PC se nezapne, větráčky se na 2s otočí

Dobrý den. Dnes jsem skládal pc, ale nenaběhne. Led na desce svítí, po zmáčknutí power buttonu se větráčky na CPU a na grafice asi na 2 sekundy otočí, ale jinak se nic neděje. Dodal bych, že pro 12V 4pin pro CPU jsem musel koupit prodlužovací kabel. Potřeboval bych poradit. Děkuji

Odpovědi na otázku

Jaka sesteva? Jak silný zdroj? Prodlužku maš bezva ale nemáš na desce 6ti pin? Všechny paměti a karty dobře zasunute a zajištěné ve slotech?

dodatek: přidavné napajení na grafice?

Jedná se o starší HW - amd athlon x2 5200+, 4gb ram ddr2, asus m2a74-am se, grafika amd radeon 6670, zdroj 450w. Na desce je 4pin a vše je zasunuté dobře ve slotech.

omg AMD... to je dobře že to nejede teď k tématu... okej a výrobce zdroje? :) Proč jsi sestavoval starší HW? To už nebyl složený? Byly všechny komponenty zcela funkční? I po reset CMOS to nenajede?

zdroj je od Fortron, Vlastnil jsem ještě horší hw sestavu, kamarád se mi nabídl, že mi pošle jeho desku s CPU a ramky z jeho starého pc. Chystám se koupit nový pc, ale do té doby by se mi hodilo toto.Zbytek komponentů bylo z mého pc a zcela funkční.

funguje ten jeho pocitac? nezbavil se jen nefungujiciho pocitace?

Směješ se vlastní tuposti a žereš seno.

Určeno tomuhle úchylovi to seno:kolemjdoucijekkt

podle sebe soudím tebe.. hmm nepřijemné :D

Tohle mi dělal dva roky comp, který byl jinak trvale zapnutý, při každém zapínání. Po deseti až dvaceti pokusech s vytahováním šňůry ze zdroje se povedlo zapnout. Když definitivně kleknul zdroj, s novým zdrojem je po problému. Zkus jiný kvalitní zdroj a uvidíš, ale ber to jen jako zkušenost, příčin může být samozřejmě víc.

To muze byt cokoliv. Od zdroje az po spatnou kombimaci RAM na desce.

U tyhle desky sem sem se tímto problémem několikrát setkal. PC odpoj vyndej baterku jumperem resetuj bios a dej do desky novou baterii.