PC se samo restartuje a "kliká"

Dobrý den,mám asi 6 let starý počítač (Win 10 Pro 64-bit, 8 GB RAM, AMD FX-6300 Six-core, AMD Radeon HD 6700 series). V poslední době se občas sám bez varování restartuje nehledě na to, co zrovna dělám, ať už se jedná o brouzdání na internetu či hraní her. Dnes k tomu všemu chvíli "klikal", ale nemohl jsem přijít na to, odkud to vycházelo. A obecně prostě občas "vrní" či hučí. Musím ještě zmínit, že tyto problémy nastaly chvíli po aktualizaci "Fall Creator", tak nevím, zda to s tím má něco dočinění. Teploty jsou naprosto v pořádku, všechny jsou mezi 20 - 50 stupni. Koukal jsem na hlášení chyb a zde je záznam, který mi to hází před každým samovolným restartem. A fatal hardware error has occurred.Component: AMD NorthbridgeError Source: Machine Check ExceptionError Type: 11Processor APIC ID: 0The details view of this entry contains further information.Chápu tedy dobře, že je to něco s grafickou kartou? Nejsem žádný profesionál, takže se zkouším optat zde.Děkuji moc

Odpovědi na otázku

co je tam za desku?

MSI 760GMA-P34(FX) (MS-7641) (CPU1)díky

No moc ideální asi tahle deska pod toto cpu není.

máte cpu přetaktovaný?

To vůbec netuším, co znamená?

Nn, ten výpis nemluví o grafické kartě, ale o chipsetu základní desky. Asi odchází do věčných lovišť. Pro jistotu bych vyzkoušel nějaké live distro linuxu (linux mint, *buntu) pro vyloučení sw chyby (špatný ovladač chipsetu). Pokud PC pojede bez problému, podívat se ve windows, jaký je ovladač k chipsetu - v případě aktualizace přes windows update tento odinstalovat a nahradit ovladačem ze stránek výrobce základní desky a následně zakázat aktualizaci ovladačů prostřednictvím windows update.

Děkuji za radu!Můžu se zeptat, zda by pomohlo i třeba přeinstalování Windowsu?

Pokud to je SW závada, pak ano.Pokud to je HW závada, pak ne.

Nejspíš ti ta legrační deska, která nemá pod žravým FX co dělat, odchází do věčných lovišť. Pokud se ti povede vyloučit softwarovou příčinu (= pokud se po přeinstalování OS bude chovat stejně), tak se připrav na výměnu PC. Rozhodně nemá smysl to opravovat nebo měnit jen desku.