PC sestava

Ahoj vsem, potrebuji poradit. Chtel bych herni pc (nejlepe sestavit), cenove by to melo byt do 25000 se vsim vsude (od procesoru az po monitoru a Win10). Kvuli tomu, ze jsem nechtel rozvest sto diskuzi, jsem si neco malo precetl a mam jednu sestavu, ktera vysla pres 35000, ale to je uz hodne pres rozpocet. https://www.czc.cz/kosikA ted, bud pozmenit nektere komponenty za levnejsi, nebo uplne nova pc sestava.Podminkou by byl min 4jadro procesor...Dekuji

Odpovědi na otázku

Košík je prázdný.Co s tím?Nevynalézej kolo.Prostuduj si v DS herní dělo pro FHD:http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Obsah kosikuAMD Ryzen 5 1600 Corsair Vengeance LPX Black 16GB (2x8GB) DDR4 3200ASUS Radeon ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING, 8GB GDDR5MSI B350M MORTAR - AMD B350Corsair RMx Series RM550x 550WSeagate BarraCuda - 1TBADATA Ultimate SU800 - 256GB Samsung S24F350 - LED monitor 24"Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEMSilentiumPC Regnum RG1W Pure Black, okno, černáSpis bych bral AMD ryzen nez i5

To poslední na čem bych šetřil je monitor. Ramku, disk můžeš přikoupit, ale nový monitor asi hned nekoupíš...

Zase nemohu investovat do monitoru 10, kdyz mam rozpocet 25. Co jsem se dival tak samsung nevysel uplne spatne, ale mozna bych mohl do toho dat tak 5. Pokud vis o nejakem jinem monitoru v kategorii do 5, sem s timDiky

:D Jako hezký, ale když na to máte o 10tis méně, tak to těžko půjde osekat. Na to prostě nemáte finance! To je jako přijít do Škodovky, ukázat obrázek Bentley Continental a ptát se, zda to dokáží oškubat do ceny Škody Superb.Počítáte do ceny i příslušenství jako je myš, klávesnice a zvuk (repráčky)?Budete rád když tam bude i5 7400 (nejlevnější použitelné 4 jádro) a nějaká GTX 1050Ti.Už takto to je za 26tis. Je to rozpracováno, tak to berte jen jako nástřel, možná do těch 25 vecpu:https://www.czc.cz/204097,185237,187660,1915...

to je mi jasny, ale myslel jsem napriklad jinou zakladni desku nebo tak. Pravda je, ze kdyz si koupim misto crucial 1x8 misto corsair 2x8Gb a pak doukoupim dalsi 1x8Gb, tak ted jsem -2500. Proc WD Blue kdyz Barracuda je rychlejsi a temer za stejne penize?

Není rychlejší! Nebo možná je, ale ta trocha nic nemění. Pořád jsou to líné a pomalé disky!!!! Proto je v sestavě SSD! Na něm to teprve trochu lítá. Takže na druhém disku potom moc nezáleží, je jen na data. PC bez SSD je jako jet s autem s napůl zataženou ruční brzdou. Pokud to chcete osekat na 25tis, tak nějak takto:https://www.czc.cz/188046,70136,211832,21002... Větráky doporučuji vícekrát. Jeden je se skříní, jeden minimálně dopředu a jeden co bude přidělaný pod grafikou, aby na ní foukal. Důvod proč je tam tenhle model je ten, že je skladem a stojí 4 tis, zatímco ostatní lepší výrobci jsou někde okolo 4800Kč.Jinak je to bez toho SSD, dle mě chyba. Je tam jen OEM win. Nicméně tak nějak to splňuje to co jste chtěl. Jen to bude líné PC.

Aha, takže počítáte ještě příslušenství k tomu..... Tak si připočtěte ještě 500Kč za klávesnici a myš. Repro jsem fikaně vyřešil monitorem s repráčky. Sice to je nouzovka, ale zvuk z toho půjde. Zázraky tedy nečekat. Těžko bude malý zabudovaný reprák hrát stejně jako nějaké bedničky za 1000Kč.

jo jo, pocitam s tim. Nejspis od zacatku pouziju sluchatka co mam doma.

Pokud to chapu spravne, bude lepsi kdyz nasetrim okolo 3 a koupim SSD. Tak pak na teto sestave bych si mohl zahrat nejake novejsi hry ve FHD?Dekuji

Ne, chápete to špatně. Pro hry je nejdůležitější grafika, procesor, množství ram a až potom úložiště. Spíše jde o tu rychlost. Hra bude mít stejná fps (plus mínus, rozdíl prakticky na úrovni chyby měření), ať bude na HDD, nebo bude na SSD. Rozdíl je v rychlosti načítání. V každé hře jsou nějaké načítací obrazovky, kde prostě jen sedíte a něco se načítá. Zatím co s SSD se to načte rychle, tak na HDD to trvá. Je to samozřejmě hra od hry, ale rozhodně to je citelné. Prostě to rychlé načítání a odezva celého systému je s ssd daleko lepší.Příklad z vlastní zkušenosti:Zaklínač 3 má načítání na pozadí v celé hře. Když ke mě přišel kamarád co májen HDD, tak se strašně divil, že já tam ty načítací obrazovky nemám (tedy až na důležité předěly). Ani jsem nevěděl že tam jsou. Prostě na ssd se to načetlo tak rychle. Stejně tak to ve hrách může ovlivňovat načítání některých věcí. Jako, že vám třeba ve městě nedoskakují stromy, atd...Takže efekt je pouze v té rychlosti načítání. Člověk si na to tak krásně zvykne. Start PC za 10s. Možnost okamžité práce. Skoro okamžité spouštění programů. Loading obrazovky ve hrách, které se načítají polovinu doby, co by se načítaly na HDD.Proto píši, že HDD je pomalé. Je jedno který z těch disků je rychlejší, zda WD, ne Seagate. Oba jsou líné. Tady je vidět co tím myslím:https://www.youtube.com/watch

dekuji za vysvetleni. Takze vic vetracku a SSD. Co si myslite o tom Ryzenu 5?je lepsi nez i5

Ano i ne. Oproti i5 7400 asi lepší bude, ale oproti i5 7500 už to ve hrách tak jednoznačně nevidím. Přeci jen hodně her se dělalo prakticky jen na ně, protože AMD nemělo nic, co by za to stálo. Nicméně cena R5 1600 je velice atraktivní, ve hrách nikterak moc ztrácet nebude, zvláště s takto slabými grafikami a pokud se potvrdí trend poslední doby, tak bude více jader do budoucna výhodou. Už nyní to některé enginy, a hry na nich postavené, zužitkovat.Takže myšlenka je to dobrá. Já jen nedokáži v tom AMD udělat takové kompromisy, aby se vám to do té ceny vešlo. On ani horší procesor než r5 1600 se momentálně nevyplatí. 1500X je levnější jen o 300Kč a R5 1400 je ošulené a podává ve hrách už dosti sražené výkony. PC bez SSD je prostě pomalé, to už jsem psal. Také když už bych šel do takovéhoto procesoru, takbych šel do slušné desky, tedy ne do základu za 2500Kč. Pokud myslíte na budoucno, tak se to může vyplatit, nemluvě o lepších možnostech přetaktování. GTX 1050Ti je nahraní také prakticky takový základ. Můžete mít klidně to R5 1600, nebo i5 7400, nebo klidně i levné Pentium G4560 za necelé 2000Kč a výkon ve valné většině her bude naprosto stejný! Úzké hrdlo tam totiž bude grafika. Láme se to až od RX 470 výše. Jenže všechny lepší grafiky jsou momentálně totálně vyprodané a nevypadá to, že by to bylo v příštích týdnech lepší.

mys, klavesnice, repracky si vystacim s necim zakladnim a pak postupne dokoupim. Pocitam ze do techto komponentu, na zacatek zainvestuji nejmin a postupne je vymenim.Diky za reakce

Vem tuhle sestavu, levnejsi uz nenajdes. Pockej jeste s porizenim ty sestavy. Sezen si jeste ty zbyvajici penize.