PC Sestava - Zhodnocení

Dobrý den, sestavil jsem si finální verzi PC sestavy a proto bych se chtěl zeptat těch zkušenějších na jejich názor. Jde mi hlavně o to, jestli je zdroj dostačující a jestli bude všechno pasovat jak má. Děkuji za odpovědi, námitky, návrhy a rady.http://www.czc.cz/101084,130607,152568,1800...

Odpovědi na otázku

Bude, zdroj v pohodě stačí, vzal bych ale gtx 960, bude stát ani ne o 1000 víc a je tam dost rozdíl... dát 4,7k za gtx950 mi přijde fakt dost

Proč jdeš do Haswelu ? Skylake by byl lepší podle mého soudu.

I na hraní?

Jestli se musi opravdu setrit, je Haswell lepsi volbou. Pokud bych sel do Skylaku, tak se vyplati vyhodit vic za desku, aby mela M.2, eSATA a USB 3.1, jinak pro budouci upgrade zustane vyhodou jen DDR4 (upgradem myslim vymenu desky, protoze socket intel meni skoro rychleji nez ja fusekle).Zastavam nazor, ze je lepsi plnohodnotny Haswell, nez Skylake na osekanem zakladu.

Koukam, ze tu se mnou moc lidi nesouhlasi, ovsem kdyby jsi cetl o tom co ma vyjit v budoucnu, budes vedet ze budou desky series 200 a to s 1151, kam das i skylake! prijde mi to ze nekdo ma haswell a tvrdohlave ho tady propaguje, pritom jde jen o jeden pin napajeni vice , mezi haswellem a skylake. Daleko vetsi parametr ma deska s jinym cipsetem a podporou inovaci co na B85 neni proste nikde. nemluve o propustnosti RAM, je to jiny level PC, najednou.

Osobne bych dneska taky stavel na Skylake, jen by me neco podobneho prislo o asi 1500 vic (procesor o +-500, deska o litr - pomer cena/vykon i cena/vybava ve prospech Skylake). Z puvodniho navrhu na me kouka snaha postavit slusny comp za minimalni naklady a to se (az na drazsi typ 950) povedlo.To ze 200 series by mela byt se socketem 1151 vim, ale co prijde pak? Asi dalsi zmena, a kdo meni procak ob generaci?Jen doufam, ze ta dvoustovka nebude jen facelift s par doladovackama. Uvital bych hlavne header USB 3.1, proc se ty vysokorychlostni porty cpou dozadu, kdyz zepredu jsou praktictejsi?

Asi bych vtal take Skylake, i kdyby to melo bit I3 6100, jinak koupe na rok, nebo se tak spokojit s PC na kancelarske veci. Asi koupit levne a vhodne to bude az 2017, ci 2020, staci se pozorne zacit, primo tady.http://www.zive.cz/bleskovky/budoucnost-u-in... Jinak 950 neni spatna, ale , dle meho nazoru, lepsi nechat grafiku v procesoru a dokoupit uz, novy vyrobni proces, zase bude velky pusun.Grafika by mela byt uz, 3-4q tohoto roku.

mělo bit.. to je mluva... jinak i3 6100 je slabší než 4460... tzn raději hass i5 než skylake i3... ekvivalent 4460 je i5 6400, lépe ale vychází, když už skylake, ta 6500, bude k němu ale o drobek dražší deska a DDR4 paměti...

Jak muzete srovnavat i3 s i5, psal jsem o I3 6100 na zaklade ceny, jiste ze i5 6500 je lepsi, ono ale i i7 7600K je take lepsi, to tady ale nikdo nepopiral.I3 je neco jako I5 2500K po pretaktovani. I5 bez K nema HT, takze vicevlakove aplikace na 4 jadrech budou lepsi v hrach ovsem zadny rozdil, dle testu i tak naprosto stejny.

Zda to bude i5 Haswell nebo Skylake, je celkem jedno. Výkon je podobný, Skylake vyjde trochu dráž. Ale určitě bych vzal GTX 960 (nebo R9 380), nestojí o moc více. A rozhodně raději i5 Haswell, než slabší i3 Skylake. To je vyloženě blbost.Na CPU bych dal HE922 / HE924, bude to tišší a teploty budou nižší. Ale to jde dokoupit i časem.Pitomých 8GB ale určitě nekupuj jako 2x4GB. Nemá to žádný praktický přínos, jen to zbytečně zabere dva sloty.

GTX 950 za ty prachy je zlodějina !!!