PC sestava 50k

Dobrý den.Na Vánoce si budu dělat sestavu převážně na hry, ale dost často používám software Cinema4D, Adobe PRO, FL studio apod. Druhý monitor na to mám. Po novém roce budu upgradovat ramky. Později se nebudu bránit jinému upgradu. Proto nevím jestli jsem zvolil dobře základní desku od MSI, jsou na ní špatné recenze. PC budu mít hlavně také na wifi než LAN.Bude mi to zatím stačit abych si zahrál Red Dead Redemption 2 a jiné herní novinky 1920x1080 ultra/high na stabilních 60FPS?LINK:https://www.czc.cz/264550,264590,264873,2363... Děkuji.

Odpovědi na otázku

osobně bych při tomto rozpočtu zainvestoval do většího monitoru - 32", 4Knaopak ušetřit bys mohl něco na descekvalitní myš předpokládám máške zvážení je chlazení procesoru - přibalený je sice OK, ale v této ceně by sis mohl by sis dopřát i větší luxus

Hlavně ne Windows z Aukra, lidi, co tohle kupují, jsou kokosáci, nejde o legální kopie. Jestli chceš ušetřit, tak kup třeba https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... a nech si u nich počítač složit. Licenci pak svážeš s MS účtem a můžeš měnit i HW.Zdroj bude bohatě stačit ten samý, ale 650W. HDD bych úplně vyhodil a za ušetřené peníze koupil stejně velký SSD, i ty pomalejší do SATA budou daleko rychlejší a nebudeš mít další zdroj hluku. Jinak Ventus chladič docela řve v zátěži, pokud ti vadí mít u hraní vedle sebe malej vysavač, koukni se radši po Armor.Pokud chceš 144Hz monitor a využívat ho naplno s G-Syncem, mrkni sem na podporované monitory - https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-... Tu desku sis vybral kvůli WIFI? Herní a pracovní stroj je stejně potřeba připojit kabelem, takže stejnou práci ti odvedou i levnější desky.

750W jsem koupil kvůli pozdějšímu upgradu GPU, která to bude požadovat jako minimum.144HZ jsem zvolil kvůli starším titulům, které bych třeba locknul na 100fps.HDD bude převážně na data a na hry. Vlastnil jsem herní notebook s wifi e500 killer a nepoznal jsem rozdíl na latency apod. Jen download byl trochu nestabilní. Na 5GHz. Hraju spíše story a rpg, try hard už mám za sebou :)Určitě budu mít PC na Wifi. Tak koupit desku bez integrované wifi a dokoupit radši externí HW? Bo tahat kabely přes dva pokoje, by mě manželka zabila :)Chladič ještě budu vybírat.

Která grafika požaduje jako minimum 750W? To lockování frekvence je blbost, od toho je právě freesync/gsync. Určitě připojit kabel! A HDD je dneska k ničemu, to se dává do NASek ve sklepě, aby to nikoho nerušilo

ale ked nemas NAS, tak je vzdy lepsie na data kupit za rovnaku cenu 4TB HDD ako 1TB SSD...

nemas paru co pises, stavil by s prehledem i 500w zdroj a mohl by jsi tam mit klidne RTX titana

RTX2070 dokaze v RDR2 @ FHD stabilnich 60fps s rezervou na High, na Ultra bohuzel urcite ne. Otazkou je, jestli by na to stacila RTX2080S nebo by byla nutna RTX2080Ti. Ted jde o to, jak je tohle pro Vas podstatne a jak doslovne to s tim pozadavkem myslite. S RTX2070 to kazdopadne bude slusne hratelne s nastavenim, ktere bude stale vypadat velmi hezky.Mrknete na nejake testy, uvidite sam.

Ten rádobyherní monitor s TN panelem bych si HODNĚ rozmyslel.

U slusne sestavy za tenhle peniz nema samozrejme TN sracka co pohledavat. Patri k tomu nejaky poradny monitor.

Jo, pokud akceptujeme jako danou vec koupi PC za 50k pro FHD hrani, pak tenhle monitor bude fajn.

Tak vycházím z původního výběru a ceny. Jinak bych bral v tohle případě ještě něco širokoúhlejšího. Ale tam už jsme cenově trochu jinde.

Ano, presne tim smerem bych taky postupoval a tam mirila i ta moje poznamka.(Osobne mi prijde byt takova cena za FHD zazitek neprijatelna, ale tazatel muze mit jiny nazor na vec.)

Zrovna jsme koupili 27" nejlevnější zakřivený Samsung, 75Hz, a to HD rozlišení tam ještě docela postačuje, a ten zážitek je docela solidní, až nás to za 4000,- překvapilo. Tady tu cenu navíc dělá těch 144Hz.

Chybí tam chlazení na procesor, taky bych zainvestoval do mechanické klávesnice, jinak OK

Díky za rady. Ten monitor a chlazení ještě proberu. Máte pravdu.