PC sestava

Dobrý den, mám pro vás prosbu. Je tato sestava https://www.czc.cz/8hr4eommmmhdu808ge342cch1... v pořádku? Popřípadě co bych měl vylepšit nebo naopak. Ten procesor i5 8400 a desku MSI B360 již mám doma a to bych zatím nechtěl měnit, děkuji předem.

Odpovědi na otázku

Este dodaj dva paremetre.Na co to ma sluzitA aky mas rozpocet

Jsem schopný utratit 25 000czk, chci ho především kvůli hraním pc her, aby se mi nesekaly.

o ale potom neber 2 generacie stary kancelPC procesor..

Až na pitomé SSD, klidně může být. Vážně nechápu, proč bych měl do PC chtít A400. A chladič na CPU nechcete? Když už utrácíte za semipasivní zdroj, tak proč to všechno přehlušit řevem box chladiče, nebo doma máte i chladič?

Chladič byl v balení s procesorem, chápu... asi to není špička, tak třeba tento je hodnocený výborně https://www.czc.cz/arctic-freezer-34/253607/... , mohu do něj jít.?Nevím co je na tom SSDéčku špatné a nevyznám se v tom, doporučíte nějakou náhradu, těch cca 500GB bude stači.

Chladič může být.SSD je mizerné, protože to je nejlevnější bezcachový krám. Plno lidí tu na něj psalo dotazy, že mají problémy. Záruka je taky mizerná... Je to sice levné, ale stojí to za....Vy chcete ideálně SSD ,které má 5let záruku (to odfiltruje 99% odpadu). A pak chcete M2 NVMe SSD. Protože kdo by za stejné peníze kupoval pomalé SATA SSD, když mu deska podporuje rychlé NVMe SSD do M2 slotu, které bude stát podobné peníze???Já osobně bych šel do 1TB, 500GB je na hry minimum. Dnes má každá pitomost 100GB a víc. A dávat hry na HDD nechcete. Pokud ale víte, že těch 500GB stačí, tak již zmíněný A2000 je rozumná volba:https://www.czc.cz/kingston-a2000-m-2-500gb/...

Děkuji moc

Já bych ještě zvážil výměnu toho 1TB HDD za větší. 1TB velikost je nevýhodná. 2TB stojí o 500,- víc a 3TB o další 500,- , takže se vyplatí vzít větší.

Bacha ale na to, že všechny větší disky Seagate Baracuda jsou už pak SMR. Musel by vzít verzi PRO:https://www.cnews.cz/seagate-zverejnil-ktera-h...

SMR není u odkladiště filmů a jiných dat problém.

Na odkladiste je SMR fajn. Problem nastane, jakmile z toho chce nekdo treba poustet hry. Je nutne na to myslet.

Tak jde o to, jaké hry. Některé hry jdou i z HDD hrát docela normálně. Pokud je to nějaká koridorová střílečka, kde není otevřený svět, tak kromě o nějakou tu vteřinu delšího loadingu nebude žádný rozdíl. Jiné hry zase budou při hraní z HDD dropovat a sekat se. SMR má problém hlavně s náhodným zápisem, kdy se musí data přerovnávat v celé oblasti. Sekvenční četní - což je většina případů při loadingu her - jim problémy nedělají. Porovnával jsem několik her na HDD a SSD a u některých byl ten rozdíl minimální.

Tak minimálně vždy to první načtení grafiky bude z HDD vždycky mnohem pomalejší, než u SSD (pokud se bavíme o modernějších náročných hrách). Potom při samotné hře problém být nemusí, pokud je dostatek RAM a dá se přednačítat s dostatečnou rezervou. Zdržení zase nastane až při načítání další scény.

SMR nemá na hraní her žádný vliv. Pokud u toho současně nebude zapisovat nějaká jiná data, tak to pojede ze SMR disku stejně (pomalu), jako z neSMR. SMR má vliv jen na zápis, ne čtení. Ale každopádně na hry bych dnes už ani omylem nechtěl HDD Ta rychlost načítání SSD je návyková. Dokonce i obyčejnější SATA SSD je nesrovnatelné s HDD.

No drtiva vetsina her na ten disk samozrejme i pise.. A byva to dost znat.Chtel nechtel.. Je to jen a pouze o penezich. Nekdo si 4TB SSD na hry dovoli, jiny ne. Pak jsou na rade kompromisy a je skoda to zblbnout SMR diskem, ktery najednou neslouzi jen na to ukladani statickych dat.

Doporučil bych větší SSD, 500GB začne být brzo těsných a i pro životnost disku je lepší když není zapraný do plna.Doporučit mohu tento: https://www.czc.cz/adata-xpg-sx8200-pro-m-2-... Už mi jich pár prošlo rukama a je to jeden z povedených modelů s 5ti letou zárukou i když je to ADATA.