PC sestava do 20.000 CZK (primárně 2D grafika, hry)

Dobrý podvečer,kamarád mne pověřil sestavením PC sestavy s limitem do 20.000 CZK. Jelikož je to už nějaký ten pátek, co jsem mimo hardwarové dění, rád bych se obrátil na povolanější - tedy vás. Provizorně jsem sestavil tento seznam (https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm), ovšem budu vděčný za jakékoliv vylepšení či jiné doporučení.Primární určení je práce v grafických editorech (práce s vektorovou i rastrovou grafikou, o 3D zmínka nebyla) a hraní her (není hráč příliš náročných her, ovšem kdyby se i v budoucnu objevila nějaká hra, aby ji dokázal rozjet).SSD nutností není, každopádně mít jej by bylo dobré, kdyby vyšly nějaké peníze.OS netřeba, ovšem na PC bude běžet Windows 10.Předem děkuji za rady!

Odpovědi na otázku

Takže v dotazu je několik rozporů. Hlavně "Primární určení je práce v grafických editorech (práce s vektorovou i rastrovou grafikou, o 3D zmínka nebyla)" a . "SSD nutností není" je přímý protimluv. Největší nároky mají rastrové grafické programy na rychlost disků a velikost a rychlost RAM. Tedy z toho důvodu je lepší slabší CPU a grafika a mít SSD, než naopak. Dále by bylo fajn vzít 16 GB RAM, ale uznávám, že ceny jsou příšerné. Je lepší raději více pomalejší, než méně rychlejší, ideál je samozřejmě hodně a rychlé. Dále, pokud to budou programy od Adobe, tak zde je problém, že ty sotva využijí více než 4 jádra, jak jsou ty aplikace zprasené, ale raději mají vyšší výkon na jádro, proto i když propaguji Ryzen, kde se dá, tak 1600 určitě nataktovat, anebo vzít Intel i5 s vyšší frekvencí.

Děkuji za zpětnou vazbu! Podle toho jsem tedy vytvořil toto: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htmCo si o tom myslíte? Je procesor dostačující, nebo si radši připlatit na úkor grafické karty? Popřípadě co změnit? Cena je vyšší než požadovaná, avšak levněji se mi poskládat něco nepodařilo (to by se muselo ubrat na procesoru/grafické kartě).

Mohl by tedy, prosím, někdo pomoci s výběrem onoho počítače do dvaceti tisíc? Děkuji.