PC sestava do 30 tisíc

Zdravím, po dlouhém trápení s notebookem jsem se konečně rozhodl vydat po cestě PC, tak se vás chci zeptat zda tahle kombinace do 30 tisíc bude funkční tak akorát. Bude se na tom převážně hrát hry, ale také i práce do školy (žádný office atp.). Můžete to zkritizovat případně napsat jiné připomínky, ale víc jak 30 tisíc do toho dávat nebudu. Děkuji všem co na to kouknou.Zde je seznam komponentů.https://www.czc.cz/3nvud21h2ahspaui49rj83p0m...

Odpovědi na otázku

Určitě lepší SSD, tohle je shit. -Vem Samsung (buď M2, nebo klasický 2,5 palcový)A přeci jenom, pokud chceš převážně hrát hry, tak bys ani s 500GB SSD chybu neudělal.

Už jsem psal někomu níže, že jsem vázaný cenou a titulek to taky obsahuje. Ale rozhodně by nebyl problém upgradovat věci jako jsou SSD na lepší, až bych si na ně vydělal.

Tak můžeš ušetřit na CPU i desce, jak psal Jiří.Tohle SSD nemá snad ani cenu kupovat :D

dej tam levné NVMe Adata SX8200 a jako chladič procesoru alespoň Feru.

Pokud SATA SSD, tak WD 3D 500 GBhttps://www.czc.cz/wd-ssd-blue-3d-nand-2-5-5...

Objasněte minusy... kokoti.

Za toho kokota jsem ti za odměnu jeden taky dal. Kokot jsi ty.

Co znamená práce do školy? K PC:Je to neslané, nemastné1) Nevidím OS2) Nevidím žádné chlazení3) 240GB SSD je zoufale málo. Každá hra má dnes okolo 70GB. Tak si to spočítejte. A A400 bych se vůbec vyhnul.4) Pokud nutně K procesor a Z390 desku, tak rozhodně nějakou lepší Z390 desku. Ne jen základní. A pokud jen levnou základní, tak třeba tuhle: https://www.czc.cz/asus-tuf-z390-plus-gaming... Ta je totiž alespoň v akci. 2500Kč je bezkonkurenční cena.atd...

Práce do školy není nic moc náročného, klasická práce ve Visual Studiu a podobných programech.1) OS - Bych koupil Win 10 Pro 64bit.2) Chlazení, to jsem nedomyslel, ale 3) 240GB SSD by šlo teoreticky zvednout, či jinou variantu, ale jak píšu jsem vázaný už tak 30 tisíci. Takže bych to řešil částečně s 1TB HDD, né všechno je potřeba mít na SSD.4)U desky jsem zapomněl dodat, že potřebuji modul na wifi.Budget moc zvedat nemůžu, jelikož jsou to mé vydělané peníze a rodiče mi moc nepřidají, jelikož už od 16 let mě nutí se o sebe starat sám.Obecně to je složený dost na rychlo a chybí tam plno věcí, proto jsem se obrátil sem pro rady, jelikož jsem nikdy stolní PC neměl a moc se přes HW nevyznám.

Zjistěte si, zda vaše škola neposkytuje studentské licence Windows 10 a pokud ne, tak si zjistěte, jestli potřebujete funkce navíc, které nabízí Pro oproti Home.

Asi bych mi stačila i Home verze to je pravda, škola studentské licence nevydává.

Tak kdybyste si tím nebyl jistý, tak to jde asi zjistit i tady: https://www.onthehub.com/microsoft-windows-10-educ...

Moje škola tam není... Ale i tak díky, že jsem si to mohl zkontrolovat.Jinak k tomu Ryzenu, o tom vím, ale moc nevím co čekat od AMD.

Win 10 Pro nebo Home pořídíte na ebayi za 3 dolary.Originální licenci - přenosnou.

Ukradne ji zadarmo a nebude podporovat vykuky.Licence z eBay, Aliexpresu za pár šupů nebo jejich přeprodeje od „českých velkotovárníků s deseti exekucema na krku“ legální nejsou.

Zeptejte se MS kde koupíte licenci a kolik stojí ;)Ano kódy si můžete generovat i sám.I kdyby ten kód byl nakrásno skutečně nevyužitou licencí, jste si jistý a dá vám prodejce garanci že byla pořízena v EU, v případě problémů to budete vy kdo zodpovídá a prokazuje

Ale Z390 A PRO nemá WIFI! Nebo jsem něco přehlédl? To, že píší M2 modul pro wifi, tak to neznamená, že má wifi.Kromě toho desky s Wifi jsou hodně drahé. Proč to nejde řešit externí USB Wifi anténou?PS: Když připočtu chlazení, Windows, wifi,... tak mě z toho vyplývá, že si prostě Z390 a i5 9600K nemůžete dovolit. Takže buď Ryzen, nebo B360 desku a i5 8400, případně i5 9400 (na ten ale pozor, desky potřebují nový bios aby fungoval a momentálně ještě není k dostání, byť ho většina obchodů zařadila do nabídky).

Ještě bych mohl dodat, jak už jsem napsal níže někomu jinému, některé věci jako přesněji například SSD, by se dali upgradovat později až bych si na ně vydělal. Důležitá je co si myslím ta základovka. Z věcí, na které mě lidi upozorňují. Procesor, napájení a grafiku nikdo neodsoudil, tak to beru zatím, že ty jsou v pohodě.

Tak kdybyste si koupil srovnatelný Ryzen, tak ušetříte jenom na procesoru 3 tisíce: https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-2600/233925/p...

tohle srovnatelný ryzen ale není. Pokud ta i5 pojede na 5GHz tak to srovná spíše Ryzen 7 rozhodně ne Ryzen 5

240GB low cost SSD + HDD. Proč nevzít SSD, i kdyby low cost 1TB SSD je už od 3 tisíc

Jsem celkem vázaný cenou 30 tisíc, ono by nebyl problém později dokoupit třeba něco lepšího, ale to je pár dnů práce, na kterou v poslední době nemám čas kvůli studiu.

tak je to pár stovek nemá smysl koupit něco co záhy prodáte se ztrátou. Když jsem si všiml na co to je, proč vůbec kupujete kčkový CPU a taktovací desku, na CPU i desce se dá ušetřit hodně peněz.