» Poradna » Ostatní

PC SESTAVA+ dotaz na základní desku

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm Dobrý den. Chci se zeptat na tuhle PC sestavu, zda pojede vše dobře a plynule a jestli nebudu mít problém při hraní s nějakýma zásekama a jestli si zahraji hry na ty nejvyšší detaily. V PC se téměř vůbec nevyznám, tak kdyby jste měli nějakou připomínku tak jestli by jste mi to nějak vysvětlili abych to pochopil. :) (+ mám dotaz hlavně na základní desku jestli je dobrá a jestli ji nevyměnit za nějakou lepší).

Odpovědi na otázku

Na desky odborník nejsem, ale hned z placu řeknu, že je tam shitoidní SSD, a ten zdroj by taky zasloužil připlatit za lepší.

Dohromady to jde, ale to neslané nemastné:1) Ta deska je vhodná, ale je to jeden z voškubaných modelů. Prostě takový holý základ. Osobně bych bych raději vzal vybavenější a lepší desku.2) Proč tak drahé paměti? Není třeba diskotéka. Můžete klidně koupit podobné za nižší cenu, jen nebudou blbě blikat. Kdyby blikání určovalo výkon, tak do počítačových beden nedávají PC komponenty, ale disko koule. Blikat to může až když máte prachy navíc a nevíte co s nimi, což vy nemáte. Pak ať to svítí třeba jako Vánoční stromeček.3) Herní PC a jen 240GB SSD?? Ještě k tomu šmejd A400. Jsou tu na něj pořád dotazy, že něco nefunguje a je to pomalé atd... Nekupovat! Kupte alespoň 500GB SSD, pokud zástanu u sata, tak třeba MX500. Držte se toho aby ono SSD mělo 5let záruku!4) V herním PC není HDD třeba, pokud neukládáte tunu filmů, nebo fotek, tak bych ho vynechal.5) VS zdroj tu není doporučovaný. Tohle je sice ta nová revize, ale pořád je to to nejhorší, co Corsair nabízí. Hleďte na to, aby to byl GOLD zdroj, se zárukou minimálně 5let, ideálně déle. Pokud chcete značku, tak ten Corsair nebo Seasonic. Držte se ale provedení gold a min 5 let záruky.6) Skříň je jen základ. Osobně nevidím důvod na skříni neušetřit, pokud je PC na jednom místě, tak levná bedna nevadí. Nicméně tenhle model neumožňuje dobré vedení kabelů za deskou k CPU. A vy by jste tam měl vést ideálně dva, protože deska má konektor 8pin+4pin. Nicméně zdroje s těmito konektory jsou od cca 650W a výš a stojí okolo 2500Kč. I přesto se takový zdroj vyplatí!! Nemá cenu kupovat šmejdy.

https://www.czc.cz/ed7p572dp6i4fa6k0v54lcquq... +https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... nebo pokud máte doma štítek s w7 či w8, tak upgrade na w10 je stále zdarma, nebo insider w10 je zdarma