PC Sestava

Dobrý veřer,Půjde tato sestava složit a bude vše fungovat ? popř. Co by jste vyměnili jde o PC pro CAD/CAMhttps://www.czc.cz/211247,176619,200384,2043...

Odpovědi na otázku

Windows bych koupil raději tyto:https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... (Budou použitelné i na tvůj příští PC)SSD alespoň 240GB (120GB pro W10 opravdu nestačí).Zdroj je odpad, raději tohle:https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-430-430w/6...

určitě ne Home verzi, jedině Pro.

A v čem konkrétně mu Pro pomůže?

Protože prostě "Pro"

A nebo protože Ultimate už se nedělá

4 GB RAM je opravdu, ale opravdu málo

je to 3x4GB :)

K čemu ti jsou 3x4GB RAM moduly? Akorát si zbytečně zaplácáš sloty na RAM, kupuj minimálně po 8GB.

Do jednoho slotu se vejde 16 GB. Tak proč zadělat hned 3 pouhými 12 GB?

s temi sloty mate pravdu, ale realisticky pohled na svet: pokud ted koupi 4x4GB tak mu to bude stacit na dalsich 5-10let. V te dobe kdyz bude upgradovat, tak by stejne musel koupit ty stejne RAM (ja mam takove stesti ze uz se vzdycky neprodavali, takze koupe 4x8GB + take mohou byt DDR5 s frekvencemi 4000MHz+) a navic jestli to ma na praci, tzv vydelava si tim na zivobiti, tak si myslim, ze v te dobe kdy bude potrebovat upgrade, tak by mel koupit nove cele nove PC. Spis se divim ze jste nikdo nekritizoval 3x4GB, kdyz na desce je dual channel.Nejlevnejsi 16GB a jeste k tomu jsou 2x8GB jsou tyto: https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-l...

16 GB už často nestačí teď, natož za 5 let. 4x4 je dnes ultranesmysl na dualchannel desce, 3x4 je super hyper ultra nesmysl. Takže dnes buď 1x16, či 2x8.

4x4GB teď je stejná kravina jako 4x512MB DDR2 ve své době, nebo 4x1GB DDR3 ve své době. Obojí se tehdy mohlo zdát ok, ale dodnes funguje spousta PC i s DDR2, kde jsou lidé rádi, že do toho jde dostat alespoň těch 4x2GB. Takže ti, co kdysi koupili 1x2GB jsou na tom podstatně lépe, než naivky, co stejnou kapacitou zajebali všechny 4 sloty. Nehledě na to, že až se toho člověk bude zbavovat, co se prodá lépe? Malé moduly, které tou dobou nebude nikdo chtít nebo větší, které budou shánět všichni ti idioti, co nakoupili ty malé?

nevim co vsechno si mame predstavit pod pojmem CAD, pokud narocne operace (soudim podle i7), tak RAM 32GB, ale pod 16GB urcite nekupovat. Mene je naprosty nesmysl. 8GB ted je jeste OK, ale za par let to bude hodne malo.

Myslím, že bude nejlepší, když tady tazatel dá cenu a něco se mu tady složí. V tom jeho odkazu nejsou počty a evidentně to není nic moc. Už jen protože 3x4GB ram. Proč? I7 7700, když je tady I7 8700(K), nebo I5 8600K, Proč?Určitě to půjde sestavit nějak rozumněji. To co je v odkazu sice postavit půjde, ale je to takové divné.

Tak jestli mi tedy někdo ochotný zkusí něco složit okolo těch 27 tisíc tak se zlobit nebudu :) Nejsem nějak expert na tohle, což z té sestavy je očividně vidět.(CAD/CAM) 3D modelování a převádění na program pro výrobu a pod.