PC sestava převážně na hry

Zdravím, našel by se tu prosím někdo kdo by mě poradil s výběrem komponent pro stolní PC? Počítač bude sloužit na práci + hry... práce není náročná, tudíž bych to bral prostě jako herní PC. Cenu si představuju maximálně 20 000Kč vč. DPH, za bednu bez monitoru atd. Kvůli ceně bych asi volil AMD + AMD? Ale nechám si poradit... PC jsem si sám skládal naposled tak 8 let zpátky a teď sem absolutně mimo:( Co nepotřebuju, ale nevím zda se na tom vůbec dá něco ušetřit je nějaký obrovský úložný prostor... stačí klidně 500gb.... Díky moc

Odpovědi na otázku

omluva zapomněl jsme dodat, OS netřeba:)

http://www.czc.cz/bmfqlagjhkjnm82ei8sf091en... Sestava s procesorem intel i5 4570, a se stejnou grafikou by vyšla cca na kolem 21k až 22k.

Já osobně mám samej procesor, myslim AMD, a jsem s ním spokojenej, takže si myslim, že by mohl zůstat u toho. Ale pokud mu záleží i na spotřebě a stejně by chtěl něco výkonějšího, tak by to stálo za zvážení.

AMD+AMD:http://www.czc.cz/2ocb2sa0imiia8cpk23oj876e... Intel+AMD:http://www.czc.cz/0p1pi271s8hqk9i9tjqqmtd6t... U první sestavy je o něco lepší grafika. Do sestavy by se ještě hodilo SSD, ale to by byla zbytečná ztráta výkonu ve hrách (SSD FPS nepřidává, jen rychlost načítání a snižuje odezvy systému).

Deska, chladič i zdroj u sestavy AMD jsou připraveny pro OC u FX. Pokud by tedy výkon CPU někdy nestačil jde ho popohnat ( většinou někam k 4,5GHz).Ještě dodám, že složení je u CZC zdarma, tak je dobré to využít. Přerovnat si to můžeš doma podle svého, ale máš jistotu, že to bude funkční.

Taková rychlovka díky moc! Teď bohužel mám trochu napilno v práci, ale večer se na to pořádně podívám, oběma moc díky.

Hlavní rozdíl mezi AMD-AMD sestavami nahoře je, že moje má lepší desku, umožnující taktování CPU a lepší grafiku (280 vs 280X), takže si na ní zahraješ trochu lépe. Druhá sestava má zase SSD, takže má výhody v rychlejším odezvách systému a startu (jak OS tak her). Čemu dáš přednost je jen na tobě, ale obojí mít nemůžeš (leda za o něco vyšší cenu).

No nechám si to ještě pár dní uležet (stejně čekám na zaplacení nějakých faktur:)), ale pravděpodobně půjdu do té AMD sestavy s tím, že ten SSD bych dokoupil časem, přijde mi to asi rozumnější. Každopádně ještě jednou díky moc, je to poprvé co se sem obracím pro radu a sem příjemně překvapen:)

AMD FX 6300 + AMD Rxx grafika + deska gygabyte + SSD + normalni hdd vic neni treba resit, nejlevnejsi, nejrychlejsi, za 20 mas super extrem muzes si uletet na grafice