PC sestava - klady a zápory této sestavy.

Zdravím:) Chtěl bych se zeptat co říkáte na tuto sestavu popřípadě vaše názory co by jste změnili.PC potřebuju hlavně na hry a střih videii.Sestava: http://www.czc.cz/fb8pnok13ug399eqrq1vidsqq... Diky za rady:)

Odpovědi na otázku

Dobrý bych řekl, ale nevím proč tolik šetříš na základní desce a máš tak drahou skříň zbytečně.

uvažoval jsem ještě nad touhle http://www.czc.cz/asus-vanguard-b85-intel-b... můžeš doporučit jinou skřiň nebo základovku?

Ten CPU nejde nijak taktovat, takže i ta, co tam máš stačí (pokud má vše, co potřebuješ). B85 ti pouze neumožní upgrade na nějaký "K" CPU. Ale to bych neřešil, protože upgrade z 1230V3 na i7-4770K se stejně moc nevyplatí (nárůst výkonu za to stejně nestačí).Skříň FD R4 je výborná, mohu jen doporučit.

Nejsem žádnej expert ,takže jak přijde nějaký profík ,tak my to určitě zkrtitizuje :D Ale přijde my ,že skříň je přehnaná ,klidně by jsi mohl ušetřit na ní a zase na základovce trošku připlatit, já osobně bych dal toto :http://www.czc.cz/zalman-z9-plus-cerna/8589... http://www.czc.cz/asus-z87-a-intel-z87/1304... PS: ta základovka by stačila i o 1000,- levnější ,ale když jsi teĎ ušetřil ten 1 litr na skříni ,tak proč to nedát do základovky ... Ale stačí i nějaká za 2000,- třeba Asus B85 Plus ...

Z87 je ti k ničemu. Xeon vydrží nejméně 4, možná 5 let. Někomu možná i déle... Z těch 5 let tam dáš co, když budeš mít desku Z87?? i7 4770k? By sis moc nepolepšil, jelikož Xeon E3-1230V3 i V2 jsou na špici výkonu cenově dostupných procesorů 3. i 4. generace.

Jo, proč ne. Pokud bys chtěl něco ušetřit, tak 1230V2 + deska Z77 vyjde levněji a díky možnosti mírného OC na 3,7GHz + 4,1GHz turbo bude výkon o chlup vyšší. Dále SSP-550RT odvede stejnou službu za nižší cenu. Ale pokud chceš něco lepšího, tak je G dobrá volba.

Bez výhrad.Skříň určitě nechej, na ní bych nešetřil.

Ta skříň je fakt špička, akorát bacha při sundávání předního plastového krytu pro přístup k ventilátorům, je to tam na takové plastové vymačkávací čudlíky a ty uletí jak řepa ani se nenaděješ

Procesor - dokud to jde, sáhl bych po E3-1230V2Chladič - blbost. S přehledem Gelid Siberian nebo Silentium Spartan.HDD -blbost, to že máš SSD neznamená, že se dobrovolně vzdáš téměř 100MB/s sekvenční přenosové rychlosti. 7200.14 od Seagate za stejné peníze a je to OK.Jinak fajn sestava.

Přikláním se k Silentium Spartan - jinak je docela škoda, že ho mají v tak málo obchodech.

Za mě dobrý - spíš bych volil trochu dražší desku s ohledem na zbývající komponenty a trošku líp uspořádané konektory, případně lepší síťovky nebo DisPlayPort (pokud to hraje roli):-- MSI Z87-G41 PC Mate (kromě dobrého layoutu nic zajímavého)-- GIGABYTE Z87-D3HP (Intel LAN)-- ASUS H87-PRO (má DisplayPort)A paměti spíše jinou značku než A-Data - třeba Crucial nebo Kingston (pokud máš s touto značkou dobrou zkušenost, tak neřeš).