to nefunguje =)

Pokud se ti ukazuje, že to bylo vypnuté naposledy před týdnem i když to mezitím vypínáš, tak "Rychlé spouštění" vypnuté nemáš a dál to jen uspáváš.

opravdu mám... zas taková lama v pc nejsem =Dhttps://imgur.com/UKpq1U0

Zjevně jsi ...Hoď sem seznam souborů na kořenovém adresáři systémového disku ...Především ty "skryté a systémové" ...

"VYŘEŠENO" dal jsem pryč poslední aktualizaci windowsu a už mi to nedělá.