PC se snaží bootovat ze sítě

Zdravím,mám problém při spouštění počítače.Vždy když ho zapinam tak mi vyskočí černá obrazovka a na ní je napsáno:Realtek PCIe GBE Family Controller Series v2.38PXE-E61 : Media tes failure,check cablePXE MOF : Exiting PXE ROMERROR : No boot disk has been detected or the disk has failedJe potřeba koupit nový disk,nebo se s tím dá něco dělat ? Děkuji//Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

PC sa snaží bootvať zo siete. Pozri sa do BIOSu a zisti boot order, alebo niečo na ten spôsob. Na 1. mieste by mal byť HDD ak ho BIOS vidí. Ak nie, zrejme vadný. Na takéto situácie je dobré mať HBCD, DLC, alebo linux. distribúciu. Z takého OS zistíš v akom stave je PC (hlavne HDD).

V Boot order to vypadá takhle : UEFI Boot Sources USB FLOPPY/CD ATAPI CD/DVD DriveLegacy Boot Sources Hard Drive SATA0 Network Controller (Realtek PXE B06 D00) ATAPI CD/DVD Drive USB Floppy/CD

V tom případě bych se ještě pokusil z instalačního média opravit bootování, což by pomohlo při softwarových potížích.Nebo zkus nainstalovat Windows. Pokud instalátor disk nenajde, je v háji fyzicky..

To je jednoduché, pokud se ti to v tomhle nastavení snaží bootovat ze sítě, tak máš nějaký problém s harddiskem a to dost vážný. Tipuju, že ho ani nevidí BIOS

A otázka za 100 bludišťáků: Jak je PC nastavený? Je správně že se o to snaží nebo je to špatně?

Já se vůbec divím, že mu odpovídáte. Expert nenapíše jaké má PC? Systém? Ahci? UEFI a další věci. Odpovědí může být i desítka, včetně vybité baterie na základní desce...

Omlouvám se :) Stolní PCZnačka - HP Systém - Windows 10BIOS - CHI_715.ROM v7.15Procesor intel core i5 2300

V první řadě se podívat do biosu zda tvé PC vidí hdd či ssd...To taky nevíme na čem máš vůbec systém nainstalován. Pokud tvé PC vidí hdd v biosu, podívat se na boot co je nastaveno v první kolonce. Další věcí je zda tvé PC bylo v režimu Ahci či UEFI, dle toho nastavit bios. Po spuštění PC mačkat klávesu F11 nebo F10, ukáže se tabulka spuštění...

Dle biosu i CPU vidím, že to tvé PC je staršího data. Cca 8.let. Vyměnit na základní desce baterku a znovu nastavit bios.

Děkuji,zkusím to a uvidíme ;)