PC skřín + komponenty odporučenie

Dobrý deň chcel by som upgradnut moj aktualny pc, komponenty ktore chcem kupit : RAM : https://www.dmcomp.sk/tovar/kingston-kf432c16bb... Procesor : https://www.compy.sk/kategoria/procesory/deskt... Doska : https://www.alza.sk/msi-mpg-b550-gaming-plus-... Grafiku mam asus rog strix 1050ti neplanujem zatial menit, disky mam nejake SSD 500GB - dokupil by som jeden M2 (aky?) a zdroj i-tec df530gt co myslim ze na tieto komponenty pri ich TDP stačí (alebo?) , potrebujem hlavne poradit s bednou nejaka lacna do 70€/1700czk. Pc na hranie/kancelarske veci Za vsetky rady ďakujem

Odpovědi na otázku

to kde ukradli ten procesor, ked ho predavaju 40€ pod alzu? Kazdopadne zvaz 12400f + tuf b660 gaming plus, k tomu ninja5 aleo Fera5. Ak by si vsak chcel v buducnosti to PC upgradovat, kludne chod do ryzenu.

btw. ninja asi nema s1700 uchytenie, tak beriem spet

Ved práve že tie nové Intel procesory su aktualne lepsie pomer cena/vykon, a co som cital, tak AM4 konci tak neviem no ci ten intel nebude este lepsi ...

ja by som prave teraz isiel do 12400/f ale nie v nejakom neznamom obchode, co o 3 roky ked to budes chciet rekalmovat nemusi existovat. V alze si daj ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4 / i5 12400f (alebo aj s grafikou, tych par eur ta nezabije)

co mas teraz za pocitac, nevydrzis do leta/jesene pol roka ked AMD vyda sAM5 a nove ryzeny?

Ved prave ja by som aj pockal len uz ma ide slak trafit ... mam 12 rocny pocitac Procesor AMD Phenom II X4 945 ... DDR3 Ramky a neviem vsetky aj nenarocne hry sekaju a upgrade na WIN10 tomu vobec nepomohol ... A ked uz kupit intel, nie radsej rovno ten 12600 ? K mi netreba, neplanujem OC

mas 1050ti, jasne ze sekaju. Trochu sa to zlepsi, ale necakaj zazraky, ta karta je 5rokov stary lowend. i5 12400 bude oproti tomu phenomu raketa.

12600 není dobrý v poměru cena/výkon. Získáš navíc jen lepší integrovanou grafiku, kterou nepoužiješ, případně koupíš verzi F, která je stejně bez ní, a pak už získáš jen 400MHz navíc. Je to možnost, ale nevím. Pro tebe bude raketa i 12400. Když už utrácet peníze a chtít CPU, které opravdu vydrží, tak koupit 12700, ale to už cenově trochu víš. Nicméně, taky je výrazně lepší.

12700 uz ma male jadra = windows 11. To uz by som radsej kupil 5800x

Nerozumiem co su male jadra ale kazdopadne z toho vyplyva ze pre mna je relevantna moznost len ten 12400 ?

Vzhledem k rozpočtu 500€ to je asi nejrozumnější volba. Už jen proto, kolik toho musíš koupit. Vlastně kupuješ celé PC, zbude ti jen grafika a staré disky, kdy ale stejně chceš kopit moderní M2 NVMe SSD, takže....

A vzhladom k rozpoctu teda bedna ...? Ja som pozeral aj na heureke aj nejake videa ale neviem vobec na co pozerat pri bedniach ... chcem asi midi Tower mozno nieco take https://pc-skrinky.heureka.sk/zalman-s4/ a neviem vobec co je napriklad na tejto zle ... a Zhrnutie teda Zdroj : Seasonic GC 500Procesor : i5 12400/F? Ramky ostavaju, Skrina : ?

GC zdroje mají pro CPU jen jeden 8pin. Funkční to bude, ale když už má deska dva konektory, tak považuji za vhodné vyměnit zdroj za takový, který má dva konektory taky. Případně vyměnit desku. Čistě osobní názor, není to špatně: U budget řešení mATX deska asi OK, ale já osobně bych bral verzi ATX. Je sice dražší, ale jde o to, že je pak i více místa pro chladič CPU atd... MATX mají PCIe slot o foch výš.

Urcite nechcem mini dosku, a tak teda odporucte nejaky zdoj vzhladom na energiu ktoru potrebuju komponenty ktory by bol idealny resp dosku. Samozrejme v mojej financnej kategorii

mATX není pidi, to jsou ITX, jen je zespoda oříznutá. Problém je v tom, že se mi nedaří vejít se do tvých financí.https://ctrlv.cz/bwZOJasně, mohl bych to více oškubat, 20€ na "F" CPU - což je rozumné, pokud věříš, že se tvé současné grafice nic nestane, jinak bude z PC jen těžítko, 20€ na desce, jiný, méně kvalitní zdroj 20-40€, levnější PCIe 3.0 SSD cca 20€, pokud by to neměla být úplná srágora.Nicméně i tak by to bylo přes tvůj rozpočet. Ber to tedy jen jako nástřel toho, jaké by to mohlo být. Takto to je připravené jen na to tam dát lepší grafiku. Zkusím ještě udělat nějakou oškubanou verzi. Ale to už asi bude chtít jen 512GB SSD a to mi přijde jako hloupost. Dnes bych u herního PC pod 1TB nešel, i hry mají být na SSD.Takže jsem ready na zdrcující kritiku, protože to jaksi nesplňuje zadání. V tvých financích to prostě bude o kompromisech a ty se dají dělat na vícero frontách. Co jednomu vadí, druhému nemusí.

Tak z tohto sa dá nekupit hned ten SSD lebo mam 2 250GB co zatial je v pohode + F procesor je urcite volba + chladic mi neviem ci treba ked je tam v baleni... jasne ze nieje najlepsi ale tak treba robit kompromis a tak by sa to voslo do budgetu ... či?

Jak říkám, je to o kompromisech. Mě by třeba štvalo, že na novém PC musím žonglovat s místem. Dnes má každá druhá hra přes 100GB. Nakonec tě to stejně asi donutí koupit jeden veliký disk. Pokud ti to ale nevadí a má to vše, co si představuješ, aby to umělo, tak OK. PS: BOX chladič není dobrý nápad. Ano, uchladí to, ale ne moc dobře. Já už jsem sice box chladič nepoužil opravdu dlouho, vždy když jsem to udělal, tak jsem toho jen litoval a pak stejně koupil jiný. Ani v tyto nové chladiče nemám důvěru je vůbec zkusit. Velikost ochlazovaného povrchu prostě nevočůráš.

ked ti aj treba chladic (zatial netreba) tak urcite nie ten freezer. Dosku by som bral bez wifi, aj tam nieco usetris. Preco to nedas do starej skrine co mas? Vymenit ju mozes hocikedy.

mne vychadza 12400, tuf gaming plus, 16GB RAM, zalman Z1 neo, SS G12 GC 850gold 584,5 s danou => 488€

nieje 850W zdroj trocha overkill na takyto system ?

a pri tom CPUčku som pozeral nejake video, ze je tam na urcitych doskach nejako obezený na 65W a treba ho tam nejak odomknut alebo nieco ... je to problem alebo nie ?

aj na doske sa este da usetrit, asus prime b660m-k som uz robil viac a vsetko ide ako ma. Nic netreba odomknut.

zdroj... nove grafiky maju mat 600W konektor, resp. 3x8pin Zdroj nekupujes kazdy den.

Právě, že zdroj nekupuješ každý den, tak mu doporučuješ ještě nižší řadu?A ohlodávat desku taky nejde do nekonečna. Je tam prostě zlom, kdy už tě ušetřený 10€ stojí ohromné množství výbavy desky. Opět to zopakuji, je to i kompromisech, ale tento kompromis už je pod tím, co bych bral jako minimum. Byť použití staré skříně, alespoň dočasně, nemusí být špatný nápad. Otázka je, aby to nebyla nějaká ultra jebka.

Prepacte ze sa tato diskuzia takto natahuje... kazdopadne teda radsej ten Seasonic GC500 alebo teda keby uz chcem taky co vydrzi aspon 10 rokov nejaky poriadny, aky by som mal kupit ? rozumna cena samozrejme

corsair rm750x alebo ten lacny 850W SS co ti pisem vyssie. Hociaky kup, to je jedno, nikto nevie na 100% ake budu nove grafiky na jesen. Odhady zatial su, ze zrave.. 500W zdroj to neda.

Vím, že ty jsi proti tomu, ale já ta malá jádra mám a zatím jsem s nimi neměl jediný problém. Nějak tu averzi nechápu. Ano, byl seznam, kde to nefugovalo OK, ale ale pokud vím, tak to bylo poměrně bleskurychle opraveno.A Win 11... Ano, nejsou ještě dopečené, některé funkce chybí, ale když to vezmu kolem a kolem, tak taky fungují. Zvláště, když to stejně většinou používáš jako spouštěč pro jiné programy. Takže za mne v tom problém nevidím, ale je to asi věc názoru. PS: 5800X nyní, když za chvíli tu má být nástupce??? Ne...., to už bych se raději plácl přes kapsu a šel rovnou do 5900X, to nějaký smysl má.

1) Osobně bych to nekupoval z různých obchodů. Už jen kvůli záruce, ale chápu, že cena dělá své...2) 5600X není špatný, ale osobně bych taky volil spíše Intel. 3) Zdroj potřebuješ na 100% nový. Nebudeš přece nové komponenty dávat na takový starý verk. Pokud chceš na zdroji šetřit, tak Seasonic GC 500. Má dobrou cenu a 7 let záruku. To je asi to nejlevnější/nejhorší, co bych dnes kopil, nic pod tím nemá moc smysl.Pokud chce opravdu slušný zdroj, tak okolo 2000Kč se prodávají už zdroje s 10let zárukou a semipasivním chodem. Na to co umí, to není špatná cena.4) U bedny záleží, co přesně chceš. Jakou má mít výbavu a zda jsi na světýlka. Rozumné bedny mívá BeQuiet, Fractal, Corsair,... Pokud časem plánuješ tu grafiku vyměnit za něco lepšího, tak už na to přizpůsob PC, takže řeš i průtok vzduchu a ventilátory v bedně.

Na tie obchody sa este pozriem ale usetrit vsade 10-40eur je lakave ... Tomu zdroju som sa chcel vyhybat ale asi ked uz kupovat tak poriadne . RGB mi vobec netreba, keby tam bol dobry airflow za rozumnu cenu to mi staci a budem v buducnosti menit grafiku urcite

Kolik jsi do toho ochotný nasypat?

Do 500€

A kupujem vsetko bez DPH

ja som absolutne proti LED skrinkam... az doteraz. Skladal som NZXT H510i, velmi decentne pekne osvetlenie. Zmesti sa dam NH-D15, takze zamna paradna skrina. Minus je, ze hore na vrchu ma miesto iba pre 1 vrtulu, chcelo by to 2..

R5600X + Fera5+TUF B550+ GTX1060 3GB uložene v PureBase500 + nejaká bižu ako náhrada za C2D E8400. Ono sa to ani zadýcha /FC5 a spol/. Ano 12400 by bolo možno výhodnejšie za rovnaku cenu zatiaľ spokojnosť.