PC se nespustí

Mám tuto sestavu 7 měsíců stará:Intel® Core™ i5-7400; ASUS PRIME B250M-K; DDR4: 32GB@2666MHz; Palit GeForce®GTX 1050 Ti KalmX; SSD Intel 320, 120GB; Transcend SSD220S - 240GB, Seasonic X-400FL 400W - 6 let starý.Při korektním spuštění PC je vždy doprovázeno cvaknutím relátka ve zdroji.Teď zmáčknu power a nic. Relátko necvakne.Deska je pod napětím. Svítí podsvícení. I jsem zkusil reset biosu a ten se provedl, ale PC nenaběhne. A neroztočí se větrák na CPU.Už když jsem tu desku/CPU koupil, tak se někdy stalo, že nechtěl naběhnout.Zkusil jsem zapnout PC pomocí elektrického propojení pinů (šroubovákem)na desce. Reset biosu takto zafungoval.Než jsem toto koupil, tak předešlý hardware přesně se na konci choval přesně stejným způsobem. Zkusil jsem vyměnit zdroj za nový a bylo to stejné. Nespustil se. Tak jsem očekával, že je v háji deska. Tak jsem koupil nový a se starým zdrojem to hned jelo. Takže jsem si ho nakonec nechal.S novou deskou a CPU se někdy stalo, že na poprvé se PC nechtělo zapnout. A vždy to zafungovalo tak, že jsem vypnul vypínač na zdroji a zase zapnoul a po zapnutí cvaklo relátko ve zdroji a PC se spustilo. Teď však 2 dny ani jednou a 50 pokusů o spuštění určitě. Před těma 2 dny jsem v BIOSu dal na RAM 2933MHz latence na RAM jsem z 16 cyklů zvýšil na 19. Viděl jsem, že přesně s tímto typem pamětí někdo je takto přetáčel a běžely. Osobně nevěřím, že jsem tím mohl něco zničit. Výrobci nejsou hloupý aby to neudělali blbuvzdorné s takovou banalitou. Na napětí jsem nesahal nikde.Tak nevím čím to je. Jestli zdrojem nebo čím. Ale vsadil bych se, že to bude úplně stejné jako minule kdy tam dám nový zdroj a nespustí se.A když půjdu reklamovat desku/CPU, tak už vidím jak mě po měsíci kdy budu zbytečně bez PC řeknou, že je to funguje a je to neoprávněná reklamace a ještě za to budu platit (czc jestli 500Kč nebo tak Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Uf, to je ale elaborát. 1) Jak se vám povedlo na zamčené desce taktovat??? Jinak napětí bývá na auto, takže pokud to potřebovalo, tak si ho to zvýšilo samo, tedy pokud to nějak šlo taktovat (což nevylučuji, ale....)2) Vy máte ramky 2x16GB k takovému stroji a koupíte pod to CPU tak shit desku??? Horší snad už ani nedělají. 3) Kromě toho máte pasivní grafiku a pasivní zdroj. Fouká tam vůbec něco nějaký vzduch který ta deska i zdroj (odfoukne stoupající teplo) potřebují??Tak jako tak musíte zkusit prvně jiný zdroj. Pokud to tím nebude a bude to, jak tvrdíte, deska, tak se příště poučte a nekupujte shity a rozumně to chlaďte.

Raději jsem to popsal detailněji, aby se dalo přesněji vědět správné řešení.Taky jsem se divil. Prostě v BIOSU bylo možnost měnit frekvenci RAM pomocí výběru z komba. Tak jsem tam dal ty hodnoty co jsem popsal.Původně jsem tam měl jen 8 GB RAM. Až velmi nedávno jsem z toho udělal pracovní mašinu a tedy vyměnil RAM za tyto. Proto jsem ani neměl původně potřebu tam dávat pořádnou desku. No rozhodně už si nikdy low cost desku nekoupím.PC je bez fanu a provozuji ho bez bočnice. Teplota zdroje na okam v pohodě a CPU šlo max na 86C.Asi to bude zdrojem. Jen mě dost udivuje, že to posledně bylo naprosto stejné chování a po výměně desky/CPU to bylo relativně ok.Ti ze mě budou mít radost až si zase půjdu pro ten samý zdroj a pak jim ho ve 14denní lhůtě zase vrátím bez udání důvodu. :D :D Samozřejmě na to použiji už jiný internetový obchoďák. :D

Tak je tu nějaký vyšší možnost, že by se to tím OC upálilo? Když je to shit teska, tak jsou třeba tak mimo, že jo. Pak bych si ušetřil dost času a poletování s kolečkem ohned zdroje. A místo toho šel vyreklamovat tu desku s CPU. :D

Nemyslím si, asi vím co myslíte, že jste s těmi ram udělal. Ty ram mají asi více profilů a deska vám je dovolila použít. Vy jste prostě vyměnil frekvenci za časování. Nemyslím si, že by to mělo něco udělat.Prvně zkuste ten zdroj. Ostatně co to bylo předtím za PC? Tím, že jste změnil desku a CPU, jste možná také změnil vytížení a pak to mohlo chvíli ještě fungovat. Tohle všechno je ale teorie a bez výměny komponent to neověříte. Jinak ten Seasonic má 7let záruku, takže možná ještě v záruce. Pokud není, tak bych dnes nekupoval pasivní, ale semipasivní. Ten se bude chovat jako pasivní, bude mít vypnutý větrák, ale v případě potřeby ho zapne. Např:https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-550w/... A záruka je 10let.PS: Používat PC bez fanů je pitomost, to si pamatujte. Pokud chcete ticho, tak jich právě kupte hodně a kvalitní, aby běžely na minimální otáčky, tím je neuslyšíte, ale vzduch bude proudit.

Do nastavení pamětí vůbec nevrtej. Na celkový výkon PC to nemá absolutně žádný vliv. Kup normální zdroj s ventilátorem a pokud to ani potom nepojede, tak holt i MB.