PC sestava

Zdravím,chtěl bych slyšet váš názor ohledně této sestavy: https://stolni-pocitace.heureka.cz/hp-omen-880-012nc-2by26ea/chci si pořídit PC a vzhledem k situaci budu muset sáhnout po sestavách.Bojím se nekvalitních komponentů nebo nesmyslných sestav.Měl bych raději sáhnout po této sestavě? https://www.alza.cz/alzapc/alza-gamebox-gtx1060Zde bych očekával kvalitní a spolehlivé komponenty, ale je tu pouze gtx 1060. Děkuji za rady a tipy.

Odpovědi na otázku

Ani jeden není hitparáda. Jsou tam jen starší i5 7400. Dnes to stavějte minimálně na i5 8400. Od HP jsme kompletní výpis komponent nenašel, ale většinou to nebývá také zázrak. To samé ta Alza. Je tam jen základní verze grafiky, deska je také jedna ze základnějších a levnějších. Vím, že jsou grafiky drahé, nebo nedostupné, ale osobně bych i přes to možná skládal. Nvidia se snad vytasí s novými Ampere co nevidět, tak by se mohlo vyplatit počkat.

Tak mě napadá obecná otázka - kdo s českejch firem je asi nelepší "stavitel" herních sestav? Jasně, jsou tu kašpaři jako Alza, CZC, atd., kteří sice staví sestavy, ale vždycky v nich něco "ochčijou". Alůe třeba existuje nějaká firma, která tolik neochcává a u který má obyčejnej člověk, kterej tomu nehoví, možnost koupit solidní stroj.

překvapivě nový dražší HAL3000 herní jsou dobrý, i vzhledem k tomu, že do některých sestav s deklarovanou GTX1070 dávali GTX1070Ti bez příplatku, protože bez Ti nebyly k dispozici.

Hmm, to vypadá dobře. Koukám na ten jejich web a maj tam krom specifikace i vyzkoušený hry, u některejch fotky vnitřku ... A seznam prodejců.

Radsej poskladať kúpiť lacnú schopnú kartu z bazáru a šetriť peniaze do doby kedy bude nová generácia od nvidia dostupná

Jestli chceš kolem těch 30K, tak třeba https://www.czc.cz/hal3000-herni-sestava-mcr...

Můžu jen doporučit, teď když chce někdo něco postavit v podobné cenové relaci, tak doporučuji tuhle hotovku. Po dílech by to levněji rozhodně nevyšlo a složené to mají pěkně. Měl jsem možnost si jí i osahat.