PC se mi vypne při startu během načítání OS.

Ahoj všichni,můj problém spočívá v tomto. Měl jsem 800 W zdroj Xilence ATX v 2.2, kvůli napájení 2 náročných grafik. Ten mi vypověděl službu, pořídil jsem nový slabší 450 W, jelikož jsem jednu grafiku odstranil a druhá jela na min. výkon, jelikož na PC už nehraji žádné hry, pouze filmy a internet. Vše vypadalo dobře po zapnuti mi najel bios a začal se načítat windows 7, ale zničeho nic cvak a PC se vypnulo. Zkusil jsem to znovu a to samé až na potřetí to vydrželo déle, ale nakonec asi po půl hodině se objevila modrá obrazovka s hodně texty o chybách a pod.... Nový zdroj měl přídavné napájení desky pouze 4 piny na rozdíl od původního kde byl 8 pin, tak jsem od kamaráda půjčil 500 W zdroj se 8 pinem, ale při prvním startu za studena se mi opět vypnul, při každém dalším už držel a vše se jevilo v pořádku. Tak teď nevím jestli je chyba pouze ve zdroji nebo ještě v něčem jiném?Jsem pouze amatér v tomto odvětví.Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Pokud si slyšel cvak tak si něco odpálil. A vzhledem k tomu že deska dělá potíže i s jiným zdrojem, tak to zřejmé bylo něco na desce. Doporučuji servis nebo výměnu. Ona taková vadná základka s sebou dokáže vzít hromadu jiných věcí.

Pardon trochu zavádějící. To cvak bylo jen obrazně řečeno, normálně se to vypnulo. ještě jednou se omlouvám a uvítám Vaše rady.Díky

Mas to rozbity

Tak bych to stejnak viděl na tu základku.

I když s tím původním 800 W to jelo bez problémů? Tak stejně to může dělat deska?

Seš si jistej? Pokud vim tak mu odešel, což bych neoznačil jako bezproblémový chod. Co je na tom že zdroj sebou vzal desku?

Nesdělil jsi hw sestavu ani typ nového zdroje.Původní "800 W zdroj Xilence ATX v 2.2" = totální shit, který dokáže zničit cokoliv připojeného, včetně myši a klávesnice.Co s tím?Instaluj kvalitní a dostatečně výkonný zdroj s rezervou > 50 % oproti max. možnému příkonu PC.Doufej, že původní laciný křáp nic nezničil.

Ano kamarád měl kdysi stejnou značku jen 500W a zůstal mu jen CPU z celé sestavy