» Poradna » Web a internet

PC se nechce doma připojit k internetu (ani přes kabel ani na přes wifi anténu)

Zdravím,potřeboval bych poradit ohledně připojení počítače k síti, jsem už úplně bezradný a strávil jsem nad tím včera celé odpoledne. Mám teď doma starý počítač z práce a nelze se připojit na naši domácí síť, když zapojím kabel nic to nedělá( normálně se ukáže připojení do 10s), zkoušel jsem se i připojit přes wifi a taky nejde, anténa jakoby žádnou wifi nevyhledala. Nevím jestli není počítač ještě nějak nastaven jen na firemní síť. Stalo se už někomu něco podobného, jak bych to měl asi řešit ? Děkuji za pomoc :))

Odpovědi na otázku

Jit do nastaveni pokud neni ikonka na liste.

K tej časti WiFi - a si si istý, že tem PC MÁ zabudovaný WiFi adaptér/kartu? Pretože práve desktop PC toto málokedy mali ako štandardný komponent, často sa tam pridávalá buď externá karta, alebo do PCIe slotu.Takže - ak nemáš WiFi v PC - tak je logické, že WiFi NENÁJDE!A u LAN - treba správne nastaviť túto kartu. A pokiaľ je LAN pripojenie - tak ak je karta nastavená - tak si nepýta žiadnu sieť, nevyhľadáva žiadnu sieť, pripája sa sa priamo na router, ktorý jej pridelí IP adresu.

Nenapsal jsi nic podstatného, zčeho by se dalo vycházet, HW, OS ....nastavení