» Poradna » Programy

PC se sám vypnul,

Najednou se objevila hláška, že došlo k narušení bezpečnosti, či co, už jsem to pozapomněl, jak jsem byl v šoku, a že se PC za pár sekund vypne, a taky že jo, ani jsem neměl čas vše uložit. Jak tomu příště zabránit?

Odpovědi na otázku

Predpokladam ze nemas ani antivir ani firewall ani zaplatovany system.

Heh, chytil jsi nějaký zajimavý vireček. Nejlepší bude nainstalovat si pořádný antivirus a proskenovat s ním systém (třeba trial NODu 32- www.eset.cz ). S největší pravděpodobností se ale tenhle škodlivý kód bude pokaždé pokoušet tvůj počítač vypnout po určitém čase po spuštění systému, což maličko zkomplikuje jeho likvidaci. Je proto dobré antivirovou kontrolu provádět v nouzovém režimu (proces viru se v něm nespustí) nebo po spuštění systému hned odstřelit ve správci úloh proces toho viru(musíš ho ale poznat).