PC sestava 50k

Dobrý večer, Chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na tuto sestavu. Popřípadě co by jste změnily. Jedná se o sestavu na hraní počítačových her. Děkujihttps://www.czc.cz/176433,192244,176895,9968...

Odpovědi na otázku

Ze je i7 na hry ted zbytecna, neznamena, ze se v budoucnu hodit nebude.A ted kritika:Vodnik jen na CPU? O trochu to zvedne mozne takty, ale sam bych volil kvalitni vzduch. Kdyz voda, tak zaroven s grafikou. Pak se mi jeste zda hodne nadddimenzovany zdroj a grafiku bych vzal od Asusu (posledni dobou mam na GB nejakou averzi).

Děkuji za odpoveď. S tou grafikou od Asusu to není špatný nápad. Ještě jsem uvažoval o této základní desce. https://www.czc.cz/asus-z170-pro-intel-z170/...

Jestli planujete Mafii 3 koupit, tak se ta deska urcite vyplati (oproti te MSI ma i par dalsich vyhod).

Stačí tahle Asus Z170A: https://www.czc.cz/asus-z170-a-intel-z170/17... Je to výborná deska, vyšší modely nemají nic navíc.

Právě tuhle desku Z170-A mám.. a doufám, že mi nějaký ten čas vydrží bez problémů.. Mně jen přijde, že ta Z170-Pro má asi lepší zvukovku.. a má de facto jen o 1x usb 3.1 víc než ta áčková..Ostatně výběr je na samotném tazateli. Asus desku taky rozhodně doporučuju.. V nějakém českém článku jsem se dozvěděl(z loňského srpna), že tu áčkovou desku uváděli jako základní model..

Je to druhý nejnižší model řady Signature (níže je jen Z170-E bez plastového bazmeku a D-Sub) - všechny mají nejvyšší řadu japonských kondenzátorů (stejně jako TUF a ROG), nějaké ty přepínače na tichý chod větráků a měly by mít osazené trošku kvalitnější patice než základní modely (údajně lepší přítlak a více zlata - je to diskutabilní).

btw: pokud jde o USB 3.1, stejně je to USB 3.1 Type-C Gen 1 s čipem ASMedia 1142, protože Gen 2 jsou až ty od Intelu s čipy Alpine Ridge umožňující Thunderbolt.http://images.anandtech.com/doci/9485/Thunderbolt%203... Vtipný je rozdíl v ceně - mělo by to být pár stovek, ale desky s tím čipem stojí skoro dvojnásobek.

Mám 35 her, které zabírají místo na disku 1,2 TB, bude ti do budoucna stačit 1 TB disk? Vodníka bych radši volil 2 x 120 cm fan, zdroj stačí 500 - 550 W

Nenazrane hry ;)Se zdrojem souhlas. Vodnika na procak by nebral, do budoucna to muze znamenat starosti a diky prasopaste pod IHS si tim moc nepomuze. Paradoxne bude vzduch pres Noctuu dokonce tissi.

Děkuji všem za odpoveď. Podle toho co píšete si myslím, že bude lepší vzduchové chlazení. Nejspíše ho vezmu od firmy Noctua.

Noctua je jasná kvalita.. ..ovšem nebyla by ani špatná volba SilentiumPC Fera 3 https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224... .. tenhle kousek se Polákům povedl..

https://www.czc.cz/176320,173348,176239,1881... Pokud je to jen na hry, tak LGA1151, pokud bys chtěl i práci s videem, tak potom LGA2011-3 (příplatek asi 4000 Kč a bude mít nižší výkon na jádro - vadí některým neoptimalizovaným hrám). Vodník je zbytečný, Ninja 4 je asi nejlepší chladič na trhu - zvládne i 250W přímotopy od AMD, takže Intel uchladí i s prstem v nose.Paměť stačí 1 kus 16 GB DDR4-2400, časem dokoupíš druhou.Grafiku bych vzal EVGA GeForce GTX 1080 FTW DT GAMING ACX 3.0 08G-P4-6284 a flashnul ji na vyšší model 08G-P4-6286 (oba mají stejné PCB, liší se takty asi 100 MHz a 2 000 Kč v ceně).Intel SSD 600p mi nepřijde jako nejšťastnější volba. Je to sice NVMe, ale s TLC a malou SLC cache - při náročném využití jde výkon do kopru. Buď bych osadil Samsung Pro a řešil jeho chlazení, nebo se vykašlal na experimenty a dal klasické SSD Crucial MX 200 nebo OCZ ARC 100. Bude stát méně a výkon bude srovnatelný.Datový disk bych dal 3TB WD Red (oproti klasickým má delší záruku a tichý chod) a zvážil jej uložit do boxu Scythe Himuro.Zdroj bych doporučil Corsair RM650x (stojí ale 3 000 Kč) - oba mají desetiletou záruku u výrobce. EVGA je Super Flower platforma Golden Green - tedy velmi kvalitní zdroj.Do výběru skříně ti kecat nebudu, ale dalo by se tam ušetřit.Všeho všudy jsme na 51 007 Kč včetně krabicových Windows 10.

Hmmm.. Ten chladič se mi libí..

Samozřejmě Noctua je Noctua. Scythe má obvykle ostré hrany, je třeba ho nasazovat a dotahovat opatrněji, nemá gumové pásky na tlumení vibrací ventilátoru a ventilátory nejsou tak dobré (byť jsou o dost lepší než třeba u Silentium PC a Arctic Cooling). Ale podle testů je to nejlepší poměr cena/výkon v té nejvyšší kategorii.

Děkuji za radu

Pěkné...tedy až na ty pomalé ramky. Někde byl test i7 6700k a minulé generace i7 K...s ramkou taktovanou nízko a rozdíl ve hrách nebyl. Pak tam k i7 6700K dali 3200MHz ramky a byl najednou rozdíl 20%.

Tak to nemůžu najít, ale vypadá to jen na nárůst výkonu iGPU http://hexus.net/tech/reviews/ram/85259-co... s GK 980 to dělá v GTA V 2fps.

aha, u integrovane grafiky se to pochopit da

Skutecne? Chtel bych ten test videt.

Blbost, větší smysl má použití Dual Rank. Tuším, že OBR u nějakého svého testu prokazoval, že u DDR4 od nějakých 3 000 MT/s naopak začne propustnost mírně padat dolů. S vysokými frekvencemi narůstá počet chyb a řeší se to v zásadě až u víceprocesorových serverů s ECC (které ale stejně neumí víc než 2 400 MT/s).