PC sestava

Mám v plánu si pořídit stolní PC, mohli byste prosím zhodnotit tuto sestavu: https://www.czc.cz/264414,241380,268178,2658... Děkuji

Odpovědi na otázku

zober aspon 1660s, za 1400kc dostanes +25% vykonu. Ale bez windowsu ho nevyuzijes :)

OK, děkuji za odpověd... a na OS samozřejmě myslím :)

Doufám, že to nemá být "herní PC" ?? Na to je grafika opravdu slaboučká, navíc jednovětrákový hučák. Ten WiFi adaptér jako proč ? Pokud chceš hrát tak zásadně připojení kabelem, na WiFi zapomeň. Doplnit 4 větráky do skříně. Chladič na procesor stojí za prd, dej tam https://www.czc.cz/arctic-freezer-34/253607/... . Napájecí kabel nepotřebuješ, je součástí balení zdroje.

Za 6k ma bazarovou 2060 s 2x vyssim vykonem i zarukou a to jeste ani nejsou venku 30xx..

NE, NEMÁ TO BÝT HERNÍ PC.Má to být počítač, na kterém padají programy xkrát za den. Děkuji za radu s kabelem, ale také ne. K čemu by měla být skříň přeplněná větráky do posledního cm2?

sry nepadají

pointa bola, ze to s 1 vrtulkou bude v plnej zatazi hucat, takze ak chces tichy pocitac, nemal by si kupovat tu konkretnu kartu. Asus rog strix alebo MSI gaming..

Nekupuj DDR4-2666, ale vem nějaké DDR4-3200.

Jetli tomu dobře rozumím, tak základní deska podporuje jen 2666 MHz, tak proč 3200?

Bože ty seš ale vůl. Tobě hochu není ani rady, ani vzájemné hospodářské pomoci. Poraď si sám chytráku.

Tak funguje tam naplno těch 3200 MHz?

U AMD má zmysel RAM pretaktovať že vraj do 3,7 GHz (nad to už veľa nepridáva). Ak má RAM XMP profil, tak ho stačí len aktivovať (samoz. tú frek. musí doska podporovať).

bídná grafika, nevhodné paměti. Na co ten pendrek do USB? Nechceš doufám hrát ze stolního PC po Wifi? Na to zapomeň. Natáhni kabel od routeru.

K cemu presne ma ta podivna sestava slouzit?

Již mám starší notebook (konkrétně Asus R556LJ-XO138H), který však nezvládá náročnější programy nebo některé hry. Proto bych si chtěl pořídit stolní počítač společně s 60Hz QHD monitorem (např. aby hry při tomto rozlišení jely na 20+ FPS). Omlouvám se, že jsem to objasnil až teď.

Tak to potom napriklad potrebujete cca 2x drazsi GK, aby ty hry nejak jely. Ne starou kartu za 4.5k s nevhodnymi rozmery a velmi spoatnym chladicem.

A proč by nejely?

No protoze ten kram ma slaby vykon prece. :o(

Ve videích na YouTube hodnota FPS klesne málokdy pod 50.

Copak na YT, tam jsou ruzne vjecy.A setsakra hodne zavisi na tom, kde a s jakym nastavenim udajne neklesne pod 50fps.Kdyby Vas zajimala realita, najdete si nejake duveryhodne testy. A pak taky nezapominejte, ze zakrsla verze GK nema vykon shodny s beznou verzi.

Sestavu jsem trochu upravil: https://www.czc.cz/264414,295192,241383,2560... Je to alespoň trochu lepší?

https://www.czc.cz/264414,256043,265877,2747... Pokud nespěcháš tak posečkej, ceny GK půjdou pravděpodobně dolů...

Ceny půjdou dolů, ještě by mohly být nějaké slevy a jsem spokojený.

Když už chceš chladič s LGBT podsvícením, zamysli se nad tímto:- Fera 3 bez LGBT - 699,- - větrák samostatně stojí cca 150-200,-, takže pasiv má cenu cca 500,-- Fera 3 s LGBT - 999,- - pasiv je stejný, tedy 500,-, ale za LGBT větráček platíš 500,-!!! Není lepší koupit obyčejný chladič za 699,- + samostatný LGBT větrák za 300,-?Vyjde to nastejno, ale budeš mít navíc 120mm větrák v hodnotě 150-200,-, který můžeš použít jinde.

Už tu byl jeden, co dal přednost lampičke před chladičem a pak se divil, že se mu to s tímto šmejdem přehřívá. Za stejnou cenu máš lepší HE1224 Fera 3 nebo AC 34. Oba mají mnohem více trubiček pro odvod tepla do pasivu než tento, kde platíš hlavně za ten generátor duhy.