PC sestava

Dobrý den, co by jste řekli na tuto sestavu popř. co by jste vyměnili. Moc se v tom nevyznám, tak budu rád za každou radu. Děkuji. https://www.czc.cz/223603,223635,187660,2468...

Odpovědi na otázku

K čemu to má sloužit?

Hlavně na hry :)

dal bych lepší chladič CPU - tento bude sotva stíhat - má jen 2 heatpipe. Vzal bych něco s min. 4 heatpipe. něco jako např. : https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-pro... https://www.czc.cz/gelid-solution-tornado-ve... https://www.czc.cz/arctic-freezer-34/253607/... https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224...

Tvl, ten procesor uchladi to, co dodava vyrobce, ten,co je tam, je predimenzovany.A vy prej "bude sotva stíhat"

Chechtat se můžete jak chcete, ale Majkl má pravdu.Říká vám něco funkce "turbo boost" a její funkčnost? Více co znamená to "K" na konci procesoru a co to tedy znamená že se s procesorem bude provádět?Ohledně box chladičů Intelu doporučuji tohle video:https://www.youtube.com/watchAno, jakoby se to uchladí i s boxem, ale za jakou cenu, že?

A kterej chladič dává výrobce ke K procesorům pane chytrej? Já mám teda radši naddimenzovanej chladič, kterej se v idle netočí a nedělá hluk

z popisu procesoru v eshopu - .."TDP 95 W, balení neobsahuje chladič."takže "ten co tam je" tam není a nic s ním neuchladí :D

Jestli chceš ověřenou sestavu, která funguje, tak kup tohle: https://www.czc.cz/4kclcs9rfmi4r88pf9n0aj11i...

Mínusujete mě předpokládám za AMD procesor.. nechápu proč má pořád někdo problém pochopit to, že to není AMD vs. Intel, ale je to o tom, kolik chci vyndat ze svojí peněženky a co za to dostanu. Já tam vidím hlavně to, že ten Intel procesor je o dost dražší a má integrovanou grafiku, kterou nepotřebuju... jestli má ale nějaké vlastnosti navíc, kvůli které je vyšší cena a já ty věci využiju, tak si ho koupim ne? Já mám doma sestavu z odkazu a zvládá to 3x 24" fullHD monitory v souroundu na závodní simulátory. S hramy na jeden monitor nemám vůbec žádný problém. Krásně se to chladí, v zátěži jedu na 50°C. To je jak když se děti ve škole šikanujou za to, že někdo má Android a nekdo iOS..

Mínus jsem sice nedal, nicméně nevidím důvod sem dávat žádnou sestavu, dokud se neví na co to vlastně bude.Ryzen se povedl, má své výhody, kdy cena je jedna z nich, ale cpát ho automaticky všude není řešení. Sám píšete: "jestli má ale nějaké vlastnosti navíc, kvůli které je vyšší cena a já ty věci využiju, tak si ho koupím ne?"Ale tady nevíme nic, takže těžko říci. A i když budu logicky uvažovat herní využití, tak taky záleží na hře, zamýšleném rozlišení, ochotě taktovat (ta z té sestavy zrovna jasná není - už jen podle chladiče a vybrané jen základní "Z" desky), atd... Obě platformy/výrobci mají své výhody.

Sestava je dobrá, jen ta krabice je plečka, jako všechny výrobky CoolerMaster.

Záleží na co je ta sestava dobrá, na něco být nemusí, na něco ano. Pokud je "hraním" myšlen třeba APEX na 240Hz, tak se zapotíme i s daleko vyšší kategorií počítače a na minesweepera to zas bude ultimátní overkill

O 200-300 Kč víc stojí i5-9600K

Když Z desku a K cpu, tak bych vzal 3,2 paměti, nebral bych Spartana (na oc není úplně vhodný a navíc se debilně nasazuje).

Počítač bude sloužit hlavně na hraní :) děkuji

Jaké hry?Jaké rozlišení? Kolik monitorů?Jaké detaily vyžadujete?Jaký očekávat výkon?Nějaký multitasking při hraní? Jaky?

Chci na tom hrát vše co vyjde a co se mi bude líbit :D. nejsem nijak extra náročný hráč. Monitor jenom jeden. Jsem konzolový hráč a pc už jsem neměl pár let :D. takže chci jenom něco dostačujícího

Jeden monitor může být 1280x720 nebo také 8k, že...Takže opětjaké rozlišení?jaká úroveň detailůjaké jsou očekávané FPS.Ona ta vybraná RTX2060 je dle mě takový herní základ a na jeden FHD monitor bych třeba osobně kupoval buď GTX1080Ti nebo RTX2080 a o nižších kartách bych neuvažoval a to pro 60FPS, kdyby to mělo být pro 144/240Hz monitor tak tam je jedniná rozumná volba a sice RTX2080Ti. Zvlášť když se bavíme o tom co vyjde. RTX2060 třeba v metru je jako doporočená karta na FHD. Ale to FHD je 60FPS avg (osobně koukám na minima, ne na průměr, kde to může být jednou 100 podruhé 20) a to ne na nejvyšší detaily. Tzn už dnes se s tou kartou musí omezovat, co bude dělat u budoucích titulů?

No chtěl jsem herní PC max do 35K. I když se tomu asi herní PC říkat nedá :D. Opravdu tomu nerozumím. A spíš bych uvítal rovnou nějakou tu sestavu od 30K do 35K. Rozlišení spíš to FullHD, FPS od těch 60. Jsem zvyklej na konzoli a ta má jen 30, takže budu spokojenej i se 60ti. Aby to rozjelo ty nejnovejší hry na high a vydrželo to tak rok dva. Jinak děkuji za rady

Tak tu výdrž rok dva nikdo garantovat nemůže, už zítra může vyjít titul co tu 2060 pohřbí výkonem. Ve srovnání s konzolí to ale bude výrazně výkonnější.

https://www.czc.cz/229267,239170,198449,2471... A co tohle to už by mohlo být lepší?

Jestli ti nevadí cena, vem ten svůj původní návrh, s tím, že dáš nějaký lepší chladič (návrhy jsou nahoře). Můžeš vzít i levnější zdroj.

Tohle ani nejde dohromady. Nebude to fungovat! AMD nelze kombinovat s Intel deskou.Jinak můj osobní názor:Pokud tomu opravdu nerozumíte a hledáte jen herní počítač jak se říká na vše, tak je jedno zda vezmete AMD, nebo Intel. AMD je levnější, ale v určitých herních situacích a hrách podává nižší výkon. Intel je ve hrách o něco lepší volba, ale je to vykoupeno cenou. Jde jen o to se rozhodnout. Vy to budete používat a vy z toho PC musíte mít dobrý pocit.Dovolím si malou radu, pokud by jste chtěl ten Intel (viz váš úplně původní návrh), tak rozhodně nechoďte do starší řady 8000. Když už, tak jděte do řady 9000.

Má smysl brát na hry 2700X, když je na trhu levnější 9600K, která je ve hrách lepší?

A není teda lepší rovnou vzít tu 9700K ať mám klid ? :D

A pak je otázka zda nestačí 8700k a tak to můžeme řešit pořád dokola :)

Je tam Intel deska a AMD procesor, pokud chcete to AMD tak berte B450 Tomahawk nebo B450 Gaming pro carbon pokud vyuzijete WiFi, bluetooth, druhý M.2 port a lepší zvuk,

Reakce na:https://www.czc.cz/229267,239170,198449,2471...A co tohle to už by mohlo být lepší?

No jo to jsem si nevšimnul. Díky za rady.

https://www.czc.cz/cm98qnbisqjcc9bkhhd0ufhvi... pokud nespěcháš,tak za 2měs budou nové cpu a grafiky

A 2 měsíce bude koukat :D nespěchat třeba v mém případě znamená zítra, spěchat dnes.Člověk by měl kupovat když to potřebuje a nečekat na něco o čem se nic neví. O nových grafikách nevím nic kromě toho že budou stát méně než 700 USD, O CPU něco málo tušíme a z toho co se ví, nebudou ty CPU výkonnější než taktovací intely.

Jinak ta kombinace SSD? Proč si rovnou nekoupit jedno NVMe 2TB? Nebude to už moc navíc a bude mít dokonce 5 letou záruku. Myslím Intel 660P který dnes vyjde vpoho pod 6 tisíc.Ta R7 je tam přesně proč? Je to na hry, naco 8 jader, když 2600X udělá stejnou službu a i5-9400F to umí ještě lépe při menší spotřebě?

Jasně.200 přepisů a disk můžeš hodit do koše Quad-Level Cell zatím nebrat.

Je toho tolik že už jsem z toho úplně zblblej :D

Jen pro informaci: "by jste" je zrůdný nesmysl, správně je "byste".