PC sestava jako herní nebo multimediální centrum do 35.000 kč

Zdravím,moc se neorientuji v komponentech, ale pokusil jsem se něco poskládat. Primárně by PC mělo sloužit jako herní, příp. po propojení s TV jako multimediální centrum.Sestava zde, limit 35.000 kč, v případě nutnosti i více, ale muselo by to být opodstatněné. Nechci na to další 3 - 4 roky šáhnout.https://www.czc.cz/8gn24v8nccjb99peoa570uadb... Díky předem za rady.

Odpovědi na otázku

Co zkusit označit seznam jako veřejný.

OK, takže nějakou malou a tichou PC sestavu https://www.czc.cz/204095,204573,188176,1835... Takhle by to bylo za 35.720,-Na výpočty při hrách, či těch multimédií jsem vybral procesor Ci5-7600. Bude úplně postačovat a zvládá i highend grafiky.Grafickou kartu jsem vybral MSI GTX1060. Zahraješ si ve FullHD s vysokými, či ultra detaily. Pokud ti nevadí si připlatit, můžeš vzít GTX1070. Grafika je skoro neslyšitelná. Pokud máš lepší zkušenosti s ASUSem, chybu neuděláš ani se STRIXem.16GB operační paměti je na hry špičkou. Více nepotřebuješ. A kdyby, na desce zbývají další 3 sloty na upgrade. DualChannel (2x8GB) se zde nevyplatí.Zvolil jsem rovnou 512GB SSD Kingston KC400 - na hry, systém, programy a třeba nějaká data, která potřebuješ mít okamžitě k dispozici. Až se vyčerpá jeho životnost, bude jen Read-Only. Pokud bys chtěl na SSD ušetřit, nabízí se jeho 256GB varianta, pak bys mohl vzít GTX1070. Záleží na tobě.Sestavu bude živit velmi kvalitní 550W zdroj od společnosti Corsair.Zvolil jsem malou skříň od Fractal Designu, ale v pohodě do ní narveš snad každou komponentu.A celou sestavu budou chladit tiché ventilátory Noctua a stejně tichý chladič na procesor. A na nějaká data jsem přihodil 2TB HDD. Pokud chceš opravdu tichou sestavu, doporučuji ho vyměnit za 2.5".Máš nějaké dotazy?

Hezke.Jen nevim, jestli se priplatek 6 stovaku za i5-7600 oproti i5-7500 vyplati.

S pár kompromisy by tam dostal i některou z levných GTX 1070. Když totiž vidím GTX 1060 s cenou přes 9k, tak mi skřípou zuby. Za to se prodávala ve své době GTX 970 (MSI Gaming). Přijde mi tedy pošahané, že o dva roky později za stejnou cenu nezískám jejího nástupce v podobě GTX 1070, ale jen GTX 1060 (nástupce GTX 960 za 6000,-), která má +-stejný výkon.

Gaming má vysokohorskou přirážku u GTX 1060. Nevím proč jí tady neklesá cena. Asi protože si drží levný Armor, který je bohužel hlučnější.Osobně bych tam GTX 1070 vůbec nedával. K i5 to nemá cenu. Je čím dál více her, které prostě s touto grafikou potřebují i7, jinak se grafika fláká, nebo tam jsou propady. Takže osobně bych raději přidal peníze na i7 a klidně nechal GTX 1060.https://www.czc.cz/187659,185923,204093,1915... Je to dokonce i s win 10. Nebude tak ultra tiché, ale fičák to také nebude.

Stejná cena a je tam GTX 1070:https://www.czc.cz/a1vamhl2aqh9kafvjkgr5ai6a... Za oběť výkonu ve hrách padlo větši SSD, větráky a chladič CPU noctua. Ale zregulované větráky Arctic Silent a HE1024 jsou také tiché. Největší kravál bude dělat ten HDD (pro ticho je ideální NAS v jiné místnosti nebo alespoň tichý notebookový HDD narvaný v tišícím boxu). O 1x16GB vs 2x8GB se dá debatovat dlouho a také dávám přednost kapacitě a rozšiřitelnosti. V sestavě je 2x8GB ne kvůli Dual Channelu, ale kvůli ceně (RAM jsou aktuálně nechutně předražené a nevidím smysl v tom, platit za ně tolik).Kolik her běží lépe na i7 + 1060 než na i5 + 1060? Jmenuj jednu. Ano, i7 by bylo lepší, ale 1070 má o tolik vyšší výkon než 1060, že to nemá i7 šanci u 1060 dohnat vůbec nikde.

No také jsem tomu kdysi věřil, než jsem si na vlastní kůži vyzkoušel GTA V v kombinaci i5 4670 + GTX 1070 gamingX, 16GB ram. Bylo mě divné, že to na vysoké detaily dosti často podezřele škube. Propady občas někdy až ke 20fps. Tak jsem na to koukl přes MSI Afterburner a světe div se procesor v těch v těch chvílích atakoval 100%. Tak jsem musel vlézt do nastavení, něco stáhnout, aby procík stíhal a grafika se v klidu flákala na cca 75% výkonu (brát +/-, záleží na scéně).Ty samé zprávy mám z Battlefieldu. Časem to bude ještě horší. Kdo nyní koupí s takto silnou grafikou i5 procesor, tak si podle mě za 1/2 roku rok bude drbat hlavu, a shánět levně lepší.To raději nyní i7 + GTX 1060. Stejně půjde 99% her na max a zbytek na skoro max při 60 fps ve fullHD. A budu v klidu počítat s tím, že za 2 roky koupím novou grafiku a zase budu mít PC ta tom herní úrovni.Ale vím, že jsem s tímto názorem v menšině a chápu opozici, ale pokud nechci časem upgradovat procesor (a tazatel na to nechce šahat), tak je podle mě i7 lepší.PS: Mám v sestavě i Windows, takže tam je 3000Kč rezerva!

PS: respektive oproti vašim sestavám 2000tis rezerva. Mám tam jen 1TB disk, oproti vašemu 2TB.

Windows jsem si všiml, moje sestava je reakcí na tu první, ne na tu tvojí. Ale dodělal jsem ji až po tobě, takže jsem ji dal za tebe. Problém "lepší CPU + horší grafika" vs "horší CPU + lepší grafika" si musí rozseknout tazatel sám. Ale píše i o možnosti jít nad rozpočet, takže by mohl mít obojí a nelámat si s tím tedy hlavu.A pak by ještě mohl měsíc vydržet, co vyleze z AMD Ryzen a zda to náhodou něco neudělá i s cenami Intelu. Nejsem sice moc velký optimista a nečekám, že to bude až taková bomba, jak si mnozí myslí, ale u sestavy na 3-4 roky bych neviděl měsíc posečkání jako problém.

i7-7700 + GTX 1070 + Windows (40,5k):https://www.czc.cz/5muipvac62gg3ablilt6u1kfa... S trochou snahy jde cena o něco snížit se zachováním výkonu. Nahoru půjde hluk (jen litr dolů udělá levnější bedna).

Stejné PC s levnější bednou a zdrojem (38k):https://www.czc.cz/750pi3542oif68ckh6iucr313...

S tema hrama - jedna me napada - BF1.Problem, jestli lepsi CPU nebo grafika - sel bych spis po lepsim CPU, vetsinou prezije do konce pouzitelnosti zbytku sestavy a grafika se stejne za 2-3 roky vymeni (duvodem bude bud nedostatecny vykon, nebo to, ze proste odesla).Doufam, ze se Ryzen povede, ale jsem taky spis pesimista.

Jo, to se uvidí. Také uvidíme co ČNB a také jak moc vyletí ceny pamětí.Chtělo by to vidět do budoucnosti. AMD také nevěřím tolik, že by to byla nějaká bomba, ale zase si nemůže dovolit neúspěch, takže bude asi agresivní. Doufejme, že i cenově. Také jsem dnes četl, že by snad opravdu měla vylézt 6jádra (12vlákna), takže uvidíme jak to nacení.Nicméně kdo potřebuje, nebo chce, počítač nyní, tak se asi nemusí vysloveně nějak bát. Technologicky by o nic nepřišel a jestli by přišel o peníze, je otázka.Takže pokud potřebuje koupit, tak koupit. Jinak by mohl na něco čekat do smrti.PS: Že by zrovna Intel reagoval na ceny AMD se mě moc věřit nechce. Vždyť nereaguje ani na svoje produkty a starší si drží cenu. A pokud přece, tak to nebude hned, ale bude to postupně v rámci několika měsíců. Minimálně u nás v ČR. Byť tohle všechno je jen věštění.

Souhlas, vidím to velmi podobně. Před vydáním AMD věcí je vždy velký hype, jak změní svět. Kdo pamatuje rok 2011 a bláboly před vydáním FX mi dá jistě za pravdu. Kdo ne, může si vzpomenout na zcela zpackané vydání RX 480 (tím netvrdím, že je to špatná karta, naopak RX 480 4GB od MSI za 6k je velice zajímavá). Bláboly před vydáním Ryzenu zatím vypadají úplně stejně.Ale nechme se překvapit, přeci jen je to pro AMD poslední šance na trhu CPU, takže to prostě pohnojit nesmí.

Naslo by se toho vic - treba ta Noctua je tady taky kanon na vrabce. Jestli se jde po tichu, tak alespon hodit bednu bez okna a vycpat to tlumivcem.

Ano, u NVIDIe je ta cena zhovadilost. Ale snažil jsem se o co největší potlačení hlučnosti a tady jsou možnosti jen grafiky v ceně 9k. Takže třeba Gaming X (doufam, že se ta edice tak jmenuje ), nebo STRIX, ... Ale teď jsem si uvědomil, že tam mam až moc výkonný chladič Ale proč ne, alespoň to uchladí na malé otáčky = ještě méně hlučné... i když by stačila i Fera.

I Feru (nakonec kazdeho alespon prumerneho vezaka) 3.5" plotna prehlusi. Vetsi kraval dela obycejne zdroj (oblibena S12II zrovna ticha neni, CX je na tom o neco malo lip) a neregulovane ventilatory, hlavne ty dodavane s bednou. Ani okno tichu moc neprospiva.

"3.5" plotna prehlusi"To znaaammm... Mam v PC 4 a když jedou všechny najednou

Ano, samozřejmě pokud se na to 3-4 roky nechce sáhnout, tak bude vhodnější Ci7. A tady mají pravdu, že k GTX1070 to bude chtít Ci7 (i když myslím, že Ci5-7600K na 5GHz by tu grafiku taky nakrmil.Pokud se nechce taktovat, tak by stačila Ci7-7700 bez K.Tohle je můj návrh tiché sestavy s GTX1070 a Ci7 "nonK".https://www.czc.cz/6e811i7qbii848qieoccrhcaf... FullHD bez kompromisů a CPU bude stačit všude. Ale příplatek tu je 5.6 tisíce.Toto bych řekl, že je lepší sestava:https://www.czc.cz/1kpsom3gmchavbrjrs1mtc7km... Osobně bych před "nonK" Ci7 dal přednost Ci5 s "K". Pokud bude štěstí na kus, mohl by ses dostat až na 5GHz, možná i 5.3GHz. Chladič na to není vůbec špatný.No a pokud mám dodržet limit:https://www.czc.cz/0v5g4rltn2gnia0gbjerda77f... Tady je procesorem Ci7-7700, grafikou GTX1060 z edice STRIX - taktéž velmi tichá. Řádné SSD KC400 a 2.5" HDD, pokud to má být skutečně tiché, tak radši 2.5", než 3.5". Cena je 36 tisíc.

Proč tam dáváš ty 650W zdroje? i7-7700 + GTX 1070 nebude žrát ani 300W, klidně tam nech ten RM550X.

Nízký cenový rozdíl Mezi RM550 a RM650 je kolik? 3 stovky?

Já myslel ten CS650M, proti RM650X nic nemám. Ale CS není zrovna úžasná řada.

Tam jsem se asi překlik... Oopsss opravím (já totiž na CZC jen vyhledal "650", aby mi to vyhodilo RM650x a omylem jsem klikl na "CS")

https://www.czc.cz/8gn24v8nccjb99peoa570uadb... sorry, že se ozývám až teď. Ale jsem mrtvý - chřipka ...

Ne, to není dobrá sestava. Sáhni po některé z těch, co ti tady navrhujeme...

Presne tak. Hotovy kockopes. Jedine 2 veci bych z toho seznamu i vzal - CPU (ale stejne bych sahnul po novejsi generaci) a ten ovladac.Reknu to takhle - CPU na te desce stene nenataktuje, OEM Windows se dal uz pouzit neda (bez otravovani na telefonu MS podpory), grafika slyset bude, monitor je hnuj, ke "zdroji" se radsi vyjadrovat nebudu.Proste jsou tam veci, na kterych je chyba setrit a pak se zbytecne vrazi do neceho, kde je to skoro k nicemu ...