PC sestava na internet

Dobrý den, poradil by mi někdo nejlevnější pc sestavu pro seniora který ho bude využívat jen k prohlížení na internetu ? Jen aby to běželo svižně bez sekání..

Odpovědi na otázku

Vem jakýkoliv repas, stačí s i5 2400 a podobně, hlavně ať to má ale SSD, ramka stačí 4GB, 8GB by bylo výhodou. https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1276607-dell-optipl...

Jestli patříš mezi pokročilejší, můžeš koupit starší PC i s prehistorickým HDD (podstatně větší výběr) a pak ho ručně vyměnit za SSD.Následně nainstalovat W10 (nebo jiný OS) podle FAQ:https://forum.zive.cz/viewtopic.php=> jistota čistého OS.

to je az neuveritelne, za kolko to kupili od tej banky alebo kto to vyradil, ked to predavaju s windows lacnejsie ako stoji licencia windows?

Veď len na W7 nahodili W10, žiadnu novú licenciu tam nedali, oprášili to a včul sa toho zbavujú.

ze ty netusis ako funguje second hand repas biznis?

Ačkoli se tu všichni hned ohání bazarem, tak osobně bych si pod pojmem představil něco jiného.Ostatně na dotaz nelze odpovědět.1) Co znamená svižné ve vašem případě?2) Onoho seniora znáte jen vy, takže vy musíte vědět, jak je počítačově zdatný a zda je trpělivý. Má zkušenost je totiž taková, že když zdatný není a není trpělivý, tak potřebuje ještě nabušenější PC, než kdejaký běžný uživatel. A to jen proto, že prostě požaduje okamžitou odezvu. Pak totiž nejsou takové ty otázky typu: "Už to bude?" "Jak poznám, že to pracuje?" " Proč to na ten dvojklik nefunguje, jak poznám, že jsem kliknul správně? Někdy se to nepustí a někdy se to pustí dvakrát." Atd.. Atd....

Vzhledem k brzkému nástupu Windows 11 bych spíše koupil něco nového. Osobně bych doporučil cokoli s minimálně 4-jádrovým procesorem a SSD diskem (minimální velikost disku 128 GB).

Seniorovi jsem nedávno doporučil repas malého kancl PC (SFF) se 120GB SSD, 8GB RAM a Windows, stálo to myslím něco kolem 5 tisíc za bednu bez monitoru.Mimochodem, umí se ten senior starat o systém, nebo mu to bude dělat někdo z rodiny? Já např. dal prarodičům na počítač linux - bez přihlášení najela plocha s ikonama, kde byl normální Firefox, VLC ap., protože byla jednodušší správa a prakticky nulové riziko zabreberkování i u více roztržitých a méně znalých starších uživatelů.

např.https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1274496-dell-optipl...