PC sa nezapne

Dobrý deň, viete mi prosím poradiť, nainštaloval som dnes ďalšie dve ventilátory, pripojil na ovládanie skrinky a počítač skúsil zapnúť, zapol sa normálne, no potom sa vypol a pri pokuse o zapnutie sa pootočí cpu fan, nič viac. Môže byť chybný zdroj? Ledky na grafike svietia. Komponenty: Základná doska : Gigabyte GA-G33M-S2CPU: Xeon X5460 3,16GHz LGA 771 to LGA 775GPU: Asus GTX560 Ti 1GBRAM : 2x2GB, 2x1GB DDR2SSD disk Patriot Burst 120GB, HDD WD Black 750GBZdroj : Fortron Hexa+ 500W5 Ventilátorov (3 SilentiumPC, 2 unknown)Skriňa : SilentiumPC RG4T

Odpovědi na otázku

Protočení ventilátorů svědčí o tom, že je někde zkrat. Samozřejmě, může být vadný zdroj, ale ta časová souvislost s manipulací s počítačem spíš svědčí o tom, že se při té manipulaci něco pokazilo, že se nějak povedlo vyrobit zkrat. A to se musí řešit na místě někým zkušeným, ne dálkovým korespondenčním rychlokurzem. Pro klid svědomí bych zkusil odpojit ty dva nové ventilátory, ale spíš bych hádal, že se něco provedlo mimoděk.

Ventilátory som hneď odpojil, počítač som skladal sám a starám sa o jeho údržbu, zatiaľ nebol problém, čiže skúsiť druhý zdroj? Ďakujem.

Uškodit to nemůže (pokud se zdroj zapojí správně). To potřebuješ požehnání, že jsi to nezkusil sám od sebe?

Ale zkus jinou věc. Odpoj od desky a zdroje úplně všechno, grafiku, pamětí, disky, přídavné desky, prostě všechno. Nechej pouze desku s procesorem (a ventilátorem, že), zdroj a tlačítko Zap. No, a vyzkoušej, jestli se holá deska udrží zapnutá. Pokud ano, přidávej další komponenty, až zjistíš, co to dělá. Pokud se neudrží ani holá deska, tak je to holt buď zdroj, nebo deska

A odpojiť všetko aj od zdroja?

No, myslím, že ty bys neměl odpojovat vůbec nic. Nechej to někomu, kdo tuší, která bije.

Prečo by som to nemohol odpojiť ja? Doteraz počítač fungoval bez problémov keď som si ho spravoval a zrazu keď je problém ho mám dať iným do rúk aby mi obabrali o peniaze

No, zatím ses o ně "obabral" sám, protože jsi nejspíš odpráskl základní desku

Když se někdo zeptá tak blbě jako ty, tak je jasné, že věci nerozumí.

Tak ušetril by som si prácu s cable managmentom zase a samozrejme, človek s prezývkou Pytlík bude inteligentnejší ako ja..

Je to o přezdívce. Peter je chytřejší než Pytlík, a Ctirad by byl ideální premiér, že.Ono to tak bývá, že všechno funguje, a zrazu se to podělá. Potkávám se s tím často, stejně mě to vždycky překvapí: "Ale jak se to mohlo rozbít, vždyť to doteď fungovalo?"No, prostě se to rozbilo. A je dost pravděpodobné, že důvod rozbití jste vy. Pokud jste chtěl ušetřit, tak jste holt spadl do toho statistického případu, kdy se to nepovedlo. Možná se nic nerozbilo, možná jo. Teď máte zase možnost si vybrat; řešit to s bandou Pytlíků na Poradně, nebo to dát někomu, komu věříte. A vy zřejmě nevěříte, protože si myslíte, že vás obere o peníze. Pak vám nezbývá, než se spolehnout na to, že to, co vám radí Pytlík, je, ač se domníváte, že není tak inteligentní jako vy, správně.

Máš skutečně relevantní argumenty. V hospodě bys byl král (ale až po desíti pivech)

Já bych první zkusil vytáhnout paměti atd. a znovu to složit.. Samozřejmě u cca 8+let starého kousku může odejít cokoliv. Ale mně to moc jako chyba zdroje nepřijde popravdě..

Tak pamäte som vytiahol a dal naspäť, nepomohlo, urobil CMOS reset, taktiež nepomohlo, mám ešte jednu dosku no tá mi nebeží s tým procesorom a ramkami.

Odpojit všechno, vyfoukat, a postupně zapojovat. Kontrolovat beep kódy s manuálem k desce, jestli hlásí to, co mají hlásit, a jít krok po kroku, kdy se to začne chovat v rozporu s manuálem. Bude to práce na celý den, doporučuji vzít si tužku a papír, zapisovat si, co se kdy a jak děje, a taky se obrnit trpělivostí a pečlivostí. Naposledy jsem to dělal jako puberťák, když jsem taktoval počítač koupený za pracně vydělané peníze z brigád, a už mi nezbylo na jakýkoli náhradní díl; tak si dokážu představit váš stres. Ale nezbývá, než to prostě zkoušet, a hlavně opatrně.Pěkně si všechno vizuálně prohlédněte, očuchejte, pokud máte multimetr, proměřte, konzultujte s manuálem k desce, a nakonec metodou pokus omyl přijdete na to, kde je asi problém. Ostatně pořád máte očividně přístup k internetu, to já tehdy neměl, a taky to šlo.

Jak psal Pytlík, prostě odpoj vśechno od zdroje. Ke zdroji nech připojenou jenom základní desku. Ale osobně bych tipoval, že umřel ten regulátor větráků.

Stáří PC. Gigabyte GA-G33M-S2, vyschlé kondenzátory, přepálený chip MB. Vymontovat SSD, HDD, Fortron(pokud není vadný taktéž).Ostatní sběrný dvůr. https://www.sberne-dvory.cz/