» Poradna » Windows (a jiné OS)

PC se po vypnutí, režimu spánku sám zapne

Dobrý den, byl jsem tady z dotazem před tím, že mi nešli nainstalovat ventilátory. PC jsem konečně dodělal, a chtěl bych se zeptat. Po vypnutí nebo režimu spánku PC se asi po 5 sekundách zapne. Nevím čím to může být. Zkoušel jsem i před vypnutím vypnout běžící aplikace ve správci úloh a žádná změna. Dřív to bylo v pořádku. Děkuji

Odpovědi na otázku

Deska - Intel h81zdroj - corsair cx 550mram - 16gb ddr 3Windows 8.1procesor - i5 4460grafika - gtx 1070

do příkazový řádky napiš "powercfg /lastwake" a tam zjistíš, co to probudilo

napsalo to - Wake History count - 0

teď to napsalo, wake history count -1 wake history (0) wake source count - 0, ale nic víc, nemohu objevit důvod. Děkuji. Nevíte jak to zjistit, nebo co mám dělat ? Děkuji

Musíš to tam napsat po probuzení.

hned po probuzení jsem to napsal, vypínání jsem vyřešil že jsem ve windows vypnul rychlé zapínání, ale ten režim spánku. Napíše mně to pouze Wake History Count - 1, Wake history (0) a Wake Source Count - 0, je nějáky zbůsob, jak to opravit ?

V BIOSu mám o napájení toto - After Power Loss - je tam Power on nebo OFF nebo last state. Erp tam je potom a automatic Power, vše mám vypnuté

Nemáš spuštěný teamviewer (klidně i v liště)?

nemám, vůbec to nepoužívám

PC hned když se vypne, tak se po chvílí začne zapínat, a když se začal zapínat stiskl jsem vypínač (na bedně a PC se vypl) ale standartně to nejde vůbec, ani ten režim spánku

Já jsem řešil " to stejné " zde: https://www.zive.cz/poradna/nepravidelne-samo... Snad ti něco z toho vlákna pomůže.

Nic nepomohlo s toho, když jdu do toho nastavení sítě, tak to ukaže toto https://ctrlv.cz/uMRE. Co mám zkusit dělat ?

Já mám desktop připojený net kabelem.Jestli máš notebook s WiFi, tak nevím.Ve " Správci zařízení " snad musíš mít nějaký síťový adaptér?

Mám taky deskop

Zkus si dát toto: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}" Na ploše klikněte pravým tlačítkem -> Nový -> Složka -> a nově vytvářenou složku pojmenujte následujícím jménem (kompletně, včetně té podivnosti za „GodMode.“) "Zde jsou asi všechna nastavení ve Win.Jako první skupinu já mám: " Centrum síťových připojení … "Snad něco půjde.

Zde ještě obrázek: https://ctrlv.cz/6ylZ

Teď jsem vypojil vše z PC, a pokud nebyl zapojen USB HUB se 3 porty ve kterém je myš a klávesnice tak vypnutí PC v pohodě, ale režim spánku ne. Nejde to někde nastavit ?https://www.czc.cz/yenkee-yhb-3004-sting-usb...

?

Zřejmě tam něco stále běží na pozadí a režim spánku anuluje. Používej hibernaci.

teď jsem zapojil pc myš bez usb hubu a zase, ty usb musí být prázdný asi

už nevím co s tím, nechci hibernaci, chci PC normálně vypnout.

Můžou za to asi ty USB, dělají to i ty na základní desce, i ty v PCIE USB 3:0 ze zadu. Když mám zapojený třeba klávesnici nebo myš. Tak to zapíná. Když vše vypojím, PC se vypne bez problémů. Ale režim spánku furt nefunguje. Nevíte, jak vyřešit aby v PC mohli být normálně zapojené USB a nezapínalo se ? V BIOSu je vypnutí USB, když to vypnu. Tak mi nepojedou stejnak.

Jenom mě napadlo …Co zkusit nějaký Live Linux a vyloučit tak SW Win.

Linux se mi instalovat nechce, mám hodně dat a nemám kam zálohovat. Ale nevím proč to dělá ? Ale HW chyba to asi nebude. Když mám ty USB vypojene, tak v pohodě. Ale zapojené, to zapíná.

Live Linux nebudeš instalovat na SSD nebo HDD.Jestli máš DVD mechaniku, tak vypálíš ISO obraz Live DVD Linux a nabootuješ z ní. Klávesa asi F12 stisknout na obrazovce BIOSu a vybrat DVD mechaniku.Neinstaluj! Spusti přímo z DVD. Načte se jen do RAM.

Nevíte nějaký odkaz, nebo jak to udělat na flash disk jestli to jde, mechaniku nemám. Z Linuxem nemám zkušenosti. Jak jako neinstaluj ? Jak v tom Linuxu otestují ten režim spánku a vypínání ? Děkuji

unetbootin nebo rufus

Trochu mimo téma: "mám hodně dat a nemám kam zálohovat" = otázka času, kdy o ně přijdeš ;)

Nemate nahodou zapnutou funkci usb wake up nekde v biosu? To by tak trochu odpovidalo Vasemu problemu.

Co to znamená, že jsi "nemohl nainstalovat ventilátory"? Nezačalo to dělat po tom, co jsi do Windows nacpal nějaký ovládací program na řízení otáček ventilátorů?Co to znamená, že to "dřív" bylo v pořádku? Nezačalo to dělat po nějakých aktualizacích? (Mně toto dělala nějaká verze W10 před rokem nebo rokem a půl. Vrátil jsem předchozí verzi, vše O.K., o pár měsíců později jsem aktualizoval a od té doby vše O.K. Zdroj zapínání: power troubleshoter, tedy podobné příznaky).

Ne, ventilátory jsou napojené pouze v řadiči C1, v základní desce nejsou. Aktualizace žádné nebyli. A v BIOSu na všechno zapínání. Atd mám vypnuté. Akorát je tam jestli chci vypnout USB, tak to mám zaplé, a vypínat to rači nebudu abych se dostal, potom vůbec do BIOSu.

Ale zapínají to USB na 99%. Když vzadu nemám žádné zapojené, tak v pohodě. Se to vypne, až na ten režim spánku. Ale zapojím USB, tak problém.

Ten režim spánku nevím co dělá. DVD mechaniku nemám. Jde to na flash disk dát ?

Nevíte co s tím ?

- Jak tady radí otestuj to s Linuxem. Udělěj bootovací flash disk a nabootuj do něj.- Zkus vyresetovat Bios do výchozího nastavení.- Zkontroluj Jumpery na desce podle manuálu desky, zda jsi někde nezapnul jumperem napájení USB po vypnutí PC a Bios ti to nezapíná přes USB Wake up.- Ještě by to mohl dělat zdroj, pokud máš možnost, vyzkoušej jiný zdroj.

Jumpery jsou ty ? Co se do nich připojuje přední panel ?

Nebo ty jumpery jsou na co ?

Když žádné aktualizace nebyly, tak je zkus vyhledat ručně. Problém může být právě v tom, že nemáš aktualizované w.Variantně můžeš zkusit vrátit windows pomocí bodu obnovy do doby, kdy ti to nedělalo. Ale před tímto krokem bych to otestoval s nějakým tím linuxem, aby se vyloučila hardwarová závada. Nebo můžeš do počítače dát jiný disk a zkusit nainstalovat čisté Windowsy.

Zkusím ten Linux, zdroj vadný není.

Standardní postup:Admin konzole cmdpowercfg -energyProstuduj výsledek:energy-report.html Pokud je u zařízení USB poznámka:"Zařízení USB nepřechází do režimu volitelného pozastavení."apod., spáchal admin typické chyby:1) nezakázal automatickou aktualizaci ovladačů;2) nenainstaloval originální ovladače od výrobce, především:a/ ACPIb/ USB řadiče.Zřejmě tam MS WU nacpal své trapné parodie.

USB jsem vyřešil, v PC jsem vypnul rychlé spouštění a pc se aspon už nezapíná. Ale rezim spanku furt nejde. Pc se furt zapina v rezimu spanku, nevíte co mám dělat ? Děkuji

Zřejmě máš poškozené Win. /viz. Nezobrazil se ti síť. adaptér/.Co Linux?Nejlepší bude asi čistá! instalace WIN. /Děláš se s tím už dlouho a měl by si "přeinstalováno./Doporučení: Na data si kup externí HDD. /Bude se ti hodit i v budoucnu. /S dostatečnou kapacitou.//

vadná základní deska

Rád bych znovu otevřel téma. Mám stejný problém - neděje se to vždy, ale pouze občas. Chci hybernovat / uspat / vypnout notebook, což se stane, ale okamžitě se zase probudí. Tento začarovaný kruh nejde opustit dokud nevypnu notebook dlouhým stlačením tlačítka napájení. Děje se to na mém notebooku Lenovo i na notebooku manželky, která má Asus, problém je naprosto identický. Můj je cca 4 roky starý, její necelé dva.Zkoušel jsem zakázat "Povolit časovače po probuzení" - nefunguje.Výpis powercfg -lastwake neukazuje nic, respektive:Wake History Count - 1Wake History [0] Wake Source Count - 1 Wake Source [0] Type: Unknown (4)Nějaké rady co s tím?Díky.