» Poradna » Hardware

PC se někdy nezapne

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 43.0.2357.81

Zdravím,narazil jsem u svého PC na zajímavý problém, a to, že se někdy po stisknutí vypínače na case nezapne. Vyloučil bych závadu vypínače na skříni, protože i po zapojení resetu na pwr nebo zkratování kontaktů PC zapnout nešel.Veškeré další komponenty (kromě zdroje či desky, u kterých odhaduji závadu) jsou 100% v pořádku - otestovánoZbyl mi tedy zdroj nebo deska, zde ale nemám možnost jednotlivé komponenty otestovat.Osobně bych sázel na základní desku (3V baterie měněna), které je již bezmála 8 let. U zdroje se mi tomu nechce věřit, protože jde o kvalitní kus, ale ani ty nejsou nesmrtelné.Co mě hodně mate, je značná nepravidelnost výskytu závady - Několik dní vše jede OK, PC jde zapnout. Pak nejde zapnout, tak vypnu zdroj (vypínačem na něm) a po zapnutí vypínače PC naběhne sám, aniž bych mačkal vypínač na case. Pokud se sestava rozjede, tak je vše OK, i při benchmarku na 100% vytížení bez problémů, napětí stabilní.Již nějakou dobu to pozoruji, a přijde mi, že PC se nezapne hlavně, pokud byl např. 12 hodiny vypnutý. Z toho LAICKY usuzuji, že dojde vybití kondenzátor(ů) a tím vypnutím zdroje vypínačem se cosi zresetuje a PC pak naskočí.Jaký je váš názor, v čem může být zakopaný pes? Nějaké zkušenosti?Vyzkoušel jsem vyčištění PC, všechno možné i nemožné, jak jsem uvedl, zbývá mi deska a zdroj. Nejvíce ubíjející je zjišťování závady, kdy holt musím čekat mnoho hodin, abych ověřil, že závada se objeví/neobjeví. Díky za každý konstruktivní názor/radu.Ze sestavy to nejdůležitější:MB: ASUS M2N32-SLI DeluxeCPU: Phenom II X4 940BEPSU: Seasonic SS-860XP F3 860WRAM: 4x2GB Kingston@800MHzGPU: ASUS ENGTX660 TI-DC2T-2GD5(Ano, je to stará šunka, ano zdroj je naddimenzovaný...)

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 8.1 Chrome 43.0.2357.130

Asi uvažuješ správně. Zkontroluj kondíky ve zdroji. Stačí jeden nafouknutej.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Linux Chrome 72.0.3626.121

Ahoj,povedlo se ti odhalit problém? Jsem v podobné situaci ale s cca rok starým PC.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Jednotlivé komponenty, Kvalitní kus, Vybití


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 326


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč