Pc sestava okolo 25000Kč - 30000Kč s intel i5 6600k,

Dobrý večer, Nechal bych si od Vás prosím poradit ohledně sestavy maximálně do 30 000Kč. Po přečtení článků, recenzí.. kupříkladu: http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti... týkajícího se CPU Intel i5 6600k a dalších jsem dospěl zhruba k tomuto.Sestava bude využívána pro práci databázisty, programátora, multimedíální stroj + rád bych si zahrál aktuální hry, ze zkušenosti vím že 8GB je občas málo.Počítač stavím úplně nový, proto bych se Vás zeptal na pár věci ohledně nich jsem si nejistý, Děkuji.1) Vyplatí se investovat do SSD disku Samsung SSD 950 PRo Pokud máte lepší doporučení na PC sestavu v hodnotě 25000 - 30000Kč bez periferií bude jen rád, Děkuji.Ohledně sestavy např.:procesor Intel Core i5-6600K základní deska MSI Z170A KRAIT GAMING - Intel Z170operační paměť Kingston HyperX Fury DDR4 - 2x8GB DDR4, 2666 MHzSSD Samsung 850 EVO - 120GB, Basicpevný disk WD Red - 2TB nebo 3TB (již detail)grafická karta MSI NVIDIA GTX 970 GAMING 4Gnapájecí zdroj Seasonic S12II-520, 520 W

Odpovědi na otázku

Pokud tam máš vhodný chladič procesoru a víš že chceš taktovat/využiješ výkon taktování, proč ne? Jinak se určitě více vyplatí při dnešních cenách Xeon E1231V3, což je vlastně i7 bez intel HD grafiky 3,4; 3,8 GHZ boost. Je to ale platforma 1150 a nedá se taktovat, je to spíše rozumová volba, bohužel. i5 měli končit u 6500kč a i7 quadcore u 8500. Vše je ok. GTX 970 je super volba na 1080p. A nemá cenu si připlácet za Samsung Pro SSD. Pokud si chceš připlatit, tak raději za kapacitu - např. Crucial BX100 240GB.

Za 950 pro nema moc smysl priplacet a 850 evo bych se vyhnul - nahradil jej 370S nebo SP920.Planules sli/cf ? - jinak vyber tak drahe desky bych zvazil - treba MSI Z170M MORTAR - Intel Z170RAM zbytecne drahe, ta frekvence zbytecna - staci - Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2133 na czc http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-blac... nebo i obycejne http://www.czc.cz/crucial-16gb-2x8gb-ddr4-2... ale tam uz je cenovy rozdil minimalni.Naco tam chces red do stolniho pc? staci Seagate Desktop HDD 2TB https://www.alfa.cz/product.phpGrafika je tvoje volba, muj osobni nazor je, ze za ty penize nestoji - osizena pamet, spatna podpora DX12, AS... + nizsi spotreba oproti AMDZdroj ok, ale je starsi konstrukce a trochu hlucny, alespon podle lidi z fora.K 970 bych se nebal pouzit CX 500, v lepsim pripade https://www.alfa.cz/product.php

Ten CM V550S už delší dobu není skladem v žádném velkém eshopu. CZC ho dokonce úplně vyřadilo z nabídky. Je to škoda, že se dobré věci neudrží na trhu déle. Teď už lze koupit leda 650W variantu, ale to už je zbytečně silný a dražší zdroj. Alfa má tu 550W "na dotaz", těžko říci zda by ho sehnali.

Diky za upozorneni, ani jsem si nevsiml toho, ze uz se vyradil z prodeje.Absolutne nechapu proc - jen se domnivam, ze to je aby lide kupovaly mene kvalitni, ktere se mohou drive porouchat -> a pak koupit zase dalsi a dalsi....

Samsung dava 5 let zaruku, takze neni treba se mu vyhybat a kupovat paznacky jako Adata.

S tim nesouhasim.Ano samsung ma delsi zaruky, az 10let v pripade verze pro, nicmene podle zkusenosti tech, co jej sli reklamovat to neni zrovna zadna vyhoda, v mnoha pripadech problematicke.- je ale mozne, ze to bylo u nekterych obchodu a ze jine s reklamaci nebudou mit problemy.Myslel jsem si, ze zrovna ty nehledis na nalepky, ale na soucasti a radice, ze kterych jsou ty disky sestaveny.

Popravde, ja koukam na delku zaruky, pak cenu/kapacitu.Ted jsem reklamoval par dnu pred koncem zaruky SSD Sandisk. Vraceni penez...

Samsung je taky odpad nejhrubšího zrna, o který bych si kolo neopřel, ale záruku 10 let dává i na šméčka jako 250GB EVO s falešným M.2 (převodník ze SATA).https://www.alza.cz/samsung-850-evo-m-2-250gb... Bohužel 120GB model za 2000 Kč nevyplatí, pouze 250GB za 3000 Kč. Jediná výhoda je, že za dva tři roky se posere a dostaneš dobropis a koupíš si za to něco od normálního výrobce a s větší kapacitou.Jedna drobnost - na PC musíš mít Windows. S Mac OS X a Linuxem (včetně Steam OS) těmhle krámům blbne trim a garbage collection.

K výběru komponent - u DRR4 vol raději Crucial, co má uspořádání Dual Rank. Stavěl jsem teď PC na Z170 a byly tam problémy s HyperX s čipy Hynix - náhodné BSOD, tuhnutí v Memtestu, přitom paměti jsou v pořádku. Človíček teď sestavu potřebuje, takže má zatím v PC jeden modul a druhý schovaný v šuplíku a bude se to řešit během prosince.

Děkuji vám za rady ohledně win bude nejspíše win 10\8 licence zajištěna, nejsem linuxový tip. K disku ssd jsem zatím slyšel jen chválu na ssd Samsung evo 850 okolí zhruba 10 lidí si jej koupilo a je spokojeno. Co se týče Procesoru jak bylo psáno myslíte investovat do I5 6600K nebo spíše oželit a koupit zamčený intel Xeon. Pravda grafika mírně předražená, co byste doporučili za GPU do ceny 7000 s dobrým poměrem cena výkon moc děkuji, za vaše rady.

Nejdrive si ujasni na cem to chces mit postavene: taktovaci Skylake 6600K / netaktovaci Haswell XeonOsobne bych zustal na Haswellu s xeonem - dost by to usetrilo; to ze na hry je defacto jedno jestli mas 4460 /4690K/4790K etc. xeon by se projevil v jinych aplikacich, ktere vyuziji vice vlaken/jader (ja bych to vyuzil, a proto bych si pro sebe vzal xeon)Pro a proti si musis zvazit sam, mnoho, ne-li vetsina z nich tu jiz zaznela.Ohledne gpu - jsem zastancem R9 380.

-Určitě bych šel do Xeonu. Je zbytečný platit za Intel Grafiku, když máš herní grafiku. -zbytečný mít ram od frekvenci 2666MHz. Zaplatíš víc a rozdíl nepoznáš. Stačí tí 1600Mhz.-Jako GPU bych taktéž volil R9 380. Cena/výkon určitě nesrovnatelný.

SSD si chválí každý, kdo si ho koupí a je to jeho první SSD. Stejně tak SSD bude chválit každý, kdo měl v minulosti SSD z první generace (rok 2009) s řadičem Phison nebo JMicron JMF602. Ve výsledku je jedno, jestli máš fekální Samsung Evo vykastrovaný až na kost (to napravo je 1 TB model) http://www.storagereview.com/images/StorageReview-Sams... S HDD budeš mít start systému okolo minuty, s NVME SSD 6 sekund, s lepším řadičem (Marvell, Intel, Indilinx) okolo 10 sekund a se Samsungem 15 sekund. A to nemluvím o rychlosti probouzení z hibernace. Podobné to bude u hraní her, kde se načítají delší mise nebo hromady texttur a map.Skylake i5-6600K + Windows 10 je dobrá volba s ohledem na budoucnost (nová generace Turbo, o třídu modernější platforma s hromadou linek PCIe, NVME, SATA Express...), zase o tolik to nebude dražší než Haswell i5-4460/4490 (4490 se prodává občas tray za lepší cenu než 4460 box). Ovšem pokud bys uvažoval o Core i7, kup raději LGA2011v3 - šest fyzických jader je výkonem jinde.Asi bych teď na přechodnou dobu koupil GTX950 v nějaké rozumné edici a jak vyjde nová generace grafik, tak ji prodal se ztrátou 20 % pořizovací ceny. Nová generace karet přijde na přelomu jaro/léto 2016 a bude snad konečně na 16/20nm procesu a s tím plynoucím nižším zahříváním.btw: na Aukru jsem viděl GTX 780 Ti se zárukou 15 měsíců za 7500 Kč.