Pc sestava

Ahoj, mám vybrané komponenty do pc sestavy a chtěl jsem se zeptat jestli to vše bude sedět. Grafickou kartu mám. Popřípadě co byste změnili ? https://www.czc.cz/223703,223603,236368,1770...

Odpovědi na otázku

Není to pokračování z : https://www.zive.cz/poradna/procesor---vetrac... ?

"Sedět" to bude... Počítám, že je to "herní pc"..- Jak moc se bude taktovat (deska na to není moc stavěná)- Zdroji bych moc nevěřil (600W zdroj za litr ? )- Je třeba 0,5 TB Nvme disk ? (jako problém to není, jen jestli se to využije)- Určitě ne 2x4, spíš 2x8 ( "jen" 8 GB ram je na dnešek fakt pain)- Cpu na hry je super, ale cena není úplně ideální (jako v benchmarcích má nad těma Ryzenama navrch, ale ne až tak drasticky) a 7 000,- za i5 je fakt masakr- Tu case bych nechtěl ani zadarmo.. +- Jaká GPU k tomu bude ?

Jsem omezen cenou do 19k, grafickou kartu planuju koupit v budoucnu, mám GT730.Bojím se koupit Ryzen, o Amd jsem slyšel pomluvy, tak jsem trošku naočkovaný proti nim, z toho co si napsal bych řekl že by si vložil jinou desku, cpu ?

Jenže dle toho co jsi naskládal do košíku to nevypadá, že bys byl omezen rozpočtem... dát 4000,- za nvme disk, to nenaznačuje šetrnost... - Pomluvy o AMD... záleží jaké, protože většina se vztahuje na jejich starší cpu, naopak Ryzenama si dost reputaci polepšili.- S tím cpu problém nebude, jen kupuješ odemčené cpu a desku na taktování a ptám se na to po 3., jak moc se bude taktovat?- Najdi si benchamrky 8600K vs R5 2600 / 2600X vs R7 2700, podívej se na ceny a zhodnoť sám co budeš hrát a co od toho čekáš ( těch testů je mraky..)- Chceš ne nějak extravagantní case, ale vybrals vyloženě kolotočářskou... Většina moderních case jsou právě dnes s docela čitým designem (nzxt, fractal d. nebo i relativně levné silentiumPC.- Zdroj nevim, já bych vzal slušný zdroj (CX/RM corsair, Seasonica focus,....)

Byl bys mi schopný poskládat komponenty do těch 19k ? Já polovinu věcem které píšeš rozumím tak jako +-. Chtěl jsem si koupit pc komplet kromě grafiky. Taktovat jsem chtěl. Jediné co od pc chci aby mi to rozjelo nové hry..

Klikat to nebudu, takových sestav je plné forum, to je pořád dokola (nic ve zlém.. ale stačí minutku hledat a najedeš toho tady mraky, pořád se tu na to někdo ptá a lidí jsou tak ochotní, že to pořád znovu a znovu vyklikávají... )Klidně si nech co máš, jen tam vyber lepší zdroj (550 Cx třeba), kup si normání SSD disk (bude stát zlomek ceny, 256GB stojí slavě přes litr) a nalosuj tam 2x8 GB ram...Pokud jde pak o tu gpu, počítej, že ta je u her prioritní, tam (bohužel) nejde šetřit (já říkám, že u herního pc je gpu polovina ceny celého pc).Case je otázkou vkusu, tam těžko radit... ( slušná case za litr, těžké to téma)

Rád si nechám poradit, nevyznám se. Tu case bych chtěl ne nějak extravagantní, chtěl bych nějakou "basic". Zkrátka co nejlevnější.

https://www.czc.cz/adata-xpg-gammix-s11-m-2-... a za ušetřenej peníz jinej (důvěryhodnější) zdroj, např:https://www.czc.cz/seasonic-m12ii-620-620w/7... https://www.czc.cz/corsair-cx-650-builder-65... za 2x8 GB RAM se taky přimlouvám, CPU stála před týdnem o 1.000,- víc, takže se na to kouká už líp...

- M12 je ok, ale nechte ho už umřít.. co tak Focuse když už ?- 650W a pod., naprosto nesmyslná wattáž (nebude s tím krmit 2 gpu a přetočenou i9 )- Obecně všemu co má na sobě nápis gaming" se vyhýbám, většinou jsou to předražené šunty kde se platí za nálepku..

Tak jsem něco odebral, změnil apod. https://www.czc.cz/223703,223603,62389,21002... Myslíte že teď už tak nějak óká ?

"Taktovat jsem chtěl. Jediné co od pc chci aby mi to rozjelo nové hry.."To s tou GT 730, ani s tou integrovanou rozhodně nepůjde. Takže nyní chcete PC, jen aby bylo PC a hry nebudou, nebo chcete i ty hry? Pak to chce stavět úplně jinak. A vzhledem k tomu, že do toho nechcete cpát moc peněz, tak volbu drahého Intelu opravdu nechápu. Je momentálně o desítky % předražený. Měl jste kupovat tak před 3 měsíci. To byly ceny ještě OK.AMD má blbou pověst, protože tu roky mělo prakticky procesory z roku 2011. Až s Ryzenem přišel opravdu zlom a díky tomu má Intel problém. Jen díky tomu je nyní běžné mít 6 jader v procesoru. Jen díky tomu se konečně procesory trochu hnuly, protože tu prakticky několik let docházelo jen ke kosmetickým změnám. Proto jsou všichni se SandyBridge procesory (ředa 2000) dnes hrozně vysmátí. Výkon jim stačil až do teď a nic moc lepšího, co by stálo za upgrade na trhu do dnes nebylo.Takže si najděte recenze na Ryzen, ty mluví jinak. Pokud ale Intelu trváte, tak samozřejmě může být. Jen za stejný výkon platíte prachy navíc, které mohou být v té grafice.