» Poradna » Ostatní

PC si "nepamatuje" po restartu nastavení monitorů

Dobrý den,pořídil jsem k PC dva monitory, připojil je bez problémů, nastavil rozlišení, rozšířené promítání atd. a pracoval bez problému.Problém ovšem nastává při jakémkoli spuštění/restartu PC, jelikož po spuštění naběhne pouze jeden z monitorů a navíc ve špatném rozlišení- zkrátka se to chová, jako kdybych je připojil poprvé, tudíž musím znovu nastavit rozlišení, nastavit druhý monitor atd. a takto je to při každém spuštění. Můj dotaz: jak/kde nastavím, aby se po spuštění PC spustily oba monitory ve svém správném rozlišení a nastavení?OS: Windows 8.1HW:monitory jsou totožné- 2x Acer K242HLGC- nVidia Quadro K2000CPU- Intel Xeon E3 1231v3MB- MSI B85-G43 - Intel B85RAM- Kingston HyperX Fury Red 16GB (2x8GB) DDR3 1600SSD- Samsung SSD 840 EVO - 250GB, Basicbez HDDGrafika má jedno DVI a dva DP, monitory pouze DVI, tudíž primární monitor je zapojen rovnou do DVI a druhý je přes redukci z DVI zapojen do DP.Omlouvám se, pokud zde již takovýto dotaz padl, ale nikde jsem zde na to nenarazil.Předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Konečně někdo bravurně popsal problém a udal všechny informace Něco podobného tu již bylo...a mám takový pocit, že problém byl ZASE v aktualizacích...

Jen malá poznámka. Čím modernější OS, tím víc se brání změnám. Není potřeba tohle nastavovat jako admin? Jestli jsi to tak dělal, omlouvám se...

dobře napsaný problém, ale na hovno odpovědi :D protože kde je chyba není odpověď na otázku, kde a jak. První co bych zkusil:Najeďte do ovládacích panelů >"Nastavení tlačítek napájení", nebo "Nastavení pro zavření víka"Pak klikněte uprostřed nahoře na "Změnit nastavení, které nyní není k dispozici"V okně pak budete mít dole položky, které se dají aktivovat/deaktivovat fajfkou. Tam zrušte fajfku u možnosti "Zapnout rychlé spuštění(doporučeno)" a poté změnu potvrďte. Tohle sice o pár vteřin zrychluje boot systému ale neukládá uživ. nastavení jako napířklad Num Lock on startup. Třeba to pomůže.Pokud ne, dal bych obnovu systému a zkusil vrátit poslední aktualizaci v případě, že ti to před tím nedělalo.V případě že ani to nepomůže zusil bych to nastavit ne v rozhraní Wydlí ale přes zobrazení ovladači na grafiku, kde by ta možnost taky měla být