PC sestava 20.000kč na hraní a sledování TV

Zdravím, předem se omlouvám za dotaz. Budu si pořizovat nový PC. Budu na tom hrát World of Tanks, Call of duty a sledovat TV na Avermedia TD310.Programovat ani stříhat videa, nebudu, ani CAD programy.Cena kolem 20.000kč i s Windowsem. Nechal bych si ho sestavit v CZC.https://www.czc.cz/5oe81qhneehe2a5qj20vu611j...

Odpovědi na otázku

Jedině co bych asi vyměnil je vzal bych lepší desku (https://www.czc.cz/msi-b450-tomahawk-max-amd... - má mít podporu i ryzenů 4000) nebo rovnou desku B550 kde to je 100%. Kdybys v budoucnu potřeboval vyměnit CPU za silnější (8 - 12 jader se může hodit). Bazary toho budou za 2 roky plný.Pak bych ještě vzal jinou grafiku - 1650 Super. Třeba tuhle https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1650-supe... Lepší deska +800kč a grafika +700kč. Windows bych vzal někde z Aukra za 200kč (asi to není úplně legální). Nebo pokud máš starší licenci.

https://www.czc.cz/3ajun84dtugl180dsrg6kcrk7... +https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... nebo pokud máte doma štítek s w7 či w8, tak upgrade na w10 je stále zdarmapokud najdete štítek tak zbyde na lepší grafikuhttps://www.czc.cz/btuobgvniignl82upjprheoqe...

To by taky šlo, ale ten Ryzen 3 3300X nikde není

Snad během příštího týdne by je měli začít naskladňovat.Co jsem tak zachytil.Uvidíme. Je to docela ostuda.Toto byl jen návrh a pokud tazatel nepotřebuje PC ihned, tak do měsíce by to snad mělo být k dostání.Když jsem kupoval 2080Ti, tak to také bylo v režimu "pořadníku" (nedostupná).Sem tam se objeví skladem kousek a pokud ho máš zamluvený (objednaný), tak ti ho pošlou.

Tazatel PC nepotřebuje hned. Deska s podporou Ryzenů 4xxx by stála už dost .

https://www.czc.cz/msi-b450m-mortar-max-amd-... Pod bych nešel.Nejde ani tak o podporu Ryzenů 4, ale o napájení.Do toho Tomahawku/Mortaru můžeš dát i 3900X (i když já osobně bych do toho nešel), a VRM udržíš v dobrých teplotách.Nakonec otestovanou ji mám s 3800X (Tomahawk), kde drží teplotu VRM do 60-ti °C.U tebou vybraného Gigabyte už budeš mít u 3600X+ problémy s chlazením kaskády.Pokud se časem rozhodneš pro výkonnější procesor, pak by nevhodné šetření pár stovek na desce mohlo vést ke zbytečným problémům.Pokud opravdu nechvátáš, tak místo 3600 vezmi tu 3300X.Ve hrách ti dá to samé, a je levnější.2600 už bych nebral protože i 3100 je na hry lepší, přičemž je o 1000 levnější.https://www.czc.cz/amd-ryzen-3-3100/287209/p... https://www.youtube.com/watch

To jsou současné Gigabyte desky až tak moc špatný ? Zrovna ten Aorus Elite bych očekával že to bude co se týče VRM lepší.

O těch procesor popřemýšlím.Já mám desku od Gigabyte , viz. v tomhle dotazu moje sestava a funguje 14 let. Jen byly na ni nafouknuté kondíky,které jsem vyměnil.Byl vyměněn i procesor Athlon 3500+ za 6000+

Athlon 6000+ to už je pěkný muzejní kousek :)

To X za označením procesoru 3300X , znamená co ?

V tomto prípade len vyššiu frekvenciu. Niekedy to znamená 95 W, ale aj tento aj 3700X sú výnimnou. 3900X a 3950X majú 105 W, takže z "X" sa nedá vyčítať ani TDP. Škoda, že to AMD takto mieša.

Pěkný seznam. B450 obecně nic moc.

To se očekávalo.Původně ani podpora Zen2 u B450 nebyla plánovaná.Proto píšu, že ani do toho Tomahawku bych s 3900X nešel.Teď je taková zajímavá doba.Na nákup B550/X570 to moc není, protože ceny (zejména X570 desek) jsou vysoké a nelze počítat s tím, že do nich půjde i další generace Ryzenů (Ryzen 5xxx), protože nové DDR paměti.Takhle, pokud neplánuje v budoucnu přecházet na žravější procesor (90W+), pak klidně ten Aorus vzít může, fakticky může vzít téměř všechno s B450, protože 3300X v zátěži nejde nad 80W, což je na stejné úrovni, jako 3600 (3100 má kolem 60W), ale záleží na tom, jak moc se mu úspora těch pár stovek vyplatí.To je spíš otázka možnosti vrazit do toho za pár let lepší procesor.

Kedy tam pribudnú B550 dosky?

Tak pokud nespěcháte tak bych vzal Ryzen 3 3300X až bude naskladněn. Je to sice 4 jádro/8vláken ale na současné hry to stačí bohatě. Zbytek investovat do lepší grafiky. Jak tu navrhoval kolega - GTX 1660 Super. Desku B450 klidně ten Gigabyte, (ale asi bez možnosti Ryzenu 4000, zaleží na výrobci atd. třeba to nakonec budou podporovat všichni výrobci kdo ví ). 100% vám tam půjdou současné Ryzeny 3000 až po 12 jádro. Nějaká možnost upgradu tam je vždy.

Děkuji za příspěvky. Na té mé sestavě je co špatně?

Především slabá a zcela neaktuální grafická karta. GTX 1660 Super by měla být minimem.

Nebo by šlo vyměnit procesor Ryzen 5 3600 za slabší Ryzen 5 2600

Ne Ryzen 5 2600 určitě ne. Nechal bych takto: Ryzen 3 3300X, B450 desku, grafiku minimálně 1650 Super. Grafika by mohla být lepší (1660 Super), ale ten rozpočet nic lepšího asi nedovolí, jak jsem psal ušetřit by se dalo na windows. Oproti sestavě co máte to bude i tak raketa

Deska nemá kompletně chlazenou napájecí kaskádu - možnost přehřívání, pro budoucí upgrade to taky nebude. Grafika GTX1650 Super je o 20% lepší a novější než obyčejná GTX1650. Z grafik od Nvidie je řada Super lepší než původní série. 1650 Super je takový minimum pro fullHD hraní na 60FPS. Na hraní WOT, Call of Duty (nevím jakou verzi myslíte) jestli Warzone, by to mělo stačit (na WOT určitě). Pokud je těch +1500kč problém, doporučuju šetřit na Windows než na hardwaru pokud to nechcete za rok nebo dva měnit. I když tu grafiku pokud budete chtít hrát nové hry tak vás to stejně nemine.

Tahle už je lepší deskahttps://www.czc.cz/gigabyte-b450-aorus-elite... Moje stávající sestava je :Zákl.deska - Gigabyte Ga-m51gm-s2gCPU - AMD Athlon 6000+GPU - Gigabyte Nvidia 9600GTRam - 3GBSkříň - Eurocase ML 5440Zdroj - Seasonic SS-400ET F3 400W

Ano deska solidní, ale nevím jestli je u ní bude možnost upgradu na Ryzen 4000. Ne všechny desky B450 to mají zaručený, je to omezený velikostí rom paměti (16MB vs 32MB) na desce a taky rozhodnutí výrobce. Třeba ten MSI Tomahawk MAX má 32MB a výrobce se vyjádřil, že se tam nový bios bez problému vejde. Každopádně všechny současný Ryzeny 3000 do ní jdou.

To už by lezlo dost do peněz. K těm grafikám. Ono by šlo procesor vyměnit za slabší a nebyla by potřeba silnější grafika. O těch návrzích na CPU popřemýšlím.Ty LED pásky já tam nepotřebuji.

To je ale hodně špatná úvaha. Ta grafika v tvém původním návrhu má snad nejhorší možný poměr cena/výkon. Ta je špatná k jakémukoliv procesoru.

Koupím PC, za pár roků bude starej a pořád dokola. Co jsem se díval na desky s B550, to už jde mimo rozpočet. Ta deska by mi možná stačila mATX. 2 grafiky nebo 2 M.2 disky tam dávat nebudu.K té grafice. Děkuji za připomínku, vyberu jinou

ziadna to nema zarucene, aktualne je to vo faze JPP (jedna pani povedala..) kde "zarucene" to maju MSI max dosky, ale uverim, az tu bude recenzia s osadenym procesorom. 100% istotu mas iba pri B550 a x570

Ještě mám připomínku ke skříni. Nebo vzít raději Evolveo R05 ?Ještě mě zaujala tahle skříň Crono MT-760i

V této cenové kategorii to máš jedno, všechno to je "plechovka".Ber takovou, která nemá děravou bočnici.

Ta ATX deska je asi zbytečnost,když tam nebudu mít 2 m.2 disky a dvě grafiky.Možná by stačila mATX.

Nevyplatilo by se počkat a koupit desku s B550? Já nevím ,kdy ty Ryzeny 4xxx mají přijít

Mají vyjít do konce roku možná už na podzim. Jaká bude reálná dostupnost nikdo neví. Takže bych spíš počítal až po novým roce + cena určitě bude ze začátku o něco vyšší než Ryzeny 3000. Vzhledem k vašemu rozpočtu 20k je nutný počítat i stím.

Do Intelu se mě jít nechtělo,kvůli těm bezpečnostním chybám co mají jejich procesory.

Poslední věc k desce. CZC tu Gigabyte Aorus M má uvedenou jako herní.

Kterou z těchto skříní byste mi doporučily ?Fortron CMT110A nebo Evolveo R05 Pozn. Píšu to sem,abych nemusel zakládat zase nový dotaz.

Jsem muž, tak snad nevadí když vám doporučím tuto skříň https://www.czc.cz/evolveo-t3/204617/produkt, ono je to v této cenovce v podstatě jedno, tahle má aspoň 3 předinstalované větráky

Ano todle Evolveo T3 je dost prostorný, VGA do 400mm, CPU do 163mm, plno pozic pro větráky do 1000kč slušná volba proto je asi na alze, czc nejprodávanější

Asi ten Fortron. Jako v daný cenový kategorii to je papír všechno. Rozhodoval bych se podle maximální výšky chladiče CPU, délky grafický karty a počtu ventilátorů - kvůli proudění vzduchu (ideálně 120mm 2x vepředu, 1x vzadu, 2xnahoře, samostatná komora pro zdroj dole). Nějaký průhledný bočnice, blikátka bych se vyprdnul. Pokud to máš někde dole za stolem není to potřeba zaleží na tobě, mě osobně jde u skříně o funkčnost chlazení a místo pro komponenty.

U Bohemky tu Fortronku s neprůhlednou bočnicí mají,ale ta je z ruky.Mě se nelíbí skříně co mají ovl.panel nahoře.Ještě jsem se díval na Cooler Master Force 500.Pročtu si recenze.Díky za názory .

Kterou desku z těchto dvou mám vzít ?GIGABYTE B450 AORUS M nebo GIGABYTE B450 AORUS ELITE2 M.2 disky ani 2 grafiky tam nebudou.

Ta druhá je lepší, má kompletně chlazené napájení pro CPU.

AORUS ELITE

V čem je ta Elite lepší mimoto , že je to ATX ? Jak jsem psal 2 disky ani 2grafiky tam nebudou.

Díval ses vůbec na jejich fotky? Jediný zásadní rozdíl (kromě velikosti) je, že ta Elite má kompletně chlazená napájení pro CPU - což je lepší.

Já viděl rozdíl jen ve velikosti desky a v počtu M.2 slotů.

Jaký máte názor na tuhle grafiku, mám ji vzít nebo jinou ?https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-gtx-1650...

To záleží co od ní chcete? Nečetl jsem minulé příspěvky, takže nevím souvislosti, ale předpokládám, že vám radili jít do R3 3300X a zbytek financí dát do grafiky. Tedy alespoň GTX 1650 Super, místo toho vašeho výběru.Osobně bych tu grafiku nechtěl. Ne v tomto provedení. Má mizerné chlazení a při zátěži bude neskutečně hlučná. Jeden větrák a malinký hliníkový chladič bez heatpipe to prostě neuchladí. Ne bez toho, aby větrák jel na velmi vysoké otáčky a z grafiky nešly zvuky jako z proudového motoru letadla. Osobně mám rád u PC ticho. Pokud vám ale při hraní nevadí hluk, tak je jedno co vezmete.

Tahle je lepší .Také nechci,aby byla moc hulčná.GIGABYTE GeForce GTX 1660 D5 6G

O něco ano, rozhodně to je určitá možnost. Ale za ty peníze můžete koupit ty nejlepší a nejtišší modely GTX 1650 Super jejíž výkon je velice podobný (byť ne všude 6GB paměti vs 4GB se občas projeví). https://www.youtube.com/watchPokud GTX 1660, tak osobně bych šel opět do verze Super, nikoli základní.Záleží ale na financích a celkové sestavě. Do 20tis si moc vyskakovat nejde, zvláště když to má být i s OS, TV kartou a bůh ví čím ještě. Monitor se do toho doufám nepočítá. Jaký je tedy plánovaný současný výběr všech komponent?

Bude to čistě bedna.TV kartu mám a monitor taky

Ještě k procesoru. Jaký máte názor na Ryzen 5 1400 ?

Do Zenu 1 by som dnes už nešiel.

Neřeš blbosti a kup 3300X.

S tím rozpočtem a zaměřením na hry nemáte moc možností. Buď si připlatíte za R5 3600, ale to už bude trochu problém nacpat s rozumnou grafikou na hraní do 20tis, případně skončíte u R3 3300X (pokud ho seženete), osobně bych se nebál jít ani do trochu horšího R3 3100, který dostupný je. Ušetříte oproti R3 3300X ještě dalších pár stovek a rozdíl 3600 vs 3300X vs 3100 bude ve výkonu ve hrách v kombinaci s grafikou cca do výkonu GTX 1660S naprosto identický, případně pár náhodných rozdílů v některých náhodných hrách.U Intelu jediný CPU, který lze momentálně doporučit na hry, je 10600K s tím, že koupíte "Z" desku a budete taktovat. Ale to je mimo váš rozpočet. Případně ještě 10700K, nebo 10900K. Všechno mimo váš rozpočet a spíše než rozumný kup je to pro fanoušky a pro ty, kteří chtějí nejvyšší výkon bez ohledu na cenu a další parametry.

Já bych se chtěl omluvit za to spamování. Jen se v tom nevyznám.

Komu není rady, tomu není pomoci.

Že já vůl se tady na něco ptal a že mám tady účet.