Pc sestava - na výpočty

Dobrý den,chtěl bych touto cestou pomoci při sestavení PC.PC chci na výpočty. Cena cca 60 -70tis. Program neumí využívat rychlost grafické karty, proto ani není v seznamu a ani na pc-hry využívat nechci (max časem). Case se mi líbí kvůli její velikosti, větrání a přístupnosti do case. Ostatní komponenty jsem vybral podle citu ale nečetl jsem žádné recenze, takže nevím jestli jsou dobré nebo nikoliv. S tím bych potřeboval pomoci právě od zkušenějších.zde je moje stará sestava https://www.czc.cz/cj43d11opcgia8jd0vkksrtju... chci aby nová byla alespoň 2x tak rychlejší (měl jsem procesor přetaktovaný na 4,5 a dodnes vydržel - jel většinu času na 100%)Nový procesor bych také chtěl přetaktovat na těch 4,5. Snad to půjde. Budou paměti ram fungovat?Zde je nová sestavahttps://www.czc.cz/7863m7rqdehqf80e9ib5ks0h2... Moc děkuji všem za pomoc

Odpovědi na otázku

Co to ma pocitat?

Genetické algoritmy

To je ale kravina

Děkuji za konstruktivní odpověď a pomoc

Takže jde čistě o CPU výkon? Nechceš jít rovnou cestou dvouprocesorové desky?https://www.czc.cz/supermicro-mbd-x10drl-i-o... https://www.czc.cz/asus-z10pe-d8-ws-intel-c6...

V té tvé sestavě navíc dost rozhazuješ za blbosti. Ale pokud koupíš 2x E5-2630 V4, budeš mít daleko více výkonu dokonce než s jedním i7-6950X (natož pak i7-6900K) i bez taktování a spotřeba bude podobná.

Ten E5-2630 v4 vypadá dobře. Ten jsem ani nezaregistroval - asi jsem ho něčím vyfiltroval. A ten se dá ještě dále taktovat? Šel by takt 3.1 ještě zvýšit?Co dále by jsi doporučil? Určitě chci využít co nejvíce paměti ram tzn těch 128gb.

Taktovat nejde a ani to není žádoucí. Snižuje to stabilitu. Ale pokud program bude zvládat dva CPU, tak výkon dvou Xeonů s celkem 20 jádry (40 vlákny) bude úplně jinde, než vyhoněné i7 s 8C(16T). A nezapomeň na grafiku. Pokud to nepojede vyloženě přes vzdálenou správu, tak platforma 2011-3 nemá integrované grafiky, jako to i7-2700K, co máš teď.SSD bych volil nějaké MLC. TLC bych se vyhýbal, dokud to jde.

No jo vlastně takže plus grafika když tak. Ale to není takový problém dokoupit nějakou rozumnou.A jaký procesor by jsi doporučil, kdyby program neměl podporu multi cpu? Takže raději disk tento? https://www.czc.cz/samsung-ssd-850-pro-256gb...

Přetaktovat šli svého času Xeony E5 pro jednoprocesorové mašiny přes násobič, jako K-modely i5 a i7. SuperMicro a Asus mají ale u vybraných modelů fičury, které umějí vynutit Turbo pro všechna jádra.btw: Dualsocket ATX je blbost je třeba brát SSI-EB - ty pro ATX jsou na brutální průtok vzduchu do serverovny a topí jako kamna.

Ano čistě jen CPU výkon.Nad dvouprocesorovu deskou jsem také uvažoval ale zatím mi z podpory neodpověděli na to, jestli program bude umět pracovat se dvěma cpu, jestli uvidí oba dva (dostal jsem odpověď pouze na to, že grafiku to využít zatím neumí - je to plánováno až do budoucna). Jenže zde by byl problém ten, že i7 nemají multi cpu konfiguraci co jsem zjištoval. Asi jedině jít cestou xeonu ale nvm jestli potom se vůbec rozpočtově rozumně vlezu. Navíc program někdy (u jistých výpočt) počítá lépe s menším počtem jader ale za to větší frekvencí. Tzn. vlastně bude lepší 8jader s 3ghz než 12jader s 2ghz.

Jde o to jestli to umí používat víc jader, pak by mělo být celkem jedno, na kolika CPU ty jádra jsou. Jinak jsem v tomhle dost zvědavý na AMD Zen. Jasně, hory doly naslibovali už u Bulldozeru a jak to dopadlo… Ale jestli se Zen povede, mohl by na takový typ výpočtů dost zamíchat kartama :)

Dvojnásobný výkon je těžké získat. Pokud nepřetaktuješ, bude v jednovláknových aplikacích zamýšlený nový procesor spíš méně výkonný než původní. Ve vícevláknových aplikacích získáš tak 40 % výkonu navíc. Stojí ti to za ty peníze?

Navíc tenhle Broadwell-E není na taktování tak dobrý jako bývaly Sandy Bridge procesory.Nechceš počkat na Skylake-E? Třeba bude zase na taktování dobrý.

Mam dve možnosti:1) https://www.czc.cz/176319,178848,195165,1852... 2)https://www.czc.cz/188179,183539,100118,1059... Druhá je na Xeonu. Dvouch xeonech . Osobně odporučim aspoň nějakou grafiku. Pochybuji, že nějaký z těch procesorů GPU má.

Špatně! Dualsocket deska MUSÍ mít zdroj s nativně osazeným 2x EPS, pokud to dáš do redukcí, ucítíš za chvíli spálenou bužírku.Nejlevnější je tuším Corsair RM850x.

Aha, dobré vědět. Takže něco také https://www.czc.cz/seasonic-x-750-750w/71430... ?

Proč sa mi zdá, že je něco zle? Když si otevru horní odkaz, tak tam naskočí zlá sestava. Správná je s X99 deskou, I7 6900K a 64GB RAM.

No ta první sestava mi přijde popravdě skoro jako moje stará sestava co mám dnes... né-li stejná s tím Intel Core i5-6600K nebo se pletu moc? A u druhé sestavy je již úplně jiný procesor než jsi před chvilkou doporučil? Původně jsi říkal at raději zvolím E5-2630 v4 a ted je tam E5-2630v3 nebo je něco špatně?Jako pokud mají přijít nějaké nové generace procesorů, které budou lepší a nebudou drahé jak raketa, tak samozřejmě raději počkám. Samozřejmě chci aby nákup měl smysl.

Vím, žes o tom nevěděl, ale: ''Proč sa mi zdá, že je něco zle? Když si otevru horní odkaz, tak tam naskočí zlá sestava. Správná je s X99 deskou, I7 6900K a 64GB RAM.'' - muj prispěvek.

Jo... Mě to udělalo 2* stejnej odkaz!

Tu jednu sestavu som skutočně navrhl, ale nebola určená pro teba. CZC asi popletlo odkazy Základy té sestavy 1. (nechce se mi ju dělat znova )Intel I7 6900KMSI X99A RAIDER - Intel X99Crucial Ballistix Sport LT White 64GB (4x16GB) DDR4 2400Crucial BX200 - 480GB

Ok nemusí být odkaz stačí jen ten typ takže pokud nebude podpora multi cpu tak mám jít do toho 6900k?Deska a disk vypadají dobře.Proč ramky doporučuješ právě výše uvedený model crucial? Jde mi o to, že jich do desky mohu dát tím pádem jen 64gb za mnohem více peněz... corsair co jsem měl já stál méně a bylo ho více (128gb) a měli i větší frekvenci

Ta deska má 8 RAM slotů, ne 4. S Curcialem mam lepčí zkušenosti. A pak, levnější som nenašel. Dražší jsou, lebo já tam mam 64GB (dohromady) a ty len 32GB. Ty máš ve dvou modulech 16GB, já ve čtyrech modulech 16GB.

Tady je pro inspiraci něco, co jsem navrhoval v minulosti na práci s grafikou: https://www.czc.cz/188523,159752,155858,1733... Vlákno je k tomu zde: http://www.zive.cz/poradna/pc-sestava-pro-pr...

Jsou 3 varianty:1) bazar E5-2670 + 128 GB DDR3 ECC REG + MB Intel (nejde jí upravit EFI a přidat podporu bootu z NVMe); variantu je možné nakoupit po částech samostatně a koupit někde bazarové SuperMicro X9DAi a přidat mu podporu NVMe http://www.natex.us/Intel-S2600CP2J-Dual-E5-2... 2) Předpřipravená Workstation, dokoupit disky, procesory atd. (co přesně je v bodě 3) http://www.softcom.cz/eshop/supermicro-mid-towe... 3) Komplet si to nechat sestavit, hotová workstation bude hodně přes rozpočet. Desku bych volil buď SuperMicro X10DAi ze Softkomu nebo Asus Z10PE-D8 WS (přijde mi ale horší z hlediska rozšířitelnosti). Grafika záleží dle využití - možná bude stačit integrovaná, možná bude fajn projít bazary a kouknout po původním Titanu (tu a tam je za 5000 Kč, pokud využiješ CUDA, je to dobrá volba, ovšem jsou bez záruky, podělat se mohou vždycky) nebo GTX 580 3 GB (často EVGA, cena okolo 2000 Kč, jinak platí to, co u bazarovýho Titanu). Case je velmi tuhý, o levnějším SSI-EEB/CEB nevím. Jiné NVMe SSD nemá smysl - u Ťamťunku bys musel řešit chlazení.https://www.czc.cz/188523,160552,155858,7148... Poznámka: To co jsem navrhnul je ideální případ - nedělám si iluze, že bude třeba jít cestou kompromisů. CPU+FAN 2x (chladič nacpeš i větší, ale nedělej to http://aukro.cz/chladic-cpu-coolink-corat... ), RAM 4x nebo lépe 8x (podle peněz), počet HDD ber podle potřeby, ale navrhuji vzít tři kusy a udělat SW RAID 5. Pro 9cm větráky jsou tuším tři pozice u disků a dvě na bočnici, výfuk pod zdrojem je 12 cm.

A nechcete v této cenové relaci, obzvlášť pokud CPU jede dlouho na 100%, ECC paměti?Nepíšete, o jaké výpočty je, jak záleží na chybách, stabilitě a podobně. Ale příplatek za ECC není v enterprise sféře nijak závratný, zato vám dokáže zachránit krk.

Mnohdy jsou moduly ECC levnější, problém může být s cenou desek a omezeností Xeonů.

Nekupoval bych to po dílech, ale vybral bych hotovou workstation. Takhle jsem myslel "příplatek za ECC". Pak nemusí řešit, jestli i7 nebo Xeon, protože to si vyřeší výrobce sám. Ostatně mě u takových věcí nezajímá, co v tom běží, pokud to dělá to, co má

Hotová dualsocket LGA2011-3 bude stát přes stol litrů. Tam klidně i 30 % ceny dělá NBD záruka, protože to jsou poměrně netypické díly, co musí držet v servisních centrech po celým Kocourkově.