» Poradna » Ostatní

PC sestava

Ahoj sestavuji klukovi PC ale teď je víc novinek než před čtyřmi lety nevím jestli to bude kompaktibilní zda na procesore dát spíš vodní chlazení a jaký.Děkuji za radu a názorAMD Ryzen 7 1700XMSI B450 GAMING PRO CARBON AC - AMD B450MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB GDDR5 HyperX Fury Red 16GB DDR4 3200Pioneer BDR-S09XLTModecom OBERON PRO Silent, bíláSeagate BarraCuda Pro, 3,5" - 4TBCorsair RMx Series RM1000x 1000W Acer Nitro VG240Ybmiix - LED monitor 24"

Odpovědi na otázku

"Kompaktibilní" nebude nic, kompatibilní asi ano.

Zdroj 1000W? Na sestavu, která s prstem v nose půjde na 300W?

Jinak není SSD, k tomu starší generace Ryzenů, bez udané ceny...

Doporučuji požádat odborníky z CZC,nebo ALZY o návrh sestavy. S tímto tě kluk pošle do ...

Jaký má mít ta sestava účel? Co se na ní bude dělat?Bez toho, aniž bychom znali účel pořízení této sestavy, a tím tedy i důvod výběru zrovna těchto komponent, nelze nic říci jednoznačně. Až to napíšete, tak se lze bavit, zda nelze použít něco jiného, vhodnějšího, atd...Momentálně ale asi lze říci, že v té sestavě chybí SSD. A také zdroj je poměrně zbytečně silný, tedy i drahý.

Většina dětí chce herní dělo,Youtube a hlavně Facebook.

Jasně, ale rodiče to nemusí vidět stejně. To PC může používat celá rodina.

Nevěřím,že jsou ještě tak chudé rodiny,aby v domácnosti bylo jedno společné PC. Klasické vybavení klasické (nebohaté) rodiny : Každý člen má smartfoun, každý člen má svůj NB nebo PC, děti k NB nebo PC i konzoli, jeden,dva TV s připojením na internet. Podle lokace s možností optiky ještě i IPTV. Ano,byly doby,kdy rodiny měly jeden TV přijímač a po 20:00 už nikdo nesměl promluvit, páč začal sovětský folm. Nyní je běžné TV sledovat i týden nazpět.

Tak to vám přeji. Standardem to jistě není. Tedy pokud nemyslíme už nějaké starší děti, co jezdí na třeba něm na střední školu a bydlí na internátě. Tam už to dnes bývá často nutnost, co se PC/NB týče. A TV s internetem je možná u nových dražších modelů standard, ale plno lidí si raději pořídí Telefunken za 4000Kč. Už jen kvůli ceně, nebo tomu, že internet není v téhle republice nic samozřejmého. Pořídit dnes kvalitní, stabilní internet, a to se nebavím o vysokých, nebo průměrných rychlostech, je dnes v mnoha oblastech pořád dosti zásadní problém.Ano, lze si pořídit net vzduchem přes operátora, ale znám to ze třech míst. Na jednom to celkem funguje, pokud není zrovna nějaká vichřice, na druhém tomu kolísá neustále rychlost a vypadávají pakety, no a na třetím to zrušili, protože to fungovalo jen v úterý a v dubnu, a to ještě za dobrého počasí. A ani O2 se starými telefonními linkami není samospásné, taky je plno lokalit, kde to běží sotva 8Mb/s (ano Mb/s, ne 8MB/s download, takže reálný download je tak okolo 600KB/s), a to ještě s výpadky. A to nemyslím dědinu někde v horní dolní, ale 10km od prahy na Kolínské rovině.Takže vám to přeji, ale nemyslím si, že by to byl dnes tak rozšířený standard, jak vy si myslíte.

Znám i rodiny co nemají vůbec pc, ale jen třeba tablet, či nějakej shit notebook. Proč? Mnoho lidí prostě tady ty věci nechce/nepotřebuje/nechybí jim..

Když někdo má peníze, tak okamžitě to znamená, že každý musí mít vlastní pc, ntb, konzole, smart tv ?Každý to holt nepotřebuje, nebo zase nepotřebuje kupovat zbytečnosti a poletí si na dovolenou :) (spíše co se týče klasických rodin, ale jsou i ty bohaté)Znám třeba takové:1) utrácí za nepotřebné věci (pro děcka (10 a 15 let btw) iPhone XS, MacBook za 40k / herní pc, konzole, 4k televize do každého pokoje) - tady selhává spíše mozek rodičů --- bohatá rodina2) Taktéž bohatá rodina, akorát rodiče to mají trochu více v hlavě v pořádku +nezaložena tolik na soc. sítích, ale spíše na reálném životě, tudíž raději koupí nové auto, jezdí na X dovolených ročně, utrácí s rozumem3) klasická rodina, stačí 2 počítače a televize na 4 osobyVaše uvažování mi přijde celkem pitomé :) Ale tak 100 lidí, 100 chutí.

Zdroj stačí s velkou rezervou 500W Focus Gold nebo stejný model RMx ale menší wattážMísto 1700X bych volil 2700/2700X ale přijde mi to na hraní zbytečné 2600/2600X splní funkci stejně dobře. CPU vám vydrží daleko delší dobu než grafika která je na dnešní poměry už poměrně slabá.K čemu přesně potřebujete 4TB HDD? Nevidím vůbec SSD což by měl být základ herního počítače. 1TB SSD v ceně cca 3.5 tisíce (WD blue, Crucial MX500) bude ideální a levná volba, urychlí systém i načítání her a na 1TB už se jich docela vejde. Pokud syn nehromadí kupu balastu, tak větší kapacitu potřebovat nebude. Balast se pak dá řešit externě nebo na síti, pokud je vyloženě potřeba. Ale tohle je preference každého, od 1TB SSD bych však u herního počítače s rozpočtem, ve kterém cca jste neustoupil.Skříň sice elegantní ale levná, s těmi poláky za podobnou cenu nemám dobré zkušenosti, tu něco vibruje, tu něco rezonuje... ale funkci držáku komponent to samo splní24" monitor. opět osobní preference, sám bych na hraní něco tak malého nechtěl. Osobně jsem pro 34"+ ale opět tohle je osobní preference.Optickou mechaniku bude používat pravidelně, několikrát za den? Pokud to použije párkrát za měsíc, nebo jak mnozí možná párkrát do roka, nebude lepší externí mechanika, která je pak použitelná pro více zařízení když je potřeba?

... - za tu externí mechaniku. Jaké jsou ty jiné zařízení doma ? Mechaniku,tak jako čtečku SD bych zatím standartně do PC dával. Jejich potřeba se občas objevuje. Zejména ješte hodně her je na DVD a šuplíček za cca 300.- nikoho nezabije. To se spíše divím,jak lidi dokáží zdůvodnit proč malé SSD.

Například mechanika ovlivňuje volbu skříně a její možnosti, například osazení vodního chlazení může značně limitovat.A jiné zařízení doma? Například 2 desktopy a jeden notebook, ani v jednom není optický disk a když tak 1x do roka náhodou někdo ze známých donese třeba fotky z dovolené na placce a ne na flashce/disku tak šáhnu do šuflete. Půjčoval jsem ji ale i sousedům."Hry jsou na DVD"a to je denně několikrát instalujete? Já třeba naposledy hru na DVD koupil v roce 2010, od té doby jsem koupil stovky her a ani jedna nebyla na fyzickém médiu. K čemu taky, přijdete do krámu koupíte placku, nainstalujete a zjistíte že se stejně stáhne skoro celá hra znova protože na placce je stará verze.Hra má při downloadu třeba 70GB nainstalovaná kolem 100GB, dostanete v krabici 8DVD disků? Jak dlouho to budete instalovat z tolika placek, DVD na konci v lepším případě dá kolem 10MB/s, když máte třeba kabel, dowload bude 30-60 MB/sČtečka karet? K čemu přesně? V dnešní době se standardně používají microSD karty, čtečka na USB má 2x1cm (cca) a nezřídka ji dostanete ke kartě, kdo ale reálně doluje kartu ze zařízení a strká ji do čtečky? Není snazší připojit to zařízení, ideálně bezdrátově?Chápu že pro specifické užití počítače může mít optická mechanika nebo čtečka karet své místo. Pro sporadické použití nemá smysl to řešit interním zařízením.Proč malé SSD? důvod vidím jasně, chtějí šetřit a přece se tu douhou dobu razilo SSD na systém, na "data" stačí plotny. Tehdá ale 120GB SSD lepší kvality stálo to co dnes stojí průměrný 1TB disk, lidi ale mají setrvačnost. Stejně je to s těma mechanikama a čtečkama. Lidi to do počítače cpou a když se jich zeptám kdy to naposled použili, tak si nevzpomenou protože reálně to nevyužívají

Jen mimochodem... Není to DVD mechanika, ale Blu-ray. Tedy se nebavíte o 300Kč, ale cca 2000Kč.

Ano to vím že tazatel má BD, DVD zmiňoval kolega na kterého reaguji.BD mechaniky v externím provedení sežene člověk taky a díky ceně to je ještě víc na zvážení zda mít doma třeba ve více zařízeních BD mechaniku, nicméně pořád platí to, zda a jak často to vlastně člověk používá

Jak často to člověk používá ?? Rozhlédni se třeba po bytě,kolik máš třeba zbytečných spotřebičů,zařízení a já nevím čeho,co třeba nepoužíváš často. A řešíš to ? Proč zrovna neškodný šuplík v PC tě dokáže naprudit ? Možná při situacích,když má vadu na OS je mechanika k nezaplacení. Nic to nežere a nikomu nezavazí. Určitě je minimum skříní i s vodním chlazením,kam by se DVDéčko nevešlo. Zvlášť do herního PC zatím patří. Jo,znám moderní šetřílky - rezervu v autě ?? pchá,nemusí být. A pak tyhle vidíš v šeru odstavené auta na silnici,jak řidiči mačkají rúzné opravné tubičky se zaručenou hmotou na zalepení centimetrové díky po šutru.

Spíš je téma, že dnes se dělá dost case, kde není vůbec místo pro mechaniku Takže je třeba kupovat takovou, kde se vleze dopředu mechanika a nahoru radiátor.. (a bacha na to, to velké části case se ventilátor nahoru moc dobře nevleze.. on ten radiátor s ventošama je dost vysokej... Třeba do R6 nedáš nahoru krakena atd..)

Souhlas,i u PC skříní musíš dopředu vědět,co do ní budeš dávat. Pokud někdo podlehne modernímu trendu,že do PC patří CPU od AMD, SSD o velikosti 120GB,mechanika ne a pokud možno Windows co nejstarší verze tak bude IN. Ale u nefunkčního PC.

"Možná při situacích,když má vadu na OS je mechanika k nezaplacení."K čemu přesně? instalovat systém nebo bootovat nějaký recovery program/obnovu záloh lze z USB, stačí miniaturní fleshka. Na to není třeba optická mechanika. - Optická mechanika je hlučná- optická mechanika je pomalá- optická mechanika má malou kapacitu- opticka mechanika je velká mrcha ve skříní, omezuje její výběr a výběr vnitřních komponent a uspořádání skříně- pro BFU i pokročilé usery není optická mechanika třeba, samo pro nějakou specifickou činnost smysl mít stále může, není to ale pravidloHodně lidí lidí co ještě dává mechaniku do počítače to dělá ze setrvačnosti nebo "kdyby náhodou", v obou případech pak stačí ta externí mechanika, zvláště pokud to není jediný počítač v domácnosti/rodině/v okruhu známýchBtw. třeba rezerva opravdu třeba v autě není, vy když píchnete si to kolo měníte/opravujete sám? Říká vám něco asistenční služba?

Ke konci s Vámi moc nesouhlasím...když píchnete kolo, co je rychlejší a lepší? Jednoduše rychle nahradit kolo rezervním a jet dál, nebo čekat na a. službu?Raději to náhradní kolo v autě budu mít, ať to rychle opravím a jedu, než čekat na někoho, kdo si bude o mně myslet, jaký jsem kokot, že ani kolo vyměnit neumím...Ale jinak s tou mechanikou souhlas.

"Jednoduše rychle nahradit kolo rezervním a jet dál, nebo čekat na a. službu?"Jelikož dáte na dojem okolí, které nezná vaše důvody, tak trošku pochybuji o vaši vyspělosti, například si opravdu ve drahém obleku při cestě na jednání, kde nabízíte stomilionové řešení zákazníkovi budete chtít v dešti měnit kolo? abyste tam přijel jak hovado a vyhodili vás ještě než stačíte říct dobrý den? To si raději zavoláte taxíka a z něj zařídíte tu asistenční službu, přijedou si pro klíče a pak vám auto v 100% stavu, přistaví kde budete chtít... v některých zemích si dokonce na některých silnicích to kolo sám vyměnit nesmíte a musíte, z důvodu bezpečnosti provozu tu asistenční službu zavolat.Ale absurdní scénáře si můžeme vymýšlet jaké chceme, hlavně to vůbec nesouvisí s tímatem. ¨Myslím použití toho optického disku nikoho nezabije když se prodlouží o čas nutný k vytažení mechaniky ze šuflíku a připojení k USB, což odhaduji na 10 sekund. Vážně chcete diskutovat výměnu kola vs asistenční služba v diskuzi o počítačích kde řešíme to zda mít mechaniku v počítači nebo mechaniku v šuflíku?

Samozřejmě, pokud máte drahý oblek, nebo něco, tak to měnit asi nebudete, ale spíš jsem myslel takové to klasické měnění - když to bylo v "souvislosti" s mechanikou.Jinak mít mechaniku ve skříni mi taktéž příjde zbytečné, sám ji mám raději externí a použiji ji u pc, ntb, všude kde potřebuji.

Není třeba maturovat nad ptákovinou,co se nazývá interní mechanika. To fakt ne,zdůvodnit se ale totéž dá i na 10 stránek A3.

Během týdne se na trhu objeví GTX 1660 s výkonem dnešní 1070 a delší perspektivou (už jen díky DLSS). Předpokládaná cena 7500KčRX580 nekupovat v e-shopu! Této karty jsou plné bazary - roční karty v ceně kolem 4000Kč (Sapphire Nitro+ jsou držáky s OC takty a dual BIOSy).Ryzen 1700 je pro "general purpouse" špatná volba - horší kompatibilita s DDR4 3200, vysoké latence a nízké takty. Více jader využije snad jen rekomprese videa. Optimem je dnes šestijádro.Zdroj 500-600W je dnešní optimum. 1000W může být méně efektivní - nejlepší účinnost mají zdroje kolem 70% zátěže. U běžné sestavy je v herním režimu odběr 300W! 1000W zdroj tak bude v pásmu zátěže 10-30% a to je málo.

AMD Ryzen 5 2600 bych vzal spise.. zdroj postaci do 600W, nikde tam nevidim ssd. aspon nejake min 480gb.