PC skříň, zdroj

Mám v plánu pořídit novou PC skříň a spolehlivý zdroj okolo 500W. Na obojí dost kladu důraz co se týká hlučnosti. U skříně uvažuji o Thermaltake buďto model Tsunami anebo Soprano DX. Máte někdo s těmito skříněmi osobní zkušenost? Nevím, zda celohliníková konstrukce u Tsunami má kromě lehkosti i výrazný vliv na snížení hlučnosti skříně. Co se týká zdroje, uvažoval jsem o Corsair HX520 anebo některý ze zdrojů Enermax. Jaké jsou vaše zkušenosti. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Mě se zdá že Soprano DX i Tsunami jsou už poněkud-zastaralé... Kolik chceš do té skříně dát ? Docela chválí Aurory od Gigabytu...

Co na skrini zastarava? Ja mam stejne starej CoolerMaster Centurion 532 a stejne sem jeste nenasel nahradu, ktera by mi vyhovovala jak designem tak funkcnosti.

S Corsairom nič nepokazíš. Čo sa týka skriní, mrkni na recenzie:
www.svethardware.cz ...
www.extrahardware.cz ...

Enermaxy řady Pro82+ a Modu82+ jsou v současnosti nejlepší zdroje co se u nás dají běžně sehnat.
Corsaiří HX řada je hned v závěsu, takže koupí ani jednoho z těchto zdrojů nemůžeš nic zkazit.

Zdroje Enermax Pro82+ a Modu82+, Seasonic S12II a M12II a Corsair HX520
mam Thermaltake Soprano DX, je docela v pohode, ale za tu cenu me zklamala, cekal jsem neco lepsiho, radsi se podivej po necem jinem od Thermltake nebo Coolermaster

Co konkretne Te na te skrini zklamalo? Byla to hlucnost skrine (prenaseni vibraci) anebo problem s instalovanim komponent?

Pokud chcete ocel, pak Chieftec, třeba: www.czechcomputer.cz ...
Pokud hliník, který náhodou se neodstěhoval do Humpolce, pak Lian -Li. Hliníkové skříně lépe přenášejí vibrace, proto min. síla plechu by měla být aspoň 1 mm!

Zdroj si vybírejte podle: 80plus.org ... , osobně raději Seasonic, Corsair zdroje jsou ve většině případů také Seasonic...

Priznam se, ze jsem mel opacny (asi mylny) dojem, ze by hlinik mohl hluk prenaset hure, cili skrin by mohla lepe zvukove izolovat. Tak nejak si predstavuju, ze kdyz budu klepat do oceloveho plechu, bude to delat vetsi hluk nez bude-li to hlinik. Ale mozna zalezi, zda je hlinik z Humpolce anebo odjinud Za ten odkaz na zdroje diky.