» Poradna » Ostatní

PC sestava

Myslíte že jsou komponenty kompatibilní?CASE: EVOLVEO T3 černáZDROJ: EVGA 600WSSD DISK: Samsung 860 EVO 250GBPROCESOR: Intel Core i5-8600KDESKA: MSI Z370-A PROGRAF. KARTA: ASUS CERBERUS GeForce GTX 1050TI O4GOPERAČNÍ PAMĚT: HyperX 8GB DDR4 2666MHz CL16 Fury Black Series

Odpovědi na otázku

Kompatibilní ano, zda vhodně vybrané už záleží k čemu to bude.EVGA 600W znamená co? Ten výrobce má několik řad zdrojů a v každé je 600W zdroj.

https://www.alza.cz/evga-600w-d4475127.htma měl by to být PC k hraní ne moc náročných her...

i5-8600K na hraní nenáročných her? Na to se kupoval G5400, dokud stál pod 2000,-. Teď spíš Ryzen 3.

Jojo procesor bych ještě chtěl možná pozměnit.Ale chtěl bych PC na to hraní tak nwm .

Aha, myslel jsem si. A proč to nemůže být počítač na hraní i těch náročnějších her? A to za stejné, nebo podobné peníze?Proč Investujete peníze do procesoru jako je i5 8600K a ještě v taktovací verzi, když hry stojí především na grafice, taktování vám nepomůže a především je momentálně ten procesor (jako všechny procesory Intelu) hodně předražený?Za stejné Peníze půjde určitě postavit nějaké AMD 2600 (6/12jádro) a k tomu nějaká minimálně RX 570, spíše RX 580 nebo GTX 1060 6GB. To si s hrami poradí rozhodně lépe.

Ano moc se vtom nevyznám. Tak jestli by ste mi mohli poradit co změnit aby to byl PC tak do 15000 a utáhl nějaké ty hry.

Jak to může být do 15tis, když jsem jen vámi vybrané komponenty (což není celé PC - OS, chladič,...) hodil do košíku a je to minimálně za 18500Kč (a to tam jsou věci ve slevě). To neumíte počítat, když jste si ty komponenty vybíral?

Ja vím také sem to počítal. Ale říkal jsem že to chci ještě pozměnit a jestli byste mi mohly poradit.

A OS máte? Jen ten stojí 2500Kč. A co máte za monitor? Na komponenty zbude nějakých 12tis. To bude těžký lowend. Hodně vzdálené od vysněného výkonu.

Tak monitor je neco jineho.

Kdyz uz tak do 20000

Za 20tis mě vychází něco takového:https://www.czc.cz/241828,175661,222548,2334... Není to úplně ideální, ale nějaký výkon tam bude. Bohužel to chtělo pár obezliček, jako třeba jen box chladič na procesor => hlučnější, úplně obyčejnou skříň, jen jeden modul ram a poměrně malé 240GB SSD.

Nebo o pár stovek levněji s horším procesorem, ale větším ssd a lepším chladičem na procesor:https://www.czc.cz/175661,222548,206712,2356...

PS: Možná by tam šla i RX 580. Jde si s tím trochu hrát. Berte to jako takový základ k doladění dle vlastních potřeb. Tady je třeba srovnání výkonu grafik:https://www.youtube.com/watchS AMD procesorem mohou být ta fps v některých hrách trochu níž, ale nic extrémního.