PC sestava do 14.000 az 15.000kč

Zdravím, chtěl bych si koupit novou pc sestavu do 14 až 15k s monitorem... na tomto pc bych chtěl hrát hry typu CS:GO, GTA V, H1Z1. monitor nemusí byt ničim speciální ale chci aby byl FULL HD jo a ty hry nepotřebuju ani to neočekávám tahat na ultra... na několik stránek s pc jsem hrál a pokáždné napsal každy neco jiné... jeden mi doporučil i3 6100 a druhy napsal ze je lepší AMD fx 8300 tak potřebuji něco slušného sehnat... děkuji jo a nechcu zadny bazar děkuji!

Odpovědi na otázku

Procesory od AMD nejsou špatné, jen je to strašný topení.

Když už dá někdo ''-'', tak ať napíše proč! Já se z ''-'' nic nedozvim! A ani tazatel ne!

Mínus sem nedal já, ale očekávám to, že nikdo nesouhlasí s tím, že nejsou AMD cpu špatné, před 5 - 6 roky možná, dneska nevidím důvod je kupovat... (za tu cenu jde mít i3 která je výkonem někde jinde) - hlavně FX6100 je uplnej shit... deska pod to (970ka) stojí to co pod slušnej Intel - i ta FX63xx je odpad (vím to, mám ji doma)...

Nu nevím. Našel jsem si nějaký ten benchmark mezi Pentiem, které je ve stejné cenové hladině jako toto AMDéčko. Rozdíly byly minimální. Sice ano, i znatelnější, ale to se zase vyvážilo jinde. Jen to AMD víc žere i topí.

FX je na hry nesmysl, zvlášť pak první FX-6100 z roku 2011.https://www.youtube.com/watchPro FX existuje jen jeden jediný důvod:Potřebuji výkonné 8jádro, které budu ždímat dlouhodobě na 100% (všechny jádra) a nemám v rozpočtu místo na i7. Typicky třeba levná renderovaní stanice.Pak je FX-83xx jasná volba. Jinak ale ne.

Syntetický benchmark, nebo herní ? Protože na render asi AMD dá, jinak ale třeba i3 6100(4170) tu FX6100 rozbije na mraky (cenově tě 4170 vyjde na totálně stejný peníze, deska je pod to je o 400,- levnější).FX6350 ve hrách je tragičtější než 4170... takže FX6100 nemá šanci už vůbec...

řeknu to tak, měl sem i3 4170 a mám i3 6100, stejně tak mám i FX 6350 (která je silně nad tou FX6100) a to FXo byl takovej shit, že sem to dal zadarmo kámošovi, ať to živí a chladí on... mě FXo nesmí od této zkušenosti přes práh domu... Kámoš na tom 4 GHz 4 jádru hraje WoT a tam to mělo o 20 - 25 fps horší výsledky než ta i3 4170 (s i3 6100 sem to už nezkoušel, ale výsledek bude podobný)Takže mi nevykládej, že FX 6100 bude mít lepší, nebo stejný výkon jak luxusní i3... to ani smykem (nebo se nas*** a pudu za dvojku to cpu koupit, desku pod něj mám)btw: neplést i3 6100 a FX 6100 !)

* 6 jádru - překlep

Ta 6100 má ve stocku TDP 95 W? Tak tohle doporučit na koupi, to je medvědí služba... Tolik mi nežere v torture přetočená 6600K :D

Nech si od Ježíška doplatit pár tisíc a kup komp, kterej ti pár let vydrží, třeba https://www.czc.cz/178263,110330,143541,1951...

Právě proto přemýšlím jestli to ten rok ještě vydržet a našetřit na lepší... :( ted vice penez nemam a na mem notebooku si většinu her nezahraju (GTA V nejnižší 1280x720 30FPs, CS:GO 4:3 1024/768 100FPS+...)

no jasně, ale tak už jsou staré hry, nemůžeš stavět PC na staré hry, když budou stále vycházet nové :)

Se jen divím, že s napjatým rozpočtem nezahrneš do sestavy bazar...třeba grafiku...na tý určitě pár tisícovek ušetříš. Stolní PC je skládačka...je škoda toho nevyužít....mi neříkej, že se ti doma nepovaluje nějaký HW, který lze využít. Stejně jako tvůj požadavek na monitor....ten ti z rozpočtu ukrojí pár tisícovek a stejně časem budeš chtít lepší. Provizorně lze používat TV...já na ní jel asi 3roky....

Doporucuji se podivat zde: http://forum.zive.cz/viewtopic.phpsestavy jsou zde velmi dobre odladene v ruznych cenovych relacich. Staci kliknout na obrazek a vyskoci kosik se sestavou.