» Poradna » Windows (a jiné OS)

PC s Windows 10 zpomaluje a zamrzá

Procesor Intel Core i3 3.20GHzRAM - 4.00 GBWindows 10 - 64 bitPři spuštění pouze Firefoxu s 8 panely to žere 800 - 1300 MB paměti, běda když chci při tom zároveň třeba převést video nebo přemístit 10 GB dat z disku na externí, úplně to zamrzne, vše pak trvá mnoho sekund, než se třeba i načte stránka nebo vykreslí průzkumník.Co s tím ?//Smazán troll "Reny", jinak také "Rene, "René", "Reně", "Joachym", "Host", atd.).//

Odpovědi na otázku

Zrejme malo RAM. CPU asi tiez uz nestiha. A mozno aj zbytocne (virus?) programy v RAM po starte systemu.

Chtělo by to upřesnit model toho procesoru a jaký tam je disk. Ale předpokládám, že půjde o klasický HDD?

spomalí to aj pri spustenom Edge a súčasnom kopírovaní?

Co je na tom divného? Málo RAM, nedělej tolik věcí současně. Opravdu potřebuješ 8 panelů ???

V prvni rade doporucuji vyzkouset vse co je zdarma:1) jiny prohlizec (chrome, edge, opera)2) naformatovat systemovy disk a nainstalovat windowsypokud ani toto nepomuze tak kupte 8GB RAM a SSD a budete s rychlosti PC spokojeny a pokud chcete jeste upgrade tak muzete koupit z bazaru nejaky 4jadrovy procesor klidne i ten nejvykonnejsi120GB SSD: 549Kč (nové) - https://www.alza.cz/patriot-burst-ssd-120gb-d... 8GB RAM: 747Kč (nové) - https://www.alza.cz/patriot-8gb-ddr3-1600mhz-... CPU i5-680: +/-600Kč (ebay) - https://www.ebay.com/itm/Intel-Core-i5-680-CPU... vyrobky jsou pouze orientacni kvuli cene, nevim co mate za PC, tyto produkty nemuseji byt kompatibilni s vasim PCcoz neni zas tak velka investice a PC bude fungovat tak jak ma (pokud je veskery hardware v poradku)Podobnym stylem upgraduji kazdy muj PC (pokud se teda nerozhodnu koupit rovnou novy) u posledniho upgradu mi nakup procesoru za 1000Kč prodlouzil zivotnost PC o cca rok a pul.

Díky chlapi, myslel jsem si to.Edge nepoužívám, jedu od roku 2004 s Firefoxem od verze 2.0 a s více panely to na XP nikdy nezlobilo.Nechám přidat 4 nebo 8GB RAM a když to nebude lepší tak i nový procesor.