PC sestava do 11000

Zdravím byla by tady prosím nějaká hodna duše co by mi pomohla složit PC pro přítelkyni ? - bude dělat fotky internet film občas nějaká starší hra, koupil bych v pátek v Praze czc/alza ,disk asi by stačil zatím 500gb ( má 1000gb externí kam zalohuje)cena max za bednu je 11000 nějak jsem už dlouho nic neskladal a tak nevím co se teď jak pohybuje děkuji všem :)

Odpovědi na otázku

Okolo 11tis leda takto:https://www.czc.cz/157883,188046,115969,1915... Pokud bych to hodně seškrtal, tak bych tam možná procpal i i3, ale oškubal bych vše ostatní.Zdarma CZC sestaví.Ale:1) Co máte za monitor? Na fotky není nějaký starý verk vhodný.2) Na nějaké náročné úpravy fotek to není - bylo by to líné. Na drobné úpravy fotek z dovolené by to snad mohlo stačit. Je to tak na internet, facebook, hry typu Angry birds nebo Plants vs zombies (lepší nečekejte).

Zdravím monitor se zatím koupi starší nový bude k Mikuláši, windows taky teď není potřeba zatím se dá ubuntu a koupi se taky časem pamtuji si ze jsem před 8lety stavěl PC sobě a byl výkony dost a hrát se na něm dalo hodně :( to šli komponenty tak nahoru za poslední roky ? Zkuste prosím ještě něco bez těch win (ssd se taky muže koupit časem )

SSD časem je na prd, totálně to zpomaluje PC. Když bude v PC ssd, už se k HDD nevrátíte, přijde vám jak šnek. Co se týče her, tak to je o grafické kartě. Pokud není třeba, tak to bude celkem slušné PC, připravené na rozšíření. Jde o ty hry, zda na to bude stačit integrovaná nebo ne. Co se týč monitoru, tak to chce něco s digitálním připojením. Pokud to bude VGA, tak už to nepůjde s dnešními grafikami propojit. U integrovaných bude záležet na desce.

Sestava třeba takto:https://www.czc.cz/188046,115969,179320,1788... 480GB ssd, slušný výkon, možnost velmi dobrého rozšíření. Velké hry ale nepůjdou, je to ale připravené na případné osazení grafiky střední třídy. Pak půjdou i velké hry typu Zaklínač 3, GTA V, atd. (samozřejmě tak střední detaily, ale půjdou slušně)

Proč všude cpete to nejhorší SSD, které se dá teď pořídit? Není lepší 250GB Crucial za stejnou cenu? MLC navíc?

Asi bere pomer kapacita/cena, i kdyz MX200 bych tam videl radsi (ale bojim se, ze za chvili dojdou).

Tady bylo psáno někde tazatelem, že pořídí do PC 500GB HDD. To je blbost už jen proto, že 1TB stojí stejně. Když se to tedy celkem vešlo do ceny, tak jsem dodržel kapacitu. To že to není MLC něčemu vadí? Pamatuji doby, kdy lidi nadávali na MLC kvůli životnosti, stejně jako teď plivou na TLC. Takže pro mě hlavní parametr při výběru disku opravdu nejsou typy pamětí. 99% zdejších tazatelů to nepozná ani na životnosti, ani na rychlosti, ale kapacitu pozná hned. Kromě toho je daleko pravděpodobnější, že ssdčku umře řadič (což udělá i u MLC čipu), než že překročí životnost buněk. Kromě toho se životnost buněk nechá lehce sledovat, takže v tom nevidím problém. Tak holt vyměním ssd za 5let místo za 7let. Stejně už bude zastaralé a zálohovat musíte tak jako tak.Tohle samozřejmě neplatí u nějakého profesionálního využití, kde je množství zápisů, přepisů atd., ale běžný uživatel (i když si denně stáhne na disk hru velikosti Zaklínače 3 a přehraje z foťáku pár fotek, což stejně ani neudělá) opravdu nemusí řešit.

"Tak holt vyměním ssd za 5let místo za 7let." To je mysleno jak? Stare SSD se hodi i s daty do supliku? Zrovna SSD bych na zalohy nepouzil, po case bez stavy se promazava sam. Klasicka plotna oproti tomu je spolehlivejsi nez DVD nebo novejsi CD (ty stare neco vydrzely), osobne odzkouseno - nedavno jsem tahal data z 20+ let stareho disku (minimalne 15 se nepouzival a lezel ve skrini) a bylo to bez problemu.

Špatně pochopeno. Myšleno tak, že ssd umře na vyčerpání buněk za 5 let, místo za 7let. Na zálohování se samozřejmě nehodí z důvodů které píšeš. To zase beru tak, že důležitá data máš stejně (nějak, každý dle citlivosti dat jinak) zálohovaná, takže pokud to ssd umře, tak to znovu nahodíš buď přímo z bitové kopie, případně znovu čistě nahraješ a přetáhneš data, a jedeš dál.P.S.: To jsi ta data z 20let starého disku tahal přes nějaký převodník? Předpokládám, že byl ještě ATA na tu širokou sběrnici, ne?

Samozrejme ze PATA, pouzil jsem k tomu zalozni comp, co tam 1 konektor ma (=moznost 2 zarizeni, na jednom je vypalovacka).Jednalo se o pretazeni dat z Amigy do emulatoru jako disk image - pokud by to nekdo delal, at si da pozor, protoze wins tam chteji vnutit format disku, nastesti se zeptaji.

OT k ceně komponentů, mě zase přijde, že cena za výkon je daleko menší. Kdysi počítač na hry za 40k byl za rok bez upgradu nepoužitelný, dneska vydrží počítač za 25k klidně 2 roky.

Kdyz je dobre poskladany, tak i pres 5 let, tedy az na grafiku, kterou je dobre menit tak za ty 2-3 roky.V dobe, kdy si lide vetsinou kupovali ta vyrocni Pentia, jsem sel do i5 a dnes nelituju (a bylo to paradoxne levnejsi, nez to same stoji dnes, ale to je svinstvo od CNB).

Hezke, desku bych vymenil za https://www.czc.cz/asrock-b150m-pro4s-intel-... a zkusil nekde jeste tak 1500,- splasit na i3-6100. Pak by to byla sestava, ktera by po doplneni grafiky sla pouzit i na hry.

Bez Windows,bez SSD (jak jsi chtěl) a na naprosto základní hraní.https://www.czc.cz/168552,180037,99689,13162... 11011czk.

proč zaplácnout hned oba sloty pro ram? Stačí jeden 8GB modul, bude i o 200Kč levnější. Pentium a dedikovaná grafika je dobrá jen pro některé hry. Některé moderní nepůjdou kvůli tomu procesoru spustit, nebo jím budou brzděný. Proto to chce ty hry upřesnit.

Jen nadhodim, co je podle me herni zaklad (cena +-13 000,- )https://www.czc.cz/179320,195858,157883,1779... Mozna by to slo jeste mirne ucesat, ale moc bych do toho nezasahoval.

Souhlas, ale tazatel ty hry neupřesnil. Pokud přítelkyně hraje na facebooku farming simulátor (nebo co se teď hraje), tak je dedikovaná grafika skoro zbytečná.

FarcrY4 codko mw2 mw3 diablo3

Jestly FC4, tak pod muj navrch bych nesel a ani tak to nebude zrovna idealni.

My došlo, že se stejně bavíme o ničem. Koupil bych to i3 bez grafiky se slušným diskem, můj poslední návrh https://www.czc.cz/188046,115969,179320,1788... nebo něco podobného, a až se rozhodnete pro koupi windows, tak bych koupil i grafiku. Na Linuxu vám ty hry stejně nepůjdou, ta grafika tam bude jen pro okrasu.

P.S.: Sorry patřilo tazateli. Překlik.

Bez namitek. Pro budouci upgrade slusne.

Au, tohle bych se bal casem upgradovat. Navic Pentium je i pro herni krap malo.

Toto se mi líbí nejvíc původně chtěla Notebook kolem 10000 myslím ze toto je nebe a dudy, proč by jste se bal upgradovat? Zarazilo mne ze nikdo nepostavil nic na AMD :O

Kdyz vidim napajeci kaskadu, tak bych do toho dal nanejvys i3. Navic 2 sloty pro RAM budou v budoucnu omezenim i na kancelar, kdyz vidim, jak nam webove stranky a nenazranost prohlizecu roste (umi si dnes nekdo predstavit, ze na tabulky ala excel kdysi bohate stacil 1MB?). Bednu prekousnu, ale zdroj je taky odpad (a pritom to kdysi byla slusna znacka, ale proc cpat kvalitu, kdyz jsou lidi schopni koupit radsi 20kg parku bez masa za litra, ze?). S Pentiem bych s FC4 moc nepocital.Na AMD by to postavit slo a paradoxne by to bylo snad i lepsi nez tohle. Jenze bez sance na budouci upgrade.Kdyz navrhuju herni zaklad, tak pocitam s alespon prumernou moznosti upgrade, protoze vim, ze to za chvili stacit nebude (a je lepsi vymenit jen grafiku a pripadne procesor, nez menit i desku a s ni i pameti atd.).ps. Jinak pravda, i tohleto je lepsi volba nez notas do 15k.

Není to primárně herní PC spis jen nějaké starší hry a tak novinky moc se nepočítá ti vím ze cena by byla někde jinde chceme proste něco mezi :)

Tak napište ty starší hry. Nějaký drobný seznam. Je starší hra a starší hra. Takový Supreme Commander vyšel 2007 a stejně dává i dnešním počítačům záhul. Že je to programováním je věc druhá. Kromě toho tahle sestava g G3260 je už nyní vlastně zastaralá. Je to Haswell a dnešní generace procesorů je Skylake. Paměti ram se dnes používají DDR4, nemá cenu kupovat DDR3, které právě používá ještě Haswell. A jak už jsem psal, nevím na co vám ta grafika bude, když chcete windows kupovat později. Pod linuxem toho moc nejde.

Kdyby se premyslelo nad AMD, tak neco takoveho + ta omacka v podobe bedny, zdroje, disku (a na grafiku kaslat):https://www.czc.cz/187736,138173,174760,1876... Ten chladic je podle me nutnost, provozovat AMD s tim jejich boxem ... (i kdyz wright se povedl, ale tohle neni ten pripad).

Nevím zda to není podobné co už sem někdo dal ale co toto (porazeno z jiného zdroje) https://www.czc.cz/164557,161089,110330,1927...

Copak o to, fungovat to asi bude (nezkoumal jsem podrobne), ale JA bych tohle s klidnym svedomim rozhodne doporucit nemohl.Bedna na boty, odpadni zdroj, absolutne ocesana deska, pameti Kingson, nevhodna grafika (RX460 je lepsi jak vykonem, tak hlukem), a cele to zabiji usporny CPU, ktery je drzsi a mene vykonny jak normalni.

Heh

Opravdu tam nemam problem jen s mechanikou a diskem, napriklad dnes bych uz nebyl ochoten vzit bednu, ktera nema vepredu USB 3.Proto, kdyz jsem si pred par lety vybiral komponenty, tak u bedny jsem se mirne zasekl. Nejdelsi dobu mi trvalo vybrat zdroj (ani nevim, kolik recenzi jsem projel). Ostatni uz byla otazka nekolika desitek minut (jedina bota, za kterou bych si dnes nafackoval, byly ramky 2x4GB). Pred tou sestavou jsem se v HW vubec neorientoval, ale pak jsem byl pozadan nekolika znamymi, abych neco nadhodil a oni si kupodivu nestezuji.

Nebylo by řešením pc z druhé ruky postavené třeba aspoň na sandy bridge? (cca rok 2011) Výkon skoro jak dnes, spotřeba v desktopu taky a půlka peněz ušetřených na grafickou kartu nebo na dovolenou

Myslíš třeba něco takového?http://aukro.cz/intel-i5-2400-geforce-gtx...