PC sestava

Ola Rychle stručně, potřebuji názor,radu na sestavu PC pozn. prvně skládám. ( nechci aby něco brzdilo atd. apod.) :) rozpočet 20-21Komponenty:Intel Core I5-6600EVGA GTX 1060 3GB ASUS B150M PRO GAMINGKingston SSDNow UV400Cooler Master N200Seasonic Energy Knight SS-500ETKingston 8GB kit DDR4Díky za poznámky a rady .. :)

Odpovědi na otázku

i5-6500 je lacnejší, výkon nie o veľa menší. MB sa doporučuje B150 mortal. Zdroj fajn. 8 GB kit = 2x 4 GB? Ber 1x 8 GB. OS predpokladám linux

našel sem akci kde I5-6600 stojí o 200 kč dráže. Jinak byla volba i5-6500 ale za tu cenu neber to .. :) 1x8GB beru, pak to chci rozšířit na 16 časem. win10

A nechtěl bys tam dát rovnou neosekanou 6GB verzi GTX 1060?https://www.czc.cz/48figc13t6got89rfb8rlshcu... Stačí trochu osekat zbytečnosti.

V té grafice se nevyznám, je v tom opravdu užitkový rozdíl? A byl bych hloupý kdybych si vybral 3GB? :) PC bude sloužit: občasnému hraní, střihu videa, PS6. a abych měl hráčský požitek.. :)

1152 vs 1280 SP a velikost VRAM. Reálně to dělá cca 10%. A pak 3GB dnes sice stačí, ale 6GB bude stačit déle. Nedostatek VRAM se pak může projevovat microstutteringem, kdy se hra nepříjemně seká i když máš vysoká fps. Např. u GTX 960 2GB to je v některých hrách znát. U 4GB verze to pak není.

Takže: ( s tímhle bych teda asi nehnul)I5-6600- beru je to v akci jen o 200 kč dražší než I5-6500MSI B150 MortarKingston SSDNow UV400Cooler Master N200- bednaSeasonic Energy Knight SS-500ETKingston 8GB kit DDR4 1x8GBTeď otázka grafiky - OK = GTX 1060 6GB - a teď babo raď kterou .. :)

Jestli je to s i5-6600 takhle, pak bych ji nechal.Co se grafiky tyka, tak idealne MSI Gaming, ale ta cena ..... Takze bych se asi nebal https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx-1060...

UV400 je sračka jako třeba Samsung EVO nebo Crucial BX200. Z levných buď Transcend 370S (jiný model tohoto výrobce nebrat), doprodejový Crucial MX200, doprodejový OCZ ARC 100, HyperX Fury nebo Intel 535. Postav si to vedle sebe a srovnej délky záruk. Intel 535 má 240 GB, 5 let záruku a stojí 2 550 Kč; ARC 100 má 240 GB, 3 roky záruku a stojí 2 200 Kč.

Njn, mor v podobe TLC. Jsem zvedavy, s cim prijdou priste, aby jsme se z duvodu spolehlivosti nevratili k plotnam, ktere do te doby budou domrvene heliem.