PC sestava

Dobrý denChtěl bych poprosit o radu.Chci koupit nějaký herní počítač který by vyšel na cca 15 tisíc a moc se nevyznám a tak mi kamarád poradil tuhle stránku, abych se tu na nějaký zeptal.Mohli by jste mi nějaký poradit prosím? Chtěl bych na tom rozjet hry jako např. Arma 3 a DayZstandalone. Děkuji za radu :)

Odpovědi na otázku

Takže moje otázky: 1) se systemem či bez?2) seš ochoten jet na integrované grafice a pak až našetříš koupíš pořádnou GPU? nebo rovnou grafiku, jestli tě to tíží.3) leč toto neni otázka, ale pochval kamaráda... někteří "kamarádi" jsou dosti "znalí"..

no nejlepší by bylo se systémem a rovnou grafiku jestli by se něco našlo no :( koukal jsem na internet a takovéto PC tam byly i za méně ale tak zkouším se zeptat ... :(

Na netu je spoustu levných PC s nápisem "herní". Ale drtivá většina jsou neuvěřitelné sračky. Klidně se vsadím, že ve spoustě toho, na co jsi koukal, byla GTX 745 nebo grafiky bez X (třeba GT 730). To jsou všechno kancl grafiky, které na hry vůbec nejsou vhodné.Ty navíc zmiňuješ hry, které jsou velmi náročné na výkon procesoru. Ty bys potřeboval ideálně alespoň i5, ale s rozpočtem 15k včetně OS tam člověk horko těžko narve alespoň to i3, aniž by nezařízl grafiku.

K tomu OS. Uvědom si, že Windows stojí 3k. To je v sestavě za 15k celých 20%. Zbude tak pouhých 12k a to jsi v kategorii "kancl".Pokud by byl OS zvlášť, tedy 15k jen na HW, tak už se dá mluvit o relativně slušném herním základu. Ale to je pak reálně PC za 18k.

Jde udělat něco takového:http://www.czc.cz/7p066kerpujppbp8qnjesdssi... Je to na hraně mezi použitelným a levným šmejdem. Níž už bych nešel. Levnější CPU než i3 totiž v Armě a DayZ znamená velký pád fps dolů. Spíš by to naopak chtělo přitlačit a jít do lepšího PC.Ale jinak kdyby se toto prodávalo jako hotové PC, jistě by to mělo nápis "krutopřísné herní PC" a oproti sračkám s GTX 745 by se to tak skutečně i jevilo (GTX 750 Ti má reálně dvojnásobný výkon co brutálně osekaná GTX 745). Ale my tady tomu tak říkat nebudeme, protože nemáme potřebu někomu něco nutit. Naopak ti napíšu, že je to opravdu jen hodně osekaný herní základ, který bude mít v moderních hrách občas honičku je rozhýbat plynule na střední detaily (v rozlišení 1920x1080)). Ale starší bude zvládat celkem slušně.