PC se začne "túrovat" při startu a nezapne se

Dobrý den, dnes jsem pracoval na PC a z ničeho nic jsem dostal modrou smrt, která velmi rychle (2s) zmizela, takže nemám error code. Teď PC zapnu a do monitoru nejde žádný signál a po zhruba 1min PC začne doslova túrovat a hrozně hučet a zrychluje a zesiluje tento hluk. Prosím o pomoc, vždy to raději vypnuy protože to je opravdu velmi hlasitý zvuk, nikdy jsem s tím neměl problém. Ještě před tím jsem se snažil dostat do BIOSu přes UEFI firmware reset (držel jsem Shift a dal restart pro přístup do toho "nouzového režimu"), dostal jsem se do BIOSu, ale nešel ničím ovládat, USB klávesnice nefungovala a nešlo nic zvolit, tak jsem podržel tlačítko na vypnutí, může to být tím?Komponenty:CPU: Intel i5 3570GPU: RX 560 OC, výrobce Asusdeska a zdroj jsou Stock od HP, PC je upgrade série HP Compaq Elite 8300

Odpovědi na otázku

Že by větrák CPU.

To by PC nenaskočil? Mám černou obrazovku a nejde nic dělat

No tak to PC otevři ať víš odkud ten zvuk jde.

Vychází to ze zdroje, určitě nebudu zkoušet "kam až zvuk dojde", bojím se, abych nepoškodil PC.

Odpoj grafickou kartu, odpoj disk a CD (pokud je), monitor zapoj do základní desky. Uvidíš, jestli bude problém pokračovat.Pokud stále stejné, v dalším kroku připoj jiný zdroj.

Mám pocit, že problém je opravdu ve zdroji, z něho vychází ten zvuk, jako když letadlo startuje a nabírá rychlost.

To je zrejme prvý zdroj, ktorý chce odletieť a už sa nevrátiť.

Nejradši bych ho vyhodil no, aby se proletěl, jenže tam jiný nejde napasovat, HP to má vychytaný, abys tam nedal cizí hardware. Už kvůli GPU jsem musel udělat díru do bedny :D

Ale i tak tam můžeš připojit jiný zdroj, jen ho budeš mít na odzkoušení mimo bednu.

Je možné, že jsem ho přetížil? Připojil jsem totiž SSD disk a zdroj je jen 350WKaždopádně zkusím jiný zdroj

Spotreba SSD je zanedbatelna. A skutecny kvalitni 350W zdroj utahne i dost velmi vykonnych hernich sestav. Jenze HP do toho dava smejdy, ktere ve skutecnosti 350W neustoji, ani kdyz jsou nove.

Původní zdroj HP dá kolik 350W? Nejspíš to zabalil a i při snížení zátěže už PC nenaběhne.Do HP sestavy jde dát ATX zdroj přez redukci - https://www.amazon.com/COMeap-Power-Adapter-Work...

Ano, 350Díky moc

... kup si jiný a normální PC /sestavu/ a tuhle "plečku" vyhoď a už sem nic nepiš, protože z kancl PC /pro firmy, třeba HP/ se "herní" PC nedělají, a pokud sis to do teď myslel, tak jsi idiot a pro příště víš, že PC se staví a vybírají na míru danému účelu ... /účelem tvého HP PC byl kancl bez GPU a neměl jsi tam tu RX 560 OC vůbec ani strkat/ ...

Haha moc jsi mě pobavil! I tak díky za komentář

Ona je to dobra rada. Moudrejsi by si ji vzal k srdci, Vas aspon pobavila.

Update:Všechno jsem rozebral a zase složil, zjistil jsem, že vše v počítači se rozhučí na maximum- zdroj, CPU fan, i fan z bedny všechno hučí jak jen může.... Nic nenaskočí, žádný signál ani po resetu BIOSu (držel jsem to tlačítko pro reset CMOS a pak vyndal tu "minci")Ví někdo, co dál? Nebo to mám zabalit a koupit novou mašinu?

Servis.Bude potřeba postupně nahradit současné komponenty jinými a zkoušet.

1. Baterka se vyndává jako první a až pak reset.2. Je možné, že ti "jen odešla" některá z napájecích větví. Vyzkoušet s jiným zdrojem /viz Semtam/.3. Tu "minci" si dej třeba do prasátka. Prasátko budeš tak jako tak potřebovat.