PC se nerozbehne

Zdravim, potrebuju poradit a predem se obavam nejhorsiho, prohlizel jsem internet a najednou mi na PC vypadl obraz, jakoby se PC chtelo vypnout nebo ulozit do rezimu spanku. Resetoval jsem ho a nic. Dlouze jsem stiskl tlacitko napajeni a nechtelo se to vypnout. Neslo s tim delat nic jinyho, nez tomu zarazit stavu. Nechal jsem to odpocnout a skusil znova nahodit. Zacaly se tocit vetracky, ale dle myho nazoru na maximum, hodne to hucelo jako jeste nikdy. Obraz ale nenabehl, ani to nepiplo. Zkusil jsem vyndat, profouknout a zandat zpatky RAMky a nic. Na desce mam JBAT, tak jsem ho prehodil, chvilku pockal, dal zpatky, ale zase nic. Na internetu uz obdobne dotazy byly a vsichni hlasili, ze to bude zakladni deskou. Podrobneji jsem PC nezkoumal, mohlo by to byt necim jinym?

Odpovědi na otázku

Do Biosu se dostanes?

Pokud se nedostaneš ani do biosu (černá obrazovka, žádný kurzor) a situace je stejná po připojení k jinému monitoru (na vyzkoušení stačí TV s hdmi), je to deska.

Nebo VGA.Nebo zdroj.Nebo cokoliv.Co s tím?Rozhodit na pracovním stole.Testovat postupně jednotlivé součástky.Pokud to nezvládneš:diagnostika závady v servisu.Obvykle ~ 500 Kč bez DPH.Plus cena za opravu.

Nebo koupit novy stroj

Vazeni, tak to nejspis dopadlo dobre. Je mrtva jedna RAMka. Po jejim odstraneni vsechno nabehlo, po jejim usazeni do druheho slotu se to zas zacalo chovat divne. Navic si nepamatuji, ze by RAM mela cernou barvu. :D Chudak, musela asi trpet... Kazdopadne zakladni deska to nastesti asi nebyla.