» Poradna » Windows (a jiné OS)

Pc se po vypnutí znovu zapne

Mám letitý velmi palčivý problém. Který se mi nedaří řešit. Zhruba při každém třetím vypnutí, se mi pc znovu zapne. Tedy dám vypnout, počítač ukončí procesy, odhlásí se a vypadá to že se na sekundu,dvě úplně vypul. Vzápětí ale naskočí bios a pc se sám zapíná. Běží mi každý den od 11 do 24:00, když se nepoužívá tak je v režimu spánku, večer, + - ve stejnou hodinu se úplně vypne. Dělal to už když byl úplně nový. Starý je teprve pět let.Ano opravdu dávám vypnout. Ne restart. Ne spánek.Ne pc není pokažený. Prosím toto zkusme vypustit. Říct že je vadný zdroj můžu vždycky.Systém pravidelně, každého půl roku přeinstaluji. Dělá to pořád,žádné zlepšení.Slyšel jsem že jsou ve windows primárně nastaveny nějaké noční aktualizace, prý na třetí ráno. Že to může dělat kvůli tomu. Víc nevím. Třeba někdo rozepíše.PROSÍM POMOC už párkrát jsem tu během let psal ale NIKDO mi NIKDY nepomohl. Zároveň buďte soudní, a nepiště zbytečné žblechty asi z nudy. Jestli tu ale bloudí človíček co by dokázal pomoct, budu velmi , velmi vděčný.

Odpovědi na otázku

Může být svod na spínači pro zapnutí PC. Chtělo by to proměřit ohmicky. Můžeš to zkusit tak, že zapneš PC a z MB odpojíš kablík od spínače. Dáš vypnout. Pokud se PC znova nezapne, bude jasno. Jinak ještě zkus vypnout PC a před tím stiskni a podrž LShift. ☺

Pokud se sám zapíná, mohlo by to být i nastavením v Setupu BIOSu: Wake on LAN nebo něco podobného.

Nebo Wake On Mouse

Tohle dělala známému myška od Genius. Koupil jinou a má klid.

Když ho odpojíš od zásuvky tak se taky zapne? Jinak já bych to šel před 5 lety reklamovat(pokud by nepomohl reinstal) a rozhodně bych nikoho neotravoval s tím, že mi něco už 5 let nefunguje a ted to chci opravit. Já bych to tipnul na HW problém, když se to samo ještě neopravilo...

Jak by se měl zapnout, když není zapojen v síti?

Neběží ti v sítí wakeup packet? Mrkni na tuhle problematiku, třeba ti to pomůže. Pak ještě můžeš zakázat wakeup eventy přímo ve windows - nastavení napájení.

Jaký je tam OS? U Win10 občas zlobí fce fastboot, a chová se to právě takto

Když to pravidelně co 1/2 roku přeinstalováváš, tak až to budeš chtít opět přeinstalovat, zkus jiný OS.Nevím jaký tam máš, pokud máš W.10, tak zkus W.7, nebo opačně. Měsíc to poběží i bez aktivace. Pokud to bude dělat stále, tak je chyba v hardware. Pokud to s jiným OS dělat nebude, tak je to nastavení OS.