PC sestava

Dobrý den, byl by tu prosím někdo ochotný, kdo by mi pomohl postavit herní PC.Moje požadavky jsou cena/výkon do 25 tisíc Kč. Ram 2x8GB, SSD disk a grafiku asi aspoň 1060.Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Windows v ceně? Monitor máš? Jaký (alespoň rozlišení, konektory a frekvenci)?

Bez windows.A monitor mám tenhle:https://www.czc.cz/acer-kg271bmiix-gaming-le...

V PC za 25k bez OS nemá nic tak slabého jako 1060 co dělat:https://www.czc.cz/9bn4gf7q8mju0848r8760l4j1... Pokud by ta pětistovka byla problém, dá se tam něco ušetřit třeba na zdroji nebo na levnějším CPU.

Dobře, děkuji

Osobně bych tam dal R5 2600 a místo 2060 rovnou 2060 Super. Více grafického výkonu. Stejně bude bdrza grafika, ne CPU, pokud tedy hrajete ve vysokých detailech a stačí vám nižší FPS, tzn 60

Ano, ale jelikož původní návrh byl s 2060, a autor nikda nenapsal že NESTOJÍ o RT, tak mě AMD karta ani nenapadla, souhlasím s Jensenem Huangem že kupovat kartu bez podpory RT... Sám jsem si nedávno kvůli RT kupovat RTX 2070S

Vubec nechapem co to plácáš

mATX deska v ATX skříni? Proč drahé NVMe s 3 lety záruky když o 500 dráž má NVMe s 5 lety záruky a 2x vyšší kapacitou?Víte že kolega netouží po RT? Je moderní doba, RX5700 nepodporuje RT, natož aby mělo HW akceleraci.

RTX má smysl tak na RTX2080TI, jinak je to blbost. RX5700 je dobrá volba.

Mám 2070S, mám 1080p Ultrawide, tedy mezi FHD a QHD a nemůžu si stěžovat, mám stejný výkon s RTX i bez RTX, očekávaných 60FPS dostávám a jsem z toho nadšený jak parádně to konečně vypadá, bez všech fake rasterizace.

Pokud můžeš, kartu 1060 si už nekupuj, buď zvol 1070 nebo 2070. Můj syn mě varoval, pokud mu 1060 koupím, tak... Obě sedmdesátkové mají G-Sync - tj. nebude se ti trhat obraz při náročnějších pohybových sekvencích a hrách a je to tak trochu investice do budoucna (abys kartu nemusel brzo upgradovat). Před 4 lety jsem synovi koupil 960 a 4 roky ji v pohodě používal. Dnes už se OBČAS vyskytne nějaká hra, co karta nedá na 100%. Karty 2060 můžeš porovnávat s 1070, ale 1070 je o hodně dražší. 1060, 1660 a 2060 nemají funkci G-Sync. 1070 a 2070 tuto funkci (G-Sync) mají.Posílám odkaz, porovnej si výkon a dolary a musíš si je přepočítat:https://www.gpucheck.com/compare-multi/nvidia-gefo... K G-Sync kartě pak musíš mít G-Sync anebo aspoň G-Sync ready monitor, ale to je jiná kapitola.

Jestliže má Tvůj monitor FreeSync (funkci od AMD, která je levnější a také zamezuje trhání obrazu), zkus zauvažovat AMD grafice, která FreeSync podporuje.Nevím, zda toto je vyvážený článek, rozhodně však stojí za přečtení:https://channelworld.cz/redakcni-komentare/proc-t...

Pár drobností:1. G-Sync podporují všechny karty Nvidia, takže nejenom xx70. 2. Nvidia začala podporovat i monitory s FreeSync, takže není nutné kupovat drahý G-Sync LCD. Má to ale pár podmínek, funguje to třeba jen přes DP, takže jeho LCD s 2x HDMI je mimo hru. 3. 1070 (i její lepší nástupce 1070 Ti) se už pouze doprodává a nemá smysl po ní koukat. Když už tak 2060, 2060 Super, 2070 nebo 2070 Super (vzhledem k rozpočtu spíš jen první dvě nebo RX 5700).

Děkuji mockrát za radu, podíval se na to